Японія готується до нової катастрофи

Щойно вшанувавши річницю потужного землетрусу і цунамі, що 2011-го знищили десятки міст, японці готуються до нового випробування.

Щойно вшанувавши річницю потужного землетрусу і цунамі, що 2011-го знищили десятки міст, японці готуються до нового випробування.

Як попереджає багато експертів, в найближчі чотири роки в Токіо цілком ймовірний землетрус, подіб­ний до того, що стався 1923 року, коли підземні поштовхи вщент зруйнували японську столицю та місто Йокогама. 
Землетрус “Канто” 1923 року мав потужність понад вісім балів за шкалою Ріхтера (найбільше значення становить 10). Ця трагедія ввжається наймасштабнішою катастрофою в історії країни. Тим часом, незважаючи на похмурі прогнози, в японських містах продовжують зводити хмарочоси. Так, уже за місяць в Токіо відкриють оглядовий майданчик “Скай Трі” заввишки 634 метри (!). Щоправда, завбачливі японці не шкодують грошей на різноманітні технології захисту від землетрусів. Забудовники переконують, що їхні висотні будинку здатні уникнути руйнувань навіть за 7-бальних поштовхів. 
Нагадаємо, що 11 березня 2011 року підземний поштовх магнітудою дев’ять балів за шкалою Ріхтера призвів до численних руйнувань і викликав хвилю цунамі, висота якої на окремих ділянках досягала 40 метрів. Наступного дня японські острови струсонула нова серія повторних підземних поштовхів, так званих афтершоків, силою п’ять балів за шкалою Ріхтера і вище. На узбережжя знову пішла майже триметрова хвиля. 
Наслідки були катастрофічні. Стихія знищила цілі міста на узбережжі Японії, а також викликала аварію на АЕС “Фукусіма-1”, яка своєю чергою призвела до забруднення великих територій радіоактивними речовинами. Жертвами трагедії стали 15 854 особи, ще 3167 осіб донині вважаються зниклими безвісти, понад 350 тис. людей позбулися даху над головою. Через викид радіації з “Фукусіми-1” тільки з 20-кілометрової зони навколо станції довелося евакуювати близько 80 тисяч осіб. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8174 / 1.54MB / SQL:{query_count}