Хокей та політика

Міжнародна федерація хокею скасувала безліч турнірів на 2021 рік, однак вперто не бачить проблему в Білорусі, де має відбутись чемпіонат світу

Міжнародна федерація хокею (IIHF) скасувала майже всі турніри, заплановані на 2021 рік. Відразу 18 змагань не будуть проводити, причому в цей список потрапив чемпіонат світу в дивізіоні I-В, де грає й збірна Україна. Наші хлопці мали в квітні-травні змагатися з Польщею, Естонією, Сербією, Японією та Литвою на польській території, але тепер про це можна забути.
Сумарно в календарі-2021 залишилися лише чотири турніри в елітних дивізіонах, які до України не мають жодного стосунку: дорослий чемпіонат світу (травень-червень, Білорусь і Латвія), молодіжний чемпіонат світу U-20 (грудень-січень – на межі 2020-2021 років, Канада), юніорський чемпіонат світу U-18 (квітень, США) і дорослий чемпіонат світу серед жінок (квітень, Канада).
Хоча щодо головного турніру планети є питання. Якщо нестабільна політична ситуація в Білорусі не зміниться, то Латвія може сама провести першість або в кооперації з Литвою і/або Естонією. Додамо, що всі зазначені турніри відбудуться у закритому форматі, коли команди ізолюють від зовнішнього світу, аби ніхто не підхопив коронавірусну інфекцію.
Про перспективи чемпіонату світу-2021 висловився президент IIHF Рене Фазель: «Звіти, які ми отримали від групи експертів, спричинили серйозні обговорення. У Білорусі виникають проблеми, до яких ми повинні ставитися серйозно, адже існує значний ризик, що ситуація в Мінську і пандемія Covid-19 вплинуть на чемпіонат світу – 2021. Ми повинні бути впевнені, що світова першість може відбутись у безпечних для всіх умовах. Треба зробити все можливе, щоб провести турнір у заявлених країнах, але перед цим ми повинні визначити, чи безпечно їхати туди. І чи готові країни, які приймають, надати гарантії безпеки та комфортного проведення турніру. Нам потрібен час, щоб ухвалити раціональне рішення, яке базується на дослідженні ситуації та інформації, якою ми володіємо».
Цікаво, що IIHF ще минулого тижня мала вирішити, чи переносити чемпіонат світу з Білорусі в іншу країну, але організація лише заслухала доповідь експертної комісії. Нерішучість керівництва ІІХФ призвела до бурхливої реакції в найпопулярніших європейських ЗМІ.
Відомий шведський журналіст Пер Бюрман написав колонку для провідної шведської газети Aftonbladet. Він вважає, що ситуація з чемпіонатом у Мінську цілком однозначна.
«Не розумію, чому ще триває якесь обговорення? Абсолютно очевидно, що неможливо проводити турнір у країні, в якій влада тероризує протестувальників, а глава федерації хокею, цілком ймовірно, пов’язаний з карателями.
Рене Фазель, Андерс Ларссон (Президент Шведської федерації хокею. – «Львівська Пошта») та інші керівники накличуть на себе вічну ганьбу, якщо вирішать залишити чемпіонат світу в Білорусі», – пише Пер Бюрман.
Він вважає, що спортивні змагання не повинні проводити в країнах, де не дотримуються прав людини, також розкритикувавши рішення віддати Олімпіаду Китаю, а чемпіонат світу з футболу – Катару.
«Цього літа Білорусь сколихнуло повстання людей, які більше не можуть терпіти пригнічення, несправедливість і відсутність елементарних прав людини. Відбулись масові акції протесту. Відповідь режиму була проста: насильство. Щодня з’являються повідомлення про терор стосовно демонстрантів і навіть про смерті. Останній випадок – загибель 31-річного Романа Бондаренка. Кажуть, що під час його побиття був присутній глава федерації хокею Дмитро Басков, який підтримує дії силовиків.
У такій ситуації неприйнятно навіть думати про можливість проведення чемпіонату в Мінську.
Рене Фазель дедалі більше нагадує Зеппа Блаттера (Експрезидент ФІФА, який залишив свій пост через звинувачення в корупції.«Львівська Пошта»). Після Ради ІІХФ він лише вичавив з себе кілька фраз, які ні до чого не зобов'язують, про важливість чемпіонату для Міжнародної федерації. Про страждання білоруського народу Фазель не сказав жодного слова», – пише Пер Бюрман, закликавши перенести чемпіонат з Білорусі.
На сторінках Aftonbladet також висловився й легендарний шведський хокеїст Петер Форсберг.
«Судячи з тієї ситуації, яка складається, їхати в Білорусь і грати там чемпіонат світу буде недоречно», – зазначив Петер.
Журналіст однієї з найпопулярніших газет Німеччини Frankfurter Allgemeine Zeitung Крістоф Бекер вважає, що проводити зараз чемпіонат в Білорусі неможливо. У своїй колонці він також наводить слова триразової призерки олімпіад і голови Білоруського фонду спортивної солідарності Олександри Герасимені. «Що ще має статися, щоб світ усвідомив, що цей чемпіонат не буде святом або приводом для гордості?» – запитує Олександра Герасименя. В її фонді зібралися видатні спортсмени, їхня мета – звернути увагу на жорстокість і несправедливість, яких білоруський народ зазнає щодня, починаючи з 9 серпня.
Фінський колумніст Веса Парвіайнен пояснює в статті для Iltalehti, чому Міжнародна федерація хокею не поспішає скасовувати чемпіонат.
«ІІHF опублікувала заяву з докладним описом проблем, пов’язаних з організацією чемпіонату світу в Мінську, але за нечіткими формулюваннями федерації вдалося промовчати про те, які плачевні в Білорусі справи з правами людини. Організація змовчала про Лукашенка, який насміхається над законом і демократією. Причина такої безхребетної поведінки тільки одна – гроші».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8523 / 1.58MB / SQL:{query_count}