Живий танк

Американські палеонтологи виявили рештки раніше не відомого виду динозаврів, що належить до групи Ankylosauria. За словами дослідників, новий вид, що одержав ім'я Tatankacephalus cooneyorum, нагадував живий танк.

Американські палеонтологи виявили рештки раніше не відомого виду динозаврів, що належить до групи Ankylosauria. За словами дослідників, новий вид, що одержав ім'я Tatankacephalus cooneyorum, нагадував живий танк.

Тіло цього травоїдного динозавра було вкрите панциром, а голову прикрашало кілька рогів. Крім того, хвіст бути прикрашений кістяним наростом або колючками, які служили для захисту від хижаків. Довжина тіла такого "танка" становила 57 метрів.

Останки були виявлені без розкопок - кістки на схилах пагорбів оголилися в результаті дії ерозії. Вік решток становить близько 112 мільйонів років. Знайдений кістяк складається з прекрасно збереженого черепа, а також кількох фрагментів скелета.

Нагадаємо, що зовсім недавно на узбережжі Британії виявили череп гігантської морської рептилії - пліозавра, довжина якого сягає 2,4 метра. Вік останків - приблизно 150 мільйонів років. Вони складаються з верхньої частини черепа й нижньої щелепи. При цьому череп зберіг свою форму, дотепер більшість відомих ученим черепів пліозаврів були понищені й доходили до наших днів плоскими. Нинішня знахідка дозволить фахівцям точніше відтворити зовнішність давніх хижаків.

За припущеннями вчених, пліозавр міг сягати в довжину 16 метрів, а його маса, ймовірно, становила біля 712 тонн. Якщо це підтвердять, то британський пліозавр випередить теперішніх лідерів­гігантів древньої Землі - "Хижака Х" і "Монстра з Арамберри". Вважається, що довжина обох не перевищувала 15 метрів.

Пліозаври населяли моря древньої Землі в юрському та крейдовому періодах. Для цих рептилій були характерні коротка шия й видовжена голова, що нагадує за формою голову крокодилів. Нещодавно вчені визначили, яка була приблизна сила укусу пліозаврів. Виявилося, що за цим показником пліозаври в чотири рази перевищували знаменитих тиранозаврів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8125 / 1.54MB / SQL:{query_count}