Чому бракує місць у садочках Львова?

Пояснення про ситуацію від головної освітянки міста Зоряни Довганик

Очільниця управління освіти Львівської міської ради Зоряна Довганик розповіла, скільки дітей цьогоріч не потрапило до комунальних закладів дошкільної освіти, та чому так сталось. «Ситуація із чергами в дитячих садочках Львова дуже змінюється. Якщо станом на 1 вересня 2019 року ми мали зареєстрованих 8200 дітей, то в цьому році їх вже понад 9 тисяч. Кількість дітей збільшилась десь на тисячу. Щодо зарахування дітей в садочки, то процес ще триває. Станом на зараз ми маємо ще 300 вільних місць в міських закладах дошкільної освіти. Інформацію про вільні місця батьки можуть знайти на сайті управління освіти ЛМР або на його сторінці у Facebook. Вони можуть звернутися в управління, щоб подати документи у заклад, який їм найбільше підходить, який, наприклад, знаходиться поруч з роботою, тощо. На жаль, не завжди є можливість забезпечити дітей дошкільною освітою поруч з їх місцем проживання», – зазначила Зоряна Довганик.
З її слів, у цьому році приблизно 700 дітей не випустились із дитячих садочків. Йдеться про дітей 6-річного віку. Така ситуація склалась через пандемію коронавірусу, – батьки побоялись віддавати дітей до школи та захотіли залишили їх ще на рік в садочках.
«Також раніше в нас в положенні було передбачено, що ми приймаємо до садочків дітей, які є мешканцями міста Львова, то цього року ситуація змінилась. Зараз через створення Львівської ОТГ до нас приєднуються діти із сусідніх населених пунктів. Ті діти, які були зареєстровані в нашій електронній черзі, потрапили у першій хвилі до ЗДО. Ще одна проблема, з якою ми стикнулись, стосується всіх мешканців Львова: батьки не завжди офіційно реєструють дітей у тих місцях, де вони по факту проживають. Нам іноді складно зорієнтуватись щодо кількості дітей, яка проживає в тому чи іншому районі і потребує дошкільної освіти. До прикладу, в районі Малогосківської зареєстровано 100 маленьких дітей, а насправді їх є понад 300. Якби батьки реєстрували дітей там, де вони проживають, ми б розуміли реальну ситуацію, де потрібно збільшувати кількість садочків та груп в тому чи іншому районі", – пояснила Зоряна Довганик.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8798 / 1.54MB / SQL:{query_count}