Америка хоче нової війни?

Американський сенатор Джон Маккейн заявив про необхідність розглянути можливість початку воєнної операції в Сирії “з метою захисту місцевого населення від диктаторського режиму Башара Асада”.

Американський сенатор Джон Маккейн заявив про необхідність розглянути можливість початку воєнної операції в Сирії “з метою захисту місцевого населення від диктаторського режиму Башара Асада”.

Таку заяву, як повідомило інформаційне агентство “Associated Press”, сенатор зробив на Всесвітньому економічному форумі в Йорданії. 
“Режим Башара Асада не повинен думати, що масові вбивства зійдуть йому з рук, – заявив Джон Маккейн. – Каддафі зробив цю помилку й втратив усе!”. При цьому, як зазначається в повідомленні агентства, залишилося незрозумілим, говорив сенатор про можливості суто американської чи об’єднаної НАТОвської операції в Сирії. За словами Джона Маккейна, якого цитує агентство “France-Presse”, з боку сирійських опозиціонерів усе частіше лунають заклики щодо іноземного воєнного втручання. Водночас, як наголошує “Associated Press”, 23 жовтня держсекретар Сполучених Штатів Гілларі Клінтон офіційно заявила, що сирійська опозиція не закликала до проведення іноземної воєнної операції проти Башара Асада. Тож незрозуміло, хто з них бреше: сенатор чи держсекретар?
Нагадаємо, що раніше Джон Маккейн згадав сирійського президента Башара Асада в числі диктаторів, яких, за його словами, мало б шокувати повалення й смерть колишнього лівійського лідера Муаммара Каддафі, якого вбили повстанці з Національної перехідної ради 20 жовтня в його рідному місті Сірт. 
Антиурядові виступи розпочалися в Сирії в березні 2011 року на хвилі так званої “арабської весни”, коли масові заворушення охопили низку країн Північної Африки та Близького Сходу. Однак, на відміну від Єгипту та Тунісу, де революції завершилися поваленням диктаторських режимів, у Сирії влада вдалася до жорсткого придушення виступів опозиції. За даними ООН, унаслідок цього загинуло більше трьох тисяч осіб. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8021 / 1.54MB / SQL:{query_count}