Космічний город

У NASA почали активно працювати над методами вирощування солодкої картоплі (батату) в космосі.

У NASA почали активно працювати над методами вирощування солодкої картоплі (батату) в космосі.

Влаштувати космічний город вирішили через те, що на космічній станції замало місця для великої плантації з вирощування харчових продуктів, водночас батат дає велику кількість пагонів, які розгалужуються в різні боки і дають великий урожай на невеликому за площею корисному просторі, повідомляє cnews.ru. 
Крім того, харчова цінність батату набагато вища, ніж у звичайної картоплі. Зрілі коренеплоди, які за сприятливих умов можуть досягати до 10 кілограмів ваги, містять до 30% крохмалю, до 6% глюкози, а також каротин, мінеральні солі та безліч вітамінів, зокрема життєво важливий вітамін С. А обрізані молоді пагони можна вживати в їжу, наприклад, у вигляді салату, що буде хорошим доповненням до раціону астронавтів. До того ж дослідження NASA показали, що солодка картопля добре росте в закритих приміщеннях і легко переносить сусідство з іншими рослинами. 
Зазначимо, що наступною науковою програмою NASA стане використання світлодіодів для освітлення рослин на орбітальних кораблях і підтримки фотосинтезу в умовах невагомості, тож батат стане одним з перших піддослідних зразків. Також нагадаємо, що раніше американська мережа піцерій “Domino’s Pizza” заявила про плани відкрити перше кафе на Місяці. Зрозуміло, що клієнтів там ще довго не буде, але очевидно, що ця ініціатива спрямована в майбутнє. Раптом колись земляни таки освоять супутник і там забуяє життя. Хтось же захоче й піци скуштувати…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7851 / 1.54MB / SQL:{query_count}