Квазікільце відкрили для руху транспорту

У Львові завершили перший етап ремонту вул. Шевченка, який розпочали у січні. До кінця осені планують завершити ремонт дороги від церкви св. Анни до вул. Ярослава Мудрого

Цього тижня нарешті завершили перший етап ремонту вул. Шевченка, який передбачав облаштування кільцевого руху на вул. Шевченка, вул. Левандівська, вул. Проектована, вул. Залізнична. Квазікільце відкрили для руху транспорту. За словами Андрія Білого, заступника директора департаменту житлового господарства та інфраструктури міськради, пропускна здатність транспорту цього вузла збільшилася на 70%.
Перший етап робіт розпочався 30 січня цього року. Вартість об'єкту згідно з договором між ЛКП «Львівавтодор» та ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл», становить – 89,6 млн грн.
«У мене зараз такі відчуття, які були, коли ми кілька років тому зробили першу частину вул. Городоцької, яка була таким танкодромом, і ніхто не вірив, що вона буде зроблена. Тут бачимо прекрасне асфальтне покриття, велодоріжки, хороші хідники, і просто гордість, що львів'яни змогли це зробити. Звичайно, що ще дещо потрібно буде доробити – ознакувати велодоріжки, висадити кущі. Наступний етап ремонту вул. Шевченка – це частина від церкви св. Анни до вул. Ярослава Мудрого. Вона зараз в роботі. До кінця цього року плануємо її зробити. А закінчивши її, зразу беремося за третю ділянку – від вул. Ярослава Мудрого до вул. Залізничної. У планах, звичайно, що вул. Залізнична має бути повністю відремонтована. Наступного року будемо брати її в роботу. І зараз працюємо на повну силу, щоб чим швидше розпочати ремонт на вул. Суботівська, щоб з Рясне-2 було якісне сполучення на Левандівку, бо це важливо", – зазначив очільник Львова Андрій Садовий.

За інформацією ЛКП «Львівавтодор», проектом облаштування кільцевого руху вул. Шевченка, вул. Левандівська, вул. Залізнична було передбачено повне розбирання дорожнього одягу і тротуарів вулиць Шевченка та Залізничної в межах, необхідних для виконання будівельних робіт та реконструкції, розбирання асфальтобетонного покриття по вул. Левандівській, реконструкція всіх інженерних мереж, демонтаж існуючих трамвайних колій в межах проектування, демонтаж існуючого дорожнього одягу з покриттям із мозаїки і бруківки, влаштування нових трамвайних колій, влаштування проїзних частин; тротуарів; велосипедних доріжок; технічних тротуарів, дорожньої розмітки; світлофорних об'єктів, влаштування контактної мережі трамваю, зовнішнього вуличного освітлення, благоустрій вуличного простору, проектом передбачається заходи для маломобільних груп населення.
«Квазікільце відкрили для проїзду автомобілів. Загалом концепція дуже проста – рух транспорту здійснюється по колу. Щоб прискорити рух громадського транспорту, який перевозить значно більшу кількість людей, для нього є дві смуги по вул. Шевченка і вул. Левандівській. Всі інші рухаються по колу. Світлофорні об'єкти будуть доставлені цього місяця, і думаю, що у вересні вони вже будуть включені в роботу. І ще залишається зробити озеленення, яке буде завершене у жовтні-листопаді цього року. На на цьому перехресті була дуже низька пропускна здатність для транспорту, через що мали затримки у русі. Тому завдяки цьому квазікільцю буде скорочена середня затримка в русі для громадського транспорту у 7 разів, і у 4 рази – для автомобілів. Загалом пропускна здатність збільшилася приблизно на 70%. Тобто, якщо пропускна здатність тут становила 1100 – 1300 машин на годину, то зараз це 1800−2000 машин на годину. Це за результатами моделювання, які були в основі проектування. Та вже коли буде повністю відремонтована вул. Шевченка, побачимо як функціонує цей вузол. Загалом всі роботи проводилися згідно з діючими стандартами — це широкі хідники, велодоріжки, озеленення, пріоритет для громадського транспорту і прискорення автомобільного руху. А це суттєво покращить ситуацію на цьому перехресті", – каже Андрій Білий.
Зараз триває другий етап ремонту вул. Шевченка. Роботи відбуватимуться на ділянці від вул. Хорватської до вул. Я. Мудрого. Виконує роботи ТзОВ «Онур», яке перемогло у тендері. Вартість ремонту всієї ділянки становить 58, 8 млн грн.

«Максимальний термін завершення робіт другого етапу – кінець року. Все буде залежати від погодних умов та складності в заміні інженерних мереж. Тут вже демонтували дорожнє покриття, монтують водогін і перепідключають будинки до колектора, бо за результатами дослідження ЛМКП «Львівводоканал» колектор в нормальному стані. Колектор на цьому відрізку буде лише укріплюватися. Заміна колектора буде на третій ділянці вул. Шевченка. Також, на жаль, на цьому відрізку не вдалося зберегти дерева, бо тут дуже вузька вулиця і прокладання двох магістральних водогонів пошкоджувало коріння, тому був високий ризик, що потім дерева будуть аварійними і зможуть впасти. Тому прийняли рішення висадити нові дерева після заміни усіх мереж. Також в планах ремонт четвертої ділянки — від вул. Левандівської до вул. Татарбунарської. На наступний виконком плануємо винести рішення про визначення замовника розробки ПКД", — додав Андрій Білий.
фото: пресслужба ЛМР
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8245 / 1.58MB / SQL:{query_count}