У Львові відкрили мурал "Петро Франко. Повернення (з) легенди"

Відомий художник Святослав Владика та творча група «Sacred Universe» намалювали мурал на підпірній стіні музею на вул. Івана Франка, 150

У Львові відбулося відкриття муралу з портретом першого директора Дому Франка – Петра Франка, 130-ліття якого святкуємо цього року. "Петро Франко. Повернення (з) легенди" – так називається мурал, який є тепер на підпірній стіні будинку, де є Літературна експозиція #ДомуФранка (вул. І. Франка, 150).
Інженер-хімік, науковець, педагог, письменник… Учасник національно-визвольних змагань 1914–1920 років, чотар легіону Українських січових стрільців, засновник Української галицької авіації і військовий летун УГА. Співзасновник спортивно-патріотичної скаутської організації Пласт. Активний спортовець і популяризатор спорту.
Це все про Петра Франка, і це все відомий художник Святослав Владика та творча група Sacred Universe втілили на стіні. Поєднання монументального розмаху й водночас живого впізнаваного погляду Петра Франка, його історія життя в невеликих динамічних сюжетах, незвична техніка виконання й несподіваний розмах творчості – усе це забезпечило той неповторний ефект присутності Героя тут, сьогодні, з нами і повсякчас.

«Дякую усім працівникам за вашу працю і за ваші ініціативи. За те, що стільки робите для того, аби популяризувати славний рід Франків. Петро Франко здійснив неоціненний внесок у становлення української державності, авіаційну, видавничу та дослідницьку справу, розвиток спорту, молодіжного руху, хімічної науки. І сьогодні мене переповнюють радість і гордість за те, що Львівщина так гідно вшановує пам'ять Франкового сина. Нещодавно, на свято Покрови, у Нагуєвичах відкрили перший в Україні пам’ятник Петрові Франку, сьогодні ми свідки відкриття муралу. Дякую митцеві Святославу Владиці за довершену роботу, ініціаторам та організаторам створення муралу, та усім, хто доклався до реалізації цього важливого проєкту», - зазначив під час відкриття муралу голова Львівської ОДА Максим Козицький.
«Сьогодні ми маємо честь бути тут, на відкритті проєкту, присвяченого інженерові-хіміку, науковцеві, педагогу, письменнику, винахіднику, депутату, авіатору, воїну, але на жаль, досі мало відомій постаті. Цей проєкт зародився завдяки солідарності людей, які не говорять багато, але роблять швидко і якісно. Вкотре дякую за можливість створення муралу облдержадміністрації, адже у день народження музею Франка, 10 жовтня, ми отримали подарунок – Сертифікат на реалізацію арт-проєкту «Петро Франко. Повернення» на суму 98 тис гривень», – розповів директор Дому Франка Богдан Тихолоз.
Під час відкриття франкознавиця, доцентка ЛНУ імені Івана Франка Наталя Тихолоз розповіла про життя і творчість Петра Франка. Про емоції, які переповнюють, а також з вдячністю від родини виступив внук Петра Франка Петро Галущак. Виступила й Анастасія Слюсаренко, очільниця Львівського осередку Пласту, а юні пластуни несли почесну варту біля портрета свого патрона й організатора їхньої скаутської організації. Святослав Владика, художник, автор муралу, поділився своїми враженнями від творчої праці.
Музичний настрій створювала Львівська національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик».

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8842 / 1.56MB / SQL:{query_count}