Найактивніші науковці

Журнал Nature уклав перший глобальний індекс активності вчених

Україна посіла 42 позицію у рейтингу наукової активності країн світу. Втім в аналогічному списку 200 найплідніших установ немає жодного вітчизняного дослідницького закладу.
Один із найповажніших журналів світу уклав перший глобальний рейтинг наукової активності Nature Publishing Index. Ключовий параметр, на якому ґрунтується порівняння, – кількість публікацій науковців із різних країн (та, відповідно, установ) у кожному з 18 журналів сімейства Nature. Для багатьох вчених публікація статті у цьому виданні є першим кроком до міжнародного визнання, адже це один із найцитованіших наукових журналів. Окрім того, тут дуже прискіпливо рецензують статті, тому відмова у публікації – теж свого роду вирок.
Перше місце у рейтингу посідають Сполучені Штати. Цікаво, що саме дослідники з цієї країни працювали над більшою частиною всіх публікацій у журналі Nature: всього у 2012 році опублікували 3 560 статей, з яких американці (а точніше науковці з американських дослідницьких центрів та університетів) мали відношення до 2 236! За Штатами у рейтингу розмістилася Британія (677 статей), Німеччина (594), Японія (398) та Франція (383). Росія посіла 25 позицію (25 публікацій), Польща – 37 (20), Україна – 42 (8).
Найбільш науково активними є дослідники із Гарвардського (США) та Стенфордського (США) університетів, Інституту Макса Планка (Німеччина), Массачусетського технологічного інституту (США) та Національного центру наукових досліджень (Франція). Серед наших сусідів до 200 кращих вдалося потрапити лише Російській академії наук – 193 місце. Як відзначають укладачі рейтингу, найбільш стрімко набирають вагу у науковому світі дослідники з Китаю (шосте місце у рейтингу країн).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8285 / 1.53MB / SQL:{query_count}