Драгрейсинг – спорт з елементами шоу

З кожним роком в нашому місті стає все більше автомобілів. Нині на вулицях Львова можна зустріти авто на будь-який смак. І майже кожен власник чотириколісного засобу мріє продемонструвати на що здатен його залізний улюбленець, гірший чи кращий він за інші авто. Проте в міських умовах з’ясувати це фактично неможливо з багатьох причин.

На 2008 рік заплановано провести п’ять етапів змагань «Ройал драгрейсинг. Гран-прі Львова»

drag2.jpg

З кожним роком в нашому місті стає все більше автомобілів. Нині на вулицях Львова можна зустріти авто на будь-який смак. І майже кожен власник чотириколісного засобу мріє продемонструвати на що здатен його залізний улюбленець, гірший чи кращий він за інші авто. Проте в міських умовах з’ясувати це фактично неможливо з багатьох причин.

Деякі шанувальники високих швидкостей намагаються знайти вихід з цієї ситуації і проводять власні змагання, які свого часу дістали назву стритрейсинг. Але подібні заходи є поза законом, тому і виник драгрейсинг – офіційні паралельні автомобільні перегони  з прискоренням на дистанції 402 метри (вже давно доведено, що дистанція 402 метри (чверть милі) є оптимальною для розвитку гарної швидкості і зручною для глядачів, оскільки видовищність драгрейсингу чи не найголовніший чинник подібних перегонів)  .

24 травня на території колишнього військового аеродрому у с.Черляни Городоцького району Львівської області відбудеться перший етап цьогорічного «Ройал драгрейсинг. Гран-прі Львова», де будь-хто може перевірити можливості власного автомобіля і отримати порцію адреналіну від високих швидкостей. Про «Ройал драгрейсинг. Гран-прі Львова» кореспондент «Суботньої пошти» поспілкувався з одним із організаторів змагань – менеджером СП «Ройал» Андрієм Захарчуком.

drag.jpgА. Захарчук:  Раніше у Львові проводилися подібні змагання, але вони були неофіційними і здебільшого не легальними. І якби виникли якісь проблеми або трапився  нещасний випадок подібні змагання відразу стали би поза законом. З минулого року СП «Ройал» розпочало шлях до легалізації цих перегонів. Метою компанії було локалізувати в одному місці усіх шанувальників драгрейсингу, дати можливість змагатися на законних підставах, сприяти розвитку у Львові технічних видів спорту та залучення молоді до занять спортом. Були отримані необхідні дозволи у відповідних структур і тепер змагання з драгрейсингу мають офіційний характер.

«СП»: Скільки етапів «Ройал драгрейсинг. Гран-прі Львова» заплановано провести цього року?


А. Захарчук:  Загалом етапів буде п’ять, вони відбуватимуться щомісяця. Наразі не відомо, чи будуть усі вони відбуватися в Черлянах,  ми все ж таки хочемо, аби подібні перегони були безпосередньо у Львові.

«СП»:  Чи може пересічний автолюбитель взяти участь у перегонах «Ройал драгрейсинг» і що для цього необхідно?

А. Захарчук:  Для цього насамперед треба мати автомобіль (сміється), згодом його необхідно належним чином підготувати, подати заявку, зареєструватися, заплатити членський внесок при реєстрації - і ви можете брати участь у змаганнях. Загалом перегони проводяться в п’яти класах (залежно від об’єму двигуна) і в кожному з класів визначається переможець.

«СП»:  Скільки плануєте учасників у цьогорічних змаганнях, і яким є призовий фонд?

А. Захарчук:  Нині важко назвати чітку цифру, оскільки реєстрація учасників триватиме до останнього дня. Орієнтовно плануємо близько 50 спортсменів зі Львова, з Івано-Франківська, Рівного, Києва, Тернополя. Тобто ми охопимо майже увесь західний регіон України. Щодо призового фонду, то він складатиме 2000 доларів США.

«СП»: Де ще в Україні відбуваються змагання з драгрейсингу?

А. Захарчук:  Перегони проходять в Києві, на автодромі «Чайка», в Харкові, в Дубно, в інших містах, також відбувається чемпіонат України з драгрейсингу. Нині ми намагаємося включити «Ройал драгрейсинг. Гран-прі Львова» в офіційний календар федерації драгрейсингу України.

«СП»: Драгрейсинг – це більше спорт чи шоу?

А. Захарчук:  Це насамперед спорт, проте з певними елементами шоу. Навіть під час першого цьогорічного етапу «Ройал драгрейсинг. Гран-прі Львова» плануємо після завершення самих перегонів влаштувати молодіжну вечірку, також відбуватимуться різні конкурси. Загалом нині вже можна говороти про певну культуру драгрейсингу. Існують спеціалізовані друковані видання, інтернет-ресурси. Учасники подібних перегонів дуже серйозно готуються до змагань. Вони вкладають у власні автомобілі десятки тисяч доларів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7692 / 1.58MB / SQL:{query_count}