Янукович Кучмі не заздрить

Для свого захисту екс-президент найняв іменитих адвокатів і заявляє, що готовий заприсягтися на Біблії, що не причетний до справи Ґонґадзе

Для свого захисту екс-президент найняв іменитих адвокатів і заявляє, що готовий заприсягтися на Біблії, що не причетний до справи Ґонґадзе

На цікавий серіал перетворюється ходіння другого Президента України Леоніда Кучми на допити до Генпрокуратури. Вчора він у супроводі кількох десятків камер та журналістів утретє завітав на Різницьку свідчити про свою непричетність і невинуватість у вбивстві журналіста Георгія ґонґадзе.

Це шоу щораз більше скидається на відволікаючий маневр, який влада зробила, аби відвернути увагу громадськості від реальної економічної ситуації в країні. Так це чи ні, усі ми дізнаємося, коли ГПУ прийме остаточне рішення у справі Ґонґадзе. А поки залишається спостерігати за дійством біля ГПУ та робити висновки із заяв, що лунають від дійових осіб. Учорашній день у цьому плані був більш ніж плідним.

Підозрюваний колишній гарант заявив, що знати не знав Ґонґадзе, і вважає, що він був не журналістом, а менеджером!

“Та я його не знав, клянусь вам! Я один раз його бачив на прямому ефірі під час теледебатів. Він же журналістом то не був, він був менеджером! Так чи ні?” – заявив Кучма перед Головним слідчим управлінням Генпрокуратури перед допитом.

Виходячи з допиту Леонід Кучма запевнив, що не давав наказу вбити журналіста Георгія Ґонґадзе у 2000 році. Каже, готовий навіть на Біблії клястися, що не винен.

“Сьогодні слідчий знову питав мене про справу, але можу ще раз сказати, що я можу поклястися на Конституції, на Біблії, що не давав цього злочинного наказу, бо я просто не міг цього робити”, – сказав Кучма.

До слова, Леонід Данилович найняв собі нового адвоката – Ігоря Фоміна. Знаково, що цей юрист є адвокатом опозиціонерів Юрія Луценка, Богдана Данилишина і Євгена Корнійчука.

“У мене сьогодні буде ще один адвокат, місцевий, прізвище його Ігор Фомін, тому що з тим підходом, що сьогодні є в слідства, мені здається, що мені треба підсилити цю сторону, – зрозуміло, чому, я думаю. І знову ж, із точки зору, якщо хочемо в Україні досягти істини, потрібна по обидва боки гарна доказова база”, – сказав він. Ігор Фомін захищав Олексія Пукача у 2003 – 2004 рр.
Окрім Фоміна, Кучма найняв американського адвоката Алана Дершовіца. Про це повідомляє американська газета “The Financial Times”. Дершовіц є професором Гарвардської юридичної школи та відомий через участь у резонансних кримінальних справах. Він є радником юридичної команди, яка захищає засновника “Wikileaks” скандально відомого Джуліана Ассанжа.

“Я чекаю на те, щоб зробити внесок своїм досвідом як захисника та спеціаліста з судової експертизи. Я особливо зацікавлений у пошуку правди в цій справі”, – сказав Дершовіц.

Нагадаємо, ГПУ порушила проти Кучми кримінальну справу за підозрою у перевищенні влади, наданні незаконних розпоряджень керівництву МВС, що призвело до вбивства засновника “Української правди” Георгія Ґонґадзе.

Про справу Кучми свою думку також висловив чинний Президент. “Усе це цілком природно... і треба отримати відповіді на всі питання, які в часі дуже розтягнуті, тобто більше ніж 10 років. Чутки навколо того, що цей процес перетворюється на сучасний політичний процес – це, я скажу, тільки чутки”, – зазначив Віктор Янукович у Сінгапурі під час дипломатичного візиту. Він сказав, що порушення справи може бути “неприємним” для колишнього Президента. “Йому, як кажуть, ніхто не позаздрить, але треба колись закінчувати, врешті-решт, і годі спати над пігулками снодійними, треба колись жити вже, дати відповідь на це питання”, – заявив глава держави.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8414 / 1.57MB / SQL:{query_count}