На старт!

Північнокорейські фахівці встановили на пусковий майданчик ракету, яка виведе на орбіту штучний супутник Землі

Північнокорейські фахівці встановили на пусковий майданчик ракету, яка виведе на орбіту штучний супутник Землі

Ракета встановлена на пусковому майданчику на півночі Корейської Народно-демократичної республіки (КНДР). Її таємно частинами перевезли туди спеціально обладнаним потягом із заводу в Пхеньяні, а пізніше зібрали в єдину конструкцію. Північна Корея планує запуск штучного супутника Землі в період з 12 до 14 квітня. Запуск приурочений до 100-річчя від дня народження першого керівника країни і “батька нації” Кім Ір Сена, що припадає на 15 березня. Також точно відомо, що північнокорейський супутник виведе на орбіту балістична ракета. 

Нагадаємо також, що це вже не перше спроба “червоних” корейців полетіти в космос. У 2009 році Корейська Народно-демократична республіка вже проводила запуск супутника в космос. Тоді Пхеньян оголосив про успішне виведення на орбіту навколоземного апарату, проте світова спільнота визнала, що насправді запуск не відбувся. Тепер, так виглядає, настала черга спроби №2. 

Водночас оголошене Пхеньяном рішення ще раз спробувати полетіти в космос не на жарт стривожило практично увесь світ. Захід побоюється, що під виглядом виведення космічного об’єкта північнокорейська влада випробує ракету-носій великої дальності, гіпотетично здатну нести і ядерну боєголовку. 

Зараз відомо лише те, що перший ступінь ракети, який повинен вивести північнокорейський супутник на орбіту, як очікується, впаде на південь від Корейського півострова в Жовтому морі, другий ступінь – за три тисячі кілометрів на схід від Філіппін. Сполучені Штати, Японія і Південна Корея вже заявили, що вважають плани КНДР щодо запуску ракети із супутником на борту порушенням міжнародних зобов’язань і резолюції Ради Безпеки ООН №1718 і №1874, які забороняють КНДР проведення пусків ракет з використанням балістичних технологій. 

Ще більшим нахабством з боку Пхеньяну виглядає виведення на стартову платформу ракети в той час, коли в сусідньому Сеулі проходив саміт з ядерної безпеки, що має на меті відразу два аспекти: з одного боку, вивчити форми скорочення ядерних озброєнь у світі, з іншого – проаналізувати ситуацію в ядерній індустрії та енергетиці після катастрофи на японській АЕС “Фукусіма”. 

Наголосимо також, що Пхеньян знехтував і закликом генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй Пан Гі Муна, який особисто звернувся до північнокорейського керівництва з проханням відмовитися від планів запуску. На думку генсека ООН, космічний запуск “загрожує мирній обстановці в регіоні”. 

Уже відомо, що сили самооборони Японії на момент запуску північнокорейської ракети поставлять на бойове чергування три есмінці, оснащених системою протиракетної оборони (ПРО) “Іджіс”, а також розгорнуть батареї ПРО “Петріот” на острові Окінава біля Токіо для перехоплення північнокорейської космічної ракети, якщо яка-небудь її частина раптом почне падати на територію країни, повідомили місцеві мас-медіа. За наявними даними, два есмінці, оснащені системою “Іджіс”, в яку входять протиракети “Стандарт-3” з військово-морської бази в місті Сасебо (префектура Нагасакі) вирушили на бойове чергування в Східнокитайське море. Ще один есмінець патрулюватиме Японське море. Очікується, що траєкторія польоту північнокорейської ракети пройде над японськими островами Сакісіма, розташованими на самому півдні країни. Про намір збити північнокоерйську ракету також заявило й керівництво Південної Кореї. Тим більше, що тут розташовані численні військові бази Сполучених Штатів.

Чим закінчиться “космічна епопея” північних корейців – незрозуміло. Багато хто у світі вважає, що Пхеньян банально блефує. Мета очевидна: в обмін на відмову від запуску ракети “червоні” корейці черговий раз попросять світове співтовариство допомогти паливом, харчами та медикаментами, брак яких гостро відчувається в “останній оазі соціалізму”.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7196 / 1.57MB / SQL:{query_count}