Підсумки війни в Іраку

У неділю вранці іраксько-кувейтський кордон перетнули останні підрозділи збройних сил США.

У неділю вранці іраксько-кувейтський кордон перетнули останні підрозділи збройних сил США.

В країні залишилися лише 157 морських піхотинців, які охоронятимуть американське посольство. Тим часом Сполучені Штати почали підводити перші підсумки майже 9-річної воєнної кампанії (вторгнення розпочалося у березні 2003 року). 
Згідно з даними Пентагону, під час бойових дій в Іраку незворотні втрати американських збройних сил сягнули 4487 осіб. Крім того, на території окупованої країни було вбито 2097 американських цивільних службовців. Бойові і небойові санітарні втрати Сполучених Штатів становили 31921 і 40350 осіб відповідно. Крім того, у воєнній кампанії загинули 174 журналісти, які висвітлювали конфлікт. 
Точних даних про кількість убитих та поранених іракців навряд чи колись стане відома, йдеться про сот­ні тисяч осіб, як військових, так і цивільних. Бойові дії та загроза терактів змусили 2,5 мільйона іракців залишити свою батьківщину. 
За даними американської некомерційної організації “National Priorities Project”, війна в Іраку обійшлася національному бюджету США в понад 805 мільярдів доларів. Збитки Іраку знову ж таки невідомі. Економіка країни майже вщент зруйнована, єдине, в що вклали інвестиції окупанти, – це видобуток нафти, який нині фактично вийшов на довоєнний рівень. Щоправда, вся вона за безцінь вивозиться якраз у Сполучені Штати.
Найбільша концентрація окупаційних військ в країні припала на жовтень 2007 року. Тоді на території Іраку перебувало майже 170 тисяч американських солдатів, а сукупна кількість усього міжнародного контингенту на той момент становила 182 тисячі. Так або інакше у складі міжнародної коаліції брали участь 40 країн. За кількістю відряджених військовослужбовців після США йдуть: Британія, Південна Корея, Італія, Польща і Грузія. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7789 / 1.54MB / SQL:{query_count}