Ситуація на Львівщині дещо стабілізувалась. Все ж маски обов’язкові!

У лікарнях області перебуває понад 1,5 тисячі пацієнтів з Covid-19

На Львівщині з початку епідемії коронавірус підтвердили у 50 787 осіб. Померло 1383 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 33862 осіб. У стаціонарах області лікують 1569 пацієнтів із Covid-19, про що інформують у департаменті охороні здоров’я області. 143 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 40 – на ШВЛ.
Зокрема, у Львівській обласній інфекційній лікарні лікують 107 пацієнтів, у Центрі легеневого здоров’я – 141, у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих – 144, у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» – 17, у Львівській обласній клінічній лікарні – 30, у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова – 237, у 1-й МКЛ – 82, у 5-й МКЛ – 90, у 8-й МКЛ – 107, у 1-му пологовому будинку – 11.
В області зменшилась кількість хворих у стаціонарах. Певний період кількість хворих у лікарнях не опускалася нижче двох тисяч, зараз цей показник перебуває на рівні півтори тисячі. Отже, за словами фахівців, припинився вибухоподібний зріст кількості хворих. «Півтора місяця тому вийшов спільний наказ департаменту охорони здоров’я та лабораторного центру, який зняв всі обмеження стосовно обстеження на ПЛР вперше тих людей, які мають клінічні ознаки хвороби. Тобто якщо людина має ознаки захворювання чи тест ІФА є позитивний, таких людей закликають прийти зробити тест ПЛР. Стосовно надходжень зразків – цієї суботи їх було 180, але минулого четверга, для прикладу, понад дві тисячі. Кількість зразків, які надходять для лабораторного дослідження, зменшилась. Схоже на те, що ситуація на Львівщині трохи стабілізувалась, щоправда, невідомо, чи надовго», – зазначила керівниця лабораторного центру Наталія Іванченко.
На Львівщині триває також робота зі збільшення кисневих точок. «На 3645 ліжок, які призначені для пацієнтів з ковідом, у нас 65% зараз є забезпечені кисневими точками, серед яких апарати штучної вентиляції легень та кисневі концентратори», – каже заступниця директора департаменту охорони здоров’я Ірина Шурпяк.
Вкотре наголошуємо: вірус ковіду виділяється за два дні до появи симптомів. «Велике прохання до всіх мешканців Львівщини: якщо у вас підвищилась температура, з’явився кашель, надзвичайно сильна загальна слабкість, відчуття важкості в грудях – не йдіть на роботу, не сідайте в маршрутку, не спілкуйтеся зі знайомими, друзями. Адже ви в цей час можете виділяти вірус і становити небезпеку для оточення», – каже Наталія Іванченко.
Чимало людей пов’язують таку симптоматику зі застудою, переохолодженням чи іншими захворюваннями, проте насправді вже можуть бути активними носіями. «У період пандемії всі ці симптоми насамперед розцінюють як можливе інфікування коронавірусом. Тому не наражайте на небезпеку навколишніх, любіть людей і тоді все у нас буде добре», – каже медик.
Щодня в області реєструють нові випадки захворювання на ковід і серед дорослих, і серед дітей. Зі слів Наталії Іванченко, за останній час частка дітей в загальній кількості хворих зросла і є більшою, аніж у травні – липні цього року.
«На Львівщині цей відсоток є нижчий, аніж по Україні, проте в області він становить від 3,5% до 5%. Якщо на початках ми говорили, що це одна-три дитини, які були госпіталізовані у Львівську обласну інфекційну клінічну лікарню, то починаючи приблизно від кінця травня, Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «ОХМАТДИТ» постійно має на лікуванні від 15 до 20 дітей з коронавірусом», – каже Наталія Іванченко.
З її слів, декілька дітей проходили лікування у відділеннях реанімації, що свідчить про випадки важкого перебігу захворювання. Також зросла кількість дітей, які лікуються від коронавірусу амбулаторно. «Діти хворіють незалежно від віку, найменшій дитині було 30 днів. На щастя, в області немає летальних випадків від коронавірусу серед дітей, проте в Україні були такі поодинокі випадки», – додає Наталія Іванченко. Сьогодні у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» лікують 17 маленьких пацієнтів.

Читайте і дітям розповідайте: поради від епідеміологині Наталії Іванченко

1. Регулярно та ретельно мити руки з милом упродовж 20-40 секунд (коли прийшли до школи чи садочку, перед вживанням їжі, коли повернулись додому зі школи, садочку чи з прогулянки. Якщо можливість помити руки відсутня – обробіть дезінфекційними засобами для рук.
2. Не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота.
3. Намагайтесь не підходити ближче ніж на 1,5 метра до інших людей.
4. Добре їжте, висипайтесь, робіть зарядку, багато пийте рідини.
5. Якщо болить голова, горло чи закладений ніс – повідомте про це батькам і залишіться дома.
6. Одягайте маску на перервах між уроками, в транспорті, в магазині та навіть на вулиці, якщо неможливо дотримуватись відстані 1,5 метра між людьми (для школярів).
7. Знімайте маску, доторкаючись до гумки.
8. Якщо маска стала вологою, то одноразову слід зняти та відразу викинути в смітник або контейнер для використаних масок, багаторазову – покласти у спеціальний мішечок та вдома випрати з милом. В одній масці не слід перебувати довше трьох годин.
9. Після того, як зняли маску, помийте руки або обробіть руки антисептиком.
10. Дотримуйтесь правил кашльового «етикету»: під час кашлю або чхання прикривайте рот одноразовою серветкою, яку слід викинути у смітник після використання та помити руки. Якщо нема поруч серветки, то слід кашляти в згин ліктя, а не у долоню.
11. Якщо під час уроків відчули жар, запаморочення, закладеність носу чи не відчуваєте запахів – повідомте про це вчителя.
12. Збираєте портфель чи сумку на завтра – переконайтесь, чи поклали одноразові серветки, дві запасні маски, антисептик для рук.
13. Якщо хтось з членів родини, хто мешкає з вами у одній квартирі захворів на коронавірус – не можна ходити до школи чи садочка 14 днів, тому що впродовж цього часу можете захворіти та наражати на небезпеку однокласників та одногрупників.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8518 / 1.59MB / SQL:{query_count}