Одна перемога на трьох

19 червня виповниться 80 років видатному тренерові Вікторові Карту, засновнику львівської шахової школи і вихователю плеяди відомих гросмейстерів - Марти Літинської,

19 червня виповниться 80 років видатному тренерові Вікторові Карту, засновнику львівської шахової школи і вихователю плеяди відомих гросмейстерів - Марти Літинської, Олександра Бєлявського, Олега Романишина, Адріана Михальчишина. З цієї нагоди Львівська обласна федерація шахів запланувала низку цікавих заходів для вшанування заслуг месьє Карта, як називають свого вчителя його учні та друзі, - міжнародний турнір, гросмейстерський бліц-турнір, сеанси одночасної гри для всіх любителів шахів тощо.

Першим став міжнародний турнір десяти учасників з Іспанії, Італії, Німеччини, Польщі та України, який відбувся у Національному університеті імені Івана Франка, випускником історичного факультету якого був Віктор Карт. Змагання відзначалося досить високою результативністю - майже 60% партій закінчилися перемогою однієї зі сторін. До фінішу з однаковим результатом прийшли троє - рейтинг-фаворит турніру Юрій Вовк, Михайло Олексієнко та Роман Відоняк, які набрали по 6,5 очка. За кращими додатковими показниками перше місце посів студент філософського факультету Юрій Вовк, який грав у рідних стінах. Вихованець заслуженого тренера України Володимира Грабінського  ще раз підтвердив, що його недавня перемога на великому турнірі у Франції в Каппель-ля-Гранд не була випадковістю. Щоб стати поруч з переможцем, ще один учень Гра­бінського - Олексієнко - мусив в останньому турі тільки перемагати, що йому й вдалося зробити, хоча ця партія з польською шахісткою Іолантою Завадзькою затримала закриття турніру на цілу годину. Таку ж кількість очок набрав майстер з Німеччини Роман Відоняк, який виріс і здобув шахову освіту у ...Львові, але вже понад десять років працює в Німеччині і належить до шахової федерації цієї країни. Він уперше виконав норму гросмейстера, чим залишився надзвичайно задоволений. Ще одну норму - міжнародного майстра - виконав представник Італії Фелікс Стіпс, якому під час змагань 14 квітня виповнилося 17 років. Разом із десятикласником Львівської лінг­вістичної гімназії Олександром Іпатовим вони набрали по 4,5 очка. Учасники  отримали в нагороду шахову літературу, а переможці, зокрема, нову книжку, присвячену найкращому львів­ському шахістові міжвоєнного періоду Степанові Попелю (1907 - 1987) "Романтик шахів і його епоха. Степан Попель", яка щойно вийшла друком у видавництві "Євросвіт".

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9766 / 1.54MB / SQL:{query_count}