«Львів’янам у рідному місті має бути комфортно і безпечно жити»

Валерій Веремчук, депутат Львівської міськради, координатор «ВАРТИ», – про проблеми міста, потребу змін та команду однодумців

Вони об’єдналися навесні 2020-го задля допомоги медикам Львова у боротьбі з коронавірусом, долучившись до створення спільного волонтерського центру. Мовиться про «Народну Самооборону» Львівщини під керівництвом Валерія Веремчука, «Варту-1», яку очолює Ігор Зінкевич, «Варту-700» під керівництвом Наталії Шелестак. Усіх їх львів’яни знають ще з Майдану, з 2013 року.
У червні 2020-го громадські активісти та волонтери як однодумці об’єдналися у новий громадський рух під назвою «ВАРТА». Його ініціатори наголошують: частиною руху може стати кожен, хто прагне зробити Львів містом розвитку. У липні активісти створили координаційну раду і обрали координаторів «ВАРТИ».
«До «ВАРТИ» долучаються громадські активісти, волонтери, медики, представники малого і середнього бізнесу. До «ВАРТИ» долучаються експерти, які є фахівцями в тій чи іншій сфері, і власне спільно будемо напрацьовувати, як можна і як варто у Львові вирішити нагальні проблемні питання. Детально все напрацювавши, презентуємо це містянам, експертним групам для обговорення. Це і буде наша програма дій. Важливо слухати і чути мешканців Львова і донести до людей, як можна вирішити ту чи іншу проблему», – розповідає «Львівській Пошті» Валерій Веремчук, один із координаторів «ВАРТИ», депутат Львівської міської ради.
– У червні Львів дізнався про об’єднання громадських активістів в одну структуру – «ВАРТА». Наскільки це об’єднання сильне і дієве?
– Сильне і дієве, бо працюємо разом на якісний результат задля львів’ян. Разом об’єдналися громадські активісти, які є активними та небайдужими людьми, які вже багато чого зробили задля змін у місті. За плечима кожного є чимало реалізованих успішних проєктів. І ще більше є планів щодо втілення у життя добрих задумів. Тішуся, що зібралися активні, ідейні та ініціативні люди разом. Важливо, що у команди є бажання змінити Львів на краще.
Скажімо, завдяки ініціативі громадської активістки Наталії Шелестак швейцарська фармацевтична компанія допомагатиме хворим діточкам. Вже підписано меморандум про співпрацю з компанією, яка надаватиме дороговартісні ліки для орфанних дітей Львівщини – це малеча зі спінальною м’язовою атрофією (СМА).
Разом об’єдналися громадські активісти, які є активними та небайдужими людьми, які вже багато чого зробили задля змін у місті. За плечима кожного є чимало реалізованих успішних проєктів
Із наших реалізованих ініціатив – минулого тижня до Львова привезли і розвантажили гуманітарний вантаж із Німеччини для лікарні швидкої медичної допомоги. Приїхало три фури, які ми разом із командою «ВАРТИ» розвантажували. Це медичні ліжка, матраци, тумби. У планах – загалом 900 ліжок для лікарні «швидкої» до кінця року. Гуманітарний вантаж (дороге і важливе для допомоги пацієнтам медичне обладнання) у липні привезли з Австрії і для міської дитячої лікарні, що на вулиці Орлика.
Загалом «Народна Самооборона» Львівщини привезла вже майже 80 фур гуманітарної допомоги до лікарень Львова та області. Зокрема, ми допомагали всім пологовим будинкам міста, дитячим лікарням, зокрема ОХМАТДИТу, обласній лікарні, лікарні швидкої допомоги, обласному кардіоцентру. Дякую нашим німецьким партнерам Freunde helfen Konvoi Dresden і Lviv International Rotary Club, з якими «Народна Самооборона» Львівщини спільно реалізовує цей проєкт.
Певен: об’єднання зусиль дієвих, активних людей, людей, яким небайдужим є вирішення тих чи інших проблем Львова, є добрим кроком і дасть синергію.
У липні активісти створили координаційну раду і обрали координаторів «ВАРТИ»
Із Ігорем Зінкевичем та Наталією Шелестак познайомилися у 2013 році. Саме тоді сформувалися «Народна Самооборона» Львівщини, «Варта-1» та «Варта 700». Тепер ось всі разом об’єдналися – тепер ми «ВАРТА». Наш меседж чіткий і зрозумілий – «ВАРТА діяти». Потрібно діяти, а не просто жалітися чи критикувати, потрібно конструктивно шукати шляхи вирішення тих чи інших проблем у місті. А проблем у Львові, на жаль, таки вистарчає. Змінювати і покращувати можна, і досить важливою тут є й активність самих містян. Тож запрошуємо до «ВАРТИ». Адже від кожного з нас залежить, яким буде наше місто. Недарма ж кажуть: хочеш змін – розпочни зі себе.
– Пане Валерію, які зараз найбільш нагальні є проблеми у Львові?
– Проблема №1 – транспорт. І це проблема не лише 2020 року, а вона вже є роками. Це стосується і громадського транспорту у місті, і пересування містом приватного транспорту.
– Чому саме ця проблема виникла у нашому місті? Які ж головні причини?
– Передусім це несистемні управлінські рішення міських посадовців. Чомусь посадовці роблять якісь точкові зміни. Але це ж не вирішує проблеми і не покращує ситуацію у місті. Навпаки, я би сказав, що такі точкові зміни погіршують ситуацію. Так, є декларації чи яскраві презентації, які вже навчилися робити посадовці Львівської міської ради, але ж це не вирішує проблеми. Станом на 2020 рік немає аналітики рішень, прорахунку наслідків. Скажімо, це стосується жовтих смуг у Львові. Спочатку роблять, а потім замальовують. Ну як так. А чому спершу не подумати, чому все добре не проаналізувати? Як наслідок – дають задню. Хіба так мають працювати міські посадовці? Звісно, що ні.
Змінювати і покращувати можна, і досить важливою тут є й активність самих містян. Тож запрошуємо до «ВАРТИ». Адже від кожного з нас залежить, яким буде наше місто
– Щодо смуг для громадського транспорту, то є дві точки зору – одні містяни категорично проти, а інші – за. У Європі такі смуги є. На вашу думку, чому не склалося з цими смугами у Львові?
– Так, є у Європі. У Львові ж вони розірвані. Одна вулиця зроблена, а далі – ні. Не зроблені жодні порахунки, зокрема і щодо ймовірних заторів. Ідея добра, аби громадський транспорт рухався швидше, але у Львові наразі все це потребує якісних напрацювань і аналізу.
– Якою ж є проблема №2 зараз для міста Лева?
– Це неефективне управління бюджетом Львова. Я б назвав це марнотратством, яке шкодить місту. І мовиться не про гучні слова, а про факти. Кажу про висновки, які надає Державна аудиторська служба, яка знайшла порушень на понад 900 мільйонів гривень. Мовиться про порушення в тендерах, які проводили Львівська міська рада і комунальні підприємства міста. Це велика сума. Мовиться про «проїдання» грошей міста великими комунальними підприємствами, зокрема Львівводоканалом, Львівтеплоенерго, АТП-1, Львівавтодором, Львівелектротрансом. У чому порушення? Та бо під час тендерів обирали не найдешевші пропозиції. Дешевші просто відкидали. Ось тут питання – чому так і кому це було вигідно?
– То кому ж це було вигідно – обирати не дешевші пропозиції?
– Як казав Екзюпері, якщо зорі запалюють, то це комусь вигідно. Ось так і тут. Значить, є якісь кулуарні домовленості. Корупційні мотиви тут явно прослідковуються. Як бачимо, порушення є на сотні мільйонів, а, скажімо, нові комунальні садочки де у Львові будують? Краще би місто про цю нагальну проблему подбало! Містянам вже добряче набридла історія, коли для дитини немає місця у дитячому садочку.
От власне і проблема №3 – у Львові маємо хаотичну забудову міста, а до вирішення інфраструктурних питань чомусь у посадовців руки не доходять. Львів, як бачимо, будівельні компанії розбудовують досить швидко, вже маємо щільну забудову в окремих мікрорайонах, на що скаржаться люди, а, скажімо, садочків чи нових шкіл, чомусь ніхто не зводить. Куди ж згодом підуть всі ці діти?
До Львова привезли і розвантажили гуманітарний вантаж із Німеччини для лікарні швидкої медичної допомоги
Про це ж також мають дбати і міські посадовці, а не лише дозволи давати на зведення житлових кварталів. Тут немає комплексного підходу і стратегії. Як бачимо, у Львові вже дійшло до протестів містян. Чомусь міський голова, коли йому щось невигідно, то каже, що він не може вирішити те чи інше питання, а коли хоче попіаритися, то їде і забудовнику в присутності містян дає час на зведення дитячого садочку до вересня. Так не можна.
– Прошу сказати, якою є амбітна мета команди «ВАРТИ»?
– Змінити на краще ті сфери і вирішити ті проблеми у Львові, в яких ми знаємо, що можна зробити і як. Кажу про комплексне вирішення нагальних питань, а не точкове. Львів має бути комфортним для життя містян! Мешканцям у рідному місті має бути добре працювати і відпочивати, створювати і вести бізнес, вчитися, народжувати дітей і мати в який садок віддати сина чи доньку. У Львові вже багато чого зроблено, але є питання, які ще потребують вирішення і покращення. У Львові має бути гарно не лише туристам, які приїздять на день-два на каву чи пиво, але насамперед містянам. Львів’янам у рідному місті має бути зручно, затишно і безпечно жити.
– Пане Валерію, у чому сила команди «ВАРТИ»?
– У мотивації та вірі у справу. Ми віримо, що своїми зусиллями та ідеями можна змінити чи покращити те, за що беремося. Нам, людям з активною позицією, небайдужа доля Львова. Ми всі разом командою шукаємо шляхи вирішення питань. Тішуся, що разом зібралися люди, які горять своєю справою. Разом можна зробити більше! ВАРТА діяти разом!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7991 / 1.64MB / SQL:{query_count}