А ви у масці?

Не легковажте: носіть маску та дотримуйтеся дистанції! Штраф за перебування без маски у громадських місцях – від 170 до 255 гривень

фото: Олег Огородник
Зі суботи, 21 листопада, починають штрафувати за неносіння масок у громадських закладах і транспорті. 19 листопада президент України підписав  Закон про адміністративну відповідальність за перебування у громадських закладах і транспорті без засобів захисту. Нагадаємо, що закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» Верховна Рада України ухвалила 6 листопада.
Закон має на меті запобіганню поширенню коронавірусної хвороби серед громадян України. Передбачено покарання за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, зокрема виготовлених самостійно, у вигляді штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — від 170 до 255 гривень.
«Відповідно до нововведень, поліцейські тепер можуть не лише складати адміністративні протоколи за порушення карантину, а й на місці виносити рішення стосовно фізичних осіб, котрі перебувають у громадських будівлях чи транспорті без вдягнутих масок або респіраторів. Але першочергово поліцейські діятимуть превентивно, тобто спершу зроблять зауваження. І лише у випадку відмови будуть документувати дії правопорушника», – зазначає керівник Національної поліції України Ігор Клименко.
Крім того, у суботу та неділю поліцейські на території держави проводитимуть рейдові перевірки, аби проконтролювати дотримання суб’єктами господарювання рішення Уряду щодо «карантину вихідного дня».
Поліція закликає всіх дотримуватися встановлених правил карантину, адже вони покликані зберегти життя та здоров’я громадян і стримати поширення коронавірусної інфекції на території України.
Медики зазначають, що попри погіршення епідеміологічної ситуації люди продовжують легковажити засобами протидії та профілактики захворювання, отже, ставлять під загрозу власне здоров’я. «Маємо велику кількість хворих, які звертаються за допомогою та їх госпіталізують. Переважно це тяжкі хворі. Вкотре усіх закликаємо бути обережними, дотримуватися соціальної дистанції, використовувати маски, неухильно дотримуватись гігієни рук», – каже Орест Чемерис.
Не легковажте: носіть маску та дотримуйтеся дистанції! Медики закликають бути уважними: вірус ковіду виділяється за два дні до появи симптомів. «Дуже багато людей навколо нас є інфікованими. Частина з них про це не знає, оскільки вірус виділяється ще за дві доби до появи перших клінічних симптомів», – розповіла керівниця Львівського обласного лабораторного центру Наталія Тімко.
Така людина поширює вірус. Тому важливо, щоб інфіковані люди були виявлені та отримали медичну допомогу. Медик закликає у разі появи симптомів, які характерні для коронавірусу, обмежити контакт із оточенням та звернутись до свого лікаря.
«Велике прохання до всіх мешканців Львівщини: якщо у вас підвищилась температура, з’явився кашель, надзвичайно сильна загальна слабкість, відчуття важкості в грудях – не йдіть на роботу, не сідайте в маршрутку, не спілкуйтеся зі знайомими, друзями. Адже ви в цей час можете виділяти вірус і становити небезпеку для оточення», – наголосила вона.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7706 / 1.56MB / SQL:{query_count}