Шанс для Львова

Південнокорейський Пхенчхан здобув право провести зимові Олімпійські ігри 2018 року

Південнокорейський Пхенчхан здобув право провести зимові Олімпійські ігри 2018 року

Саме таке рішення прийняли члени МОК на 123- й сесії в Дурбані. Корейці випередили конкурентів з німецького Мюнхена й французького Ансі. Цікаво, що вибір Пхенчхан зробив уже в першому турі голосування. Востаннє подібне трапилося 1995 року, коли в Будапешті в першому ж колі визначилася столиця Ігор 2002 року Солт-Лейк-Сіті. З 96 членів МОК, що проголосували, за Пхенчхан подали 63 голоси, 25 за Мюнхен і лише 7 за Ансі.
Корейці балотувалися вже втретє: раніше вони в останній момент програвали Ванкуверу й Сочі. Цього разу  члени МОК поступилися наполегливості корейців, які знову довели, що працею й завзятістю можуть домогтися дуже багато чого.
Розклад перед виборами був гранично простий. Ансі, скромне містечко в Альпах, що неподалік від кордону зі Швейцарією, сподівалося насамперед на своє місце розташування, гірські пасторалі, тишу й мальовничість природи. В 1992 році Ігри вже відбувалися в подібному містечку Альбервіль, і претензій до французів начебто не було. З іншого боку, оцінювачі, які на початку року побували в усіх трьох містах-номінантах, відзначали, що в Ансі ще недостатньо інфраструктури, та й у цілому цей курорт не особливо відомий серед туристів. Для того в Ансі й вирішили провести Олімпіаду, щоб місто отримало славу Куршевеля, який розташований недалеко.
Мюнхен грав на контрасті – мегаполіс проти малопомітних на карті населених пунктів. Тут уже відбувалися Олімпійські ігри 1972 року, щоправда, літні, й запам’яталися вони жахливим терактом проти ізраїльських спортсменів. Минуло вже майже 40 років, а Олімпійських Ігор в Німеччині більше не було. Тому німці й наполягали на виборі саме Мюнхена. Це одне з найбільших міст Європи, де все готове для проживання спортсменів, залишалося тільки упорядкувати спортивну інфраструктуру. Знаючи німців, сумніватися в цьому не доводилося, тому в відсотковому відношенні Мюнхен і оцінювався вище за конкурентів. Але, як це часто буває, статистика в цьому випадку – не головний козир.
Пхенчхан витратив десяток років і провів біатлонний чемпіонат світу. Проживає тут близько 40 тисяч людей (навіть менше, ніж в Анси).  Незважаючи на попередні невдачі, корейці завзято будували всі обіцяні об’єкти інфраструктури, хоча очевидно: ті, що 10 років тому вважали об’єктами майбутнього, у наші дні, а тим паче в 2018 році такими вже не будуть.
Перемога корейців деякою мірою цікава і нам. Попри те, що ротації континентів під час виборів господаря зимових Олімпіад не існує, негласно вона таки є. При цьому з 1968 року по черзі Ігри проводилися спершу в Європі, а згодом на іншому континенті (в Північній Америці чи Азії). Винятком стали 90-ті роки минулого століття, коли двічі поспіль зимова Олімпіада відбувалася в Європі (Альбервіль, Ліллехаммер), а згодом двічі поспіль за межами Старого Світу (Нагано, Солт-Лейк-Сіті). І якщо це враховувати, то логічно Олімпіада 2022 року має відбутися в Європі. Саме на ці Ігри планує подати заявку Львів, у якого з’явилися більші шанси.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8006 / 1.55MB / SQL:{query_count}