Кубок пам’яті Богдана Кокота

У місті Лева стартують всеукраїнські змагання зі стрільби з лука

У місті Лева стартують всеукраїнські змагання зі стрільби з лука

Сьогодні, 23 червня, на Цитаделі, де розташоване лучне поле  ДЮСШОР “Електрон” ФСТ “Україна”, розпочинаються всеукраїнські змагання, присвячені пам’яті заслуженого тренера України, багаторічного директора спортивної школи Богдана Кокота (1955 – 1999). Богдан Кокот (на фото) був талановитим організатором і педагогом, саме з його ініціативи ДЮСШ “Електрон” набула статусу спеціалізованої школи олімпійського резерву, саме на лучному полі школи, яке він разом із колегами привів до рівня міжнародних стандартів, виросло чимало провідних майстрів лучного спорту. 1997 р. з його ініціативи тут почали відбуватися популярні міжнародні молодіжні змагання “Олімпійські надії”, які щороку розширюють свою географію і стали генеральною репетицією для молодих спортсменів перед чемпіонатами світу та Європи.

У 1994-му Богдану Кокоту було присвоєно почесне звання “Заслужений тренер України”, адже серед його учнів були такі відомі лучники, як майстер спорту міжнародного класу, учасник Олімпійських ігор 2000 р. у Сіднеї Сергій Антонов, заслужений майстер спорту, учасник Олімпійських ігор в Афінах 2004 р. Катерина Палеха та чимало інших знаних чемпіонів та призерів чемпіонатів України, Європи та світу. А ще варто пригадати, що за часи тренерської роботи у Бресті (Білорусь) він підготував срібного призера Олімпійських ігор 1980 року у Москві Бориса Ісаченка.

До теми:

Нині справу Богдана Кокота в школі продовжує  його дружина — Надія Ярославівна, яка є головним організатором змагань у пам’ять про чоловіка, чиє серце трагічно зупинилося вересневого ранку 1999 р.

– Пані Надіє, ваші змагання мають традицію і цьогоріч відбудуться уже вдев’яте. Хто приїхав на цей турнір?

– Кубок Богдана Кокота ми проводимо з 2003-го. До нас приїхали спортсмени з усієї України. На вогневий рубіж вийде понад двісті учасників – 65  представників, які стріляють із блочного лука, і майже 150 “класиків”.

– Чи очікуєте високих результатів?

– Турнір має своє місце у спортивному календарі року, до нього завжди готуються, бо учасники мають можливість виконати норми майстрів спорту, а переможці отримають певну кількість очок для підвищення свого рейтингу. Змагання не мають поділу учасників на вікові категорії, поряд будуть стріляти досвідчені майстри та дебютанти, і це теж має свій вплив на отримання молодими потрібного змагального досвіду.

– Скільки днів триватимуть змагання?

– Фінальні поєдинки відбудуться у неділю, 26 червня. Тоді й дізнаємося імена переможців.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7401 / 1.56MB / SQL:{query_count}