Росіяни кидають своїх

За кілька місяців в Україні затримали 80 російських військових

фото: nv.ua
Хто у світі ще не знає, що в Україні воює російська регулярна армія? Мабуть, тільки сліпий або глухий… А затримані у вихідні два бійці 3-ої окремої спеціальної групи ГРУ ГШ РФ з військової частини 21-208 (м. Тольятті) є ще одним прямим доказом того, що Кремль не лише підтримує так званих сепаратистів із терористичних “ДНР” та “ЛНР”, але й веде активні бойові дії в Донбасі.
Двоє російських військовослужбовців – сержант Олександр Александров і капітан Євген Єрофєєв були затримані під час бою коло міста Щастя на Луганщині. При цьому диверсійна група, у складі якої вони перебували, вбила українського вояка. Обидва російські спецназівці одразу ж були прооперовані і тільки після цього доправлені до Києва.
В Кремлі повелись як завжди: традиційно заперечили присутність своїх військ у Донбасі. Але після кількох днів роздумів Мін­оборони РФ заявило, що Александров і Єрофєєв є колишніми військовослужбовцями. Тепер навіть вимагає їх звільнення…
Натомість навіть самі затримані під час допиту Службою безпеки України признались, що є військовослужбовцями ЗС РФ, повідомили про свої звання, номер частини, про те, що бригада під командуванням полковника Сергія Щепеля зайшла на територію України 26 березня 2015 року в кількості 220 осіб у складі другого батальйону (комбат – Костянтин Напольських, майор, громадянин РФ). Також вони назвали всі імена та прізвища бійців своєї групи.
Затримані під час допиту признались, що є військовослужбовцями ЗС РФ, повідомили про свої звання, номер частини, про те, що бригада зайшла на територію України 26 березня 2015 року в кількості 220 осіб
Як повідомляє російська служба BBC, один із колишніх солдатів-строковиків, який служив під керівництвом Єрофєєва, впізнав того на відео, яке оприлюднило СБУ. Свого імені колишній строковик вирішив не розкривати, адже в Росії такі свідчення дуже небезпечні. “Ми спілкуємося з товаришами по службі, якісь звістки доносяться з бригади. Я знаю, що про нього не надходило відомостей до нашого кола, що він звільнявся. І якщо він сам відкрито каже, що він із третьої бригади, то в мене немає підстав не довіряти йому”, – сказав колишній строковик.
В СБУ та Генштабі уже заявили, що не мають наміру обмінювати Александрова і Єрофєєва і що вони не є військовополоненими, бо офіційно не воюють в Україні. Їх судитимуть за тероризм. Тепер слідчі збирають доказову базу їхньої вини у вбивствах українських військових.
“Чергове підтвердження російської агресії було продемонстроване днями, коли українські військові взяли російських спецназівців, представників регулярних військ РФ, показали їх усьому світу. Українські військові дотримувалися всіх гуманітарних вимог, забезпечивши належну якість медичної допомоги, доступ Міжнародного комітету Червоного Хреста, міжнародних організацій, ОБСЄ, довівши неспростовні докази присутності збройних сил РФ на нашій території і неспростовні докази російської агресії проти України”, – сказав учора Петро Порошенко, повідомляє УНІАН.
За понад рік конфлікту загинуло 1800 наших бійців і 7000 цивільних
А напередодні у інтерв’ю BBC гарант розповів, що за останні кілька місяців українські бійці захопили в полон 80 російських військових.
“Я прочитав позавчора в одній газеті, що вислів “російські солдати” пишуть у лапках. Приїздіть до Києва і перевірте самі – немає причини писати це в лапках. Це реальні офіцери російського спецназу, які приїхали сюди воювати. Ці два російські солдати вбили одного з моїх солдатів”, – прокоментував останнє затримання Президент і повідомив, що загалом у Донбасі за понад рік конфлікту загинуло 1800 наших бійців і 7000 цивільних, а ще про те, що влітку можливий новий наступ ворога, і до цього потрібно бути готовими.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8038 / 1.56MB / SQL:{query_count}