Валіза без ручки

Клуби Першої ліги ніяк не можуть домовитися про завершення чемпіонату

Поки українська Прем’єр-ліга хоч і з проблемами, але повним ходом дограє чемпіонат, в нижчих лігах триває цілковита анархія. На словах більшість клубів ніби й не проти дограти першість, однак на ділі якихось кроків у цьому напрямку не роблять. У другій половині травня було прийняте рішення про те, що чемпіонат України в Першій та Другій лігах не відновлюватимуть, але з того часу ситуація змінилася, і все частіше лунають слова про повноцінне завершення першості.
Щодо Другої ліги сумнівів немає, адже там спочатку переважною більшістю клуби проголосували за те, щоб достроково закінчити сезон, перетворивши поточні турнірні таблиці на підсумкові. Класифікації в групах А і Б свідчать про те, що перейти в Першу лігу зможуть тернопільська «Нива», «Полісся», «ВПК-Агро» і «Кристал». Також регламентом передбачено, що бронзові призери двох груп другої ліги («Верес» і «Альянс») проведуть стикові матчі з тринадцятим і чотирнадцятим колективами Першої ліги (зараз це «Кремінь» та «Балкани»).
А от щодо Першої ліги виникає більше запитань... Нагадаємо, що 21 травня в Києві відбулася Рада ліг Професійної футбольної ліги України, на якій за принципом демократії було вирішено припинити першість. Тоді «Волинь» і «Металург» утрималися, ще чотирнадцять клубів влаштували гострі дебати, за підсумками яких був винесений вердикт – Перша ліга закривається. За це проголосували вісім клубів: «Минай», «Авангард», «Гірник-Спорт», «Чорноморець», «Прикарпаття», «Миколаїв», «Кремінь» і «Балкани». Воліли продовжити першість шість колективів: «Агробізнес», «Інгулець», «Рух», «Оболонь-Бровар», «Металіст 1925» і «Черкащина».
Здавалося б, вольове рішення прийняте. Після цього залишилася лише дилема щодо переходу чи непереходу трьох команд у Прем’єр-лігу. Логіка підказувала, що треба просто взяти поточну турнірну таблицю, де є три кращі команди, і саме їх призначити в елітний дивізіон. Але ПФЛ вирішила піти іншим шляхом: були вироблені чотири варіанти подальшого розвитку подій. Перший із них – вже озвучений принцип, коли ніхто не грає, а радіють «Рух», «Волинь» і «Минай».
Другий варіант – очні баталії всередині першої шістки на нейтральних полях, причому клуби гратимуть «із чистого аркуша», не маючи очок. Третій варіант не стосується «Руху» і «Волині», які безпосередньо йдуть у Прем’єр-лігу, а чотири команди, які розташовуються нижче, в особистих зустрічах визначать ще одного щасливчика. Четвертий варіант передбачає збереження очок, набраних в очних зустрічах усередині шістки, догравали будуть тільки поєдинки між тими ж колективами: «Рух», «Волинь», «Минай», «Інгулець», «Оболонь-Бровар» і «Металіст 1925» .
Яке ж було здивування ПФЛ, коли клуби почали підтримувати... п’ятий варіант. Мається на увазі повноцінне завершення чемпіонату. І з’ясувалося, що тепер уже вісім клубів виступають за відновлення першості в повному обсязі. «Агробізнес», «Інгулець», «Рух», «Оболонь-Бровар», «Металіст 1925» та «Черкащина» отримали двох союзників – «Минай» і «Чорноморець», які змінили свою позицію.
Видається, за місяць інформаційної війни та кулуарних бесід деякі клуби дали задній хід і змусили ПФЛ призначити ще одну Раду ліг на 5 червня, яка цього разу відбулася на «Арені Львів». Саме на ній клуби Першої ліги проголосували за відновлення чемпіонату і його догравання згідно з регламентом і медичним протоколом. Однак це рішення знову не було одноголосним: шість клубів підтримали його, чотири утрималися, представники «Миная», «Волині», «Руху», «Авангарду», «Балкан» і «Гірника-Спорт» були відсутні. Також за відновлення проголосував президент ПФЛ Сергій Макаров.
Здавалось б, рішення прийняте, але представники «Миная», «Гірника-Спорту», «Авангарду», «Миколаєва», «Балкан», «Чорноморця», «Кременю», «Волині» та «Прикарпаття» подали до виконкому УАФ колективне звернення. Зокрема, попросили залишити чинним рішення Ради ліг ПФЛ від 21 травня (про завершення Першої ліги в традиційному форматі), а проведення другого засідання вважають нелегітимним. Крім того, клуби вказують на незаконність дій керівництва ПФЛ, яке створює негативні прецеденти на майбутнє.
7 червня у Львові відбулося засідання виконкому УАФ. Комітет УАФ не затвердив рішення Ради ліг ПФЛ щодо догравання сезону-2019/2020, перерваного через пандемію коронавірусу. ПФЛ повинна скликати позачергову конференцію та розглянути це питання, повідомляє офіційний сайт УАФ.
Планується, що дана конференція відбудеться в четвер, 11 червня, на київському НСК «Олімпійський», але в якому форматі, не уточнюється.
Тож знову маємо невизначеність, і як із цієї ситуації виходитимуть УАФ, ПФЛ та клуби, ще не зрозуміло.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8026 / 1.57MB / SQL:{query_count}