Головний розвідник опинився під слідством

У Франції розпочато слідство відносно директора Центрального управління внутрішньої розвідки (DCRI) Бернара Скарсіні.

У Франції розпочато слідство відносно директора Центрального управління внутрішньої розвідки (DCRI) Бернара Скарсіні.

Відповідне рішення було прийнято паризьким судом на підставі свідчень колег головного розвідника країни. 
Директора Центрального управління внутрішньої розвідки підозрюють в організації незаконного стеження за журналістами часопису “Le Monde”, повідомляє інформаційне агентство “Associated Press”. Серед висунутих проти директора DCRI  обвинувачень, зокрема, порушення таємниці листування та незаконний збір інформації. Тим не менше, як заявив адвокат чиновника, його клієнт у жодному разі не має наміру добровільно йти у відставку.
Приводом для розслідування став позов, поданий редакцією газети “Le Monde” ще у вересні 2010 року. Тоді журналісти офіційно звинуватили адміністрацію президента Ніколя Саркозі в тому, що вона залучила спецслужби для пошуку джерел “Le Monde”, які інформували видання про фінансування президентської партії “Союз за народний рух” (UMP) спадкоємицею знаменитої фармацевтичної імперії “L’Oreal” Ліліан Бетанкур. 
Скандал навколо Ліліан Бетанкур і партії Ніколя Саркозі вибухнув у липні 2010 року, коли французькі мас-медіа опублікували інформацію, відповідно до якої найбагатша жінка Європи в 2007 році незаконно передала на передвиборну кампанію Ніколя Саркозі 150 тисяч євро. Водночас, відповідно до французьких законів, сума приватного пожертвування політичній партії не може перевищувати 4,6 тисячі євро. 
“Le Monde” тоді опублікувала матеріал, де з посиланням на неназване джерело згадувалися деталі допиту фінансового радника Бетанкур Патріса де Местра. Як стверджують журналісти, Бернар Скарсіні отримав від Саркозі доручення організувати незаконне стеження, намагаючись з’ясувати джерело витоку інформації. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7908 / 1.54MB / SQL:{query_count}