Негативне лідерство

Львівщина лідер в Україні за кількістю хворих на коронавірус. Медики просять людей бути відповідальними і дотримуватися елементарних правил безпеки. Зі суботи пацієнтів із COVID-19 або ж підозрою прийматиме й лікарня швидкої медичної допомоги Львова

Львівська область посідає, на жаль, перше місце за кількістю хворих на коронавірус. За увесь час хворобу підтвердили у 4836 осіб (померло 126 осіб, одужали від коронавірусної інфекції 721 особа). Зараз на Львівщині на лікуванні у лікарнях 843 хворих. 58 людей перебувають у відділеннях реанімації, 14 на – ШВЛ.
Як інформують в обласному департаменті охорони здоров’я, 189 пацієнта лікують у Львівській обласній інфекційній лікарні, 142 – у Центрі легеневого здоров’я, 80 – у 8 міській клінічній лікарні, 163 – у госпіталі ветеранів війни та репресованих, 69 – у Стрийській міській лікарні, 57 – у Кам'янка-Бузькій лікарні, 24 – в Стебницькій міській лікарні, у Сокальській ЦРЛ на лікуванні 27 осіб, у Рудківській лікарні – 21 особа.
Медики щодня наголошують і просять людей бути відповідальними та дотримуватися елементарного: користуватися масками, антисептиками, мити руки та дотримуватися соціальної дистанції. Адже наголошують, що ці прості рекомендації дозволять стримати інфікування коронавірусом, а також зменшать показник госпіталізації хворих на COVID-19 та навантаження на медиків. Та чомусь не всі чують лікарів і нехтують елементарним…
Львівська облдержадміністрація закликає мешканців області дотримуватись карантинних заходів, аби не наражати на небезпеку себе та близьких. Заходи особистої безпеки, передбачені карантинними обмеженнями, обов’язкові до виконання. Якщо ж ви бачите порушення – просять повідомляти про нього у поліцію.
«Упродовж останніх днів наша область стала лідером у кількості хворих на COVID-19. Динаміка захворювань ніяк не йде на спад. Стан пацієнтів, які звертаються до лікарів – важчий, порівняно із початком пандемії. Багато хто з вас може перехворіти безсимптомно, але в той же час стати причиною зараження іншого, у тому числі когось із ваших близьких чи рідних. Я особисто кожен день спостерігаю велику кількість тих, хто ігнорує елементарні заходи безпеки – ходить без захисної маски та не дотримується соціальної дистанції в громадських місцях», – звернувся до мешканців Львівщини голова Львівської ОДА Максим Козицький.
Як писала «Львівська Пошта», цього тижня обласна комісія ТЕБ та НС відновила транспортні перевезення на Львівщині, із дотриманням передбачених карантином норм. Втім, не всі люди чують прохання – не всі, на жаль, перебувають у масках у маршрутках. Маски в людей на підборіддях.
Як зазначають у Львівській ОДА, у випадку виявлення порушень, зокрема, й у громадському транспорті, якщо ви бачите: відсутність маски чи більшу кількість пасажирів, ніж сидячих місць у автобусі, просять повідомляти про це поліцію за номером «102». Якщо йдеться про порушення у транспорті, відповідальність нестимуть перевізники – вони повинні забезпечити порядок і вжити всіх можливих заходів для того, щоб пасажири дотримувались карантинних обмежень, зазначають у ЛОДА.
На Львівщині станом на 26 червня зареєстровано 796 випадків захворювання на Covid-19 серед працівників закладів охорони здоров`я, з них 259 лікарів, 328 середній медперсонал, 135 – молодший медперсонал, 74 – інший персонал. Одужали 386, померли 5.
Як інформує управління охорони здоров’я Львівської міськради, у Львові з початку пандемії на COVID-19 захворіли 316 медичних працівників – 185 з них вже одужали й повернулись до роботи.
Тим часом Львівська ОДА доручила лабораторному центру якнайшвидше надати результати епідрозслідувань захворювань медиків на Covid-19. На виконання одного із доручень міністра охорони здоров’я Максима Степанова в межах візиту на Львівщину, заступник голови Львівської ОДА Іван Собко вкотре звернувся до директора Львівського обласного центру МОЗ України із вимогою пришвидшення процедури надання висновків епідрозслідування для завершення розслідувань випадків захворювань, пов’язаних із професійними обов’язками медиків. Керівників усіх закладів охорони здоров’я області зобов’язали невідкладно скеровувати повідомлення про випадки інфікування коронавірусом медпрацівників.
«Зараження медичних працівників під час виконання професійних обов’язків вірусом вважається гострим професійним захворюванням. Тому, у разі наявності COVID-19 в медичного працівника, розслідування має здійснюватися з урахуванням вимог та рекомендацій постанови уряду № 211. Від імені облдержадміністрації, звернувся до обласного лабораторного центру із вимогою пришвидшення завершення розслідувань гострих професійних захворювань, що пов’язані із виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на коронавірус, – каже Іван Собко. – Наголошую на персональній відповідальності за своєчасне подання повідомлень про випадки таких захворювань у медпрацівників, що надають допомогу хворим на Covid-19».
Із 27 червня у Львові запрацює ще одна госпітальна база для прийому пацієнтів з COVID-19 або ж підозрою. Нею стане Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова, в якій виділено 300 місць для таких пацієнтів.
«Якщо говорити про міські лікарні, то станом на сьогодні функціонує 2 госпітальні бази – 1-ша і 8-ма лікарні. Ці дві лікарні мають чітко розділено, з яких районів міста вони приймають хворих. На сьогодні в них є ще місця для прийому пацієнтів. У 8-ій лікарні є 2 корпуси, а на сьогодні прийом пацієнтів здійснюється лише в одному. 8-ма лікарня має 250 місць. У 1-ій лікарні ми можемо прийняти 170 пацієнтів. Заповненість лікарень залежить від того, як буде розгортатись захворюваність. Минулого тижня на засіданні обласної комісії ТЕБ і НС був розглянутий наш лист щодо розширення кількості госпітальних баз, відтак збільшили кількість лікарень, які будуть приймати хворих з COVID-19. Нашими новими госпітальними базами стануть лікарня швидкої медичної допомоги, 4-та лікарня і 5-та лікарня. Лікарня швидкої допомоги буде приймати таких пацієнтів вже з суботи. Щодо 4-ої і 5-ої лікарень ми вирішили наразі передати на долікування. Тобто пацієнти з 8-ої і 1-ої, які вже добре себе почувають, але мають певні клінічні ознаки, будуть переведені до однієї з двох нових госпітальних баз", – розповіла Галина Слічна, очільниця міського штабу із прийняття оперативних рішень в умовах загрози епідемії коронавірусної інфекції у Львові.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8587 / 1.6MB / SQL:{query_count}