Депутати наплутали з годинником

Верховна Рада може скасувати “поспішно прийняте” рішення про зимовий час

Верховна Рада може скасувати “поспішно прийняте” рішення про зимовий час

У понеділок, 17 жовтня, на погоджувальній раді керівників фракцій та голів комітетів голова ВРУ Володимир Литвин запропонував депутатам востаннє повернути зимовий час. Він каже, що треба скасувати прийняту 20 вересня постанову парламенту, якою передбачено з 27 березня 2011 р. на території України встановити другий часовий пояс  – із додаванням години.

“Треба визнати, що прийняття рішення було поспішним, і ми не врахували всіх наслідків, які воно за собою потягнуло”, –  зазначив він.

“У 1996-му було прийнято постанову Кабміну, якою регулювалася зміна часу. Зараз це потрібно врегулювати виключно законом. Тому існує пропозиція скасувати постанову ВРУ (про скасування зимового часу – “Пошта”). і доручити Кабміну протягом місяця внести відповідний проект закону, а ВРУ повинна розглянути і прийняти закон і поставити крапку в цьому питанні. А до цього буде чинною постанова Кабміну 1996-го, яка передбачає переведення стрілок на зимовий час в останню неділю жовтня”, – заявив Литвин. 

Також, за його словами, сьогодні у парламенті зареєстровано чотири проекти постанови щодо регулювання часу в Украї­ні. Спікер звернувся до авторів проектів постанов з проханням не наполягати на їхньому розгляді й працювати за сценарієм, який він запропонував. Відтак Литвин пропонує, щоб уже сьогодні прийняти постанову про скасування цього рішення і доручити Кабміну впродовж місяця внести відповідний законопроект. Нагадаємо, міністр МНС Віктор Балога заявив, що постанова парламенту про відмову від переходу на зимовий час може стати предметом судового розгляду, бо зачіпає інтереси мільйонів українців, та закликав парламентарів скасувати цю постанову. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7557 / 1.54MB / SQL:{query_count}