Як триває «Велике будівництво» на Львівщині?

Цього року є амбітний план – майже 250 кілометрів нових доріг державного значення в області. Які дороги нині на ремонті та де перекриватимуть автошляхи найближчим часом

Попри епідемію Covid-19 і спричинений нею економічний спад, ремонт доріг e області не припиняють. Хіба що кількатижневі дощі останнім часом трохи внесли корективи у роботу дорожників. Проте амбітний план відремонтувати та побудувати цього року на Львівщині 242,8 км доріг державного значення залишається в силі. Ремонтують автошляхи у межах президентської програми «Велике будівництво». Одну з перших доріг, яка є у програмі, було відкрито для проїзду майже два тижні тому. Мовиться про дорогу Львів – Пустомити – Меденичі, яку почали робити ще у 2016-ому. Всі інші ділянки перебувають на початковому або завершальному етапі. Зокрема, завершують роботи на окремих ділянках дороги Львів – Самбір – Ужгород.

Автошляхи, які ремонтують

Загалом на поточний та середній ремонт, реконструкцію та будівництво нових доріг на Львівщині цього року закладено більше 3 млрд гривень. Зараз дорожники ведуть роботи у кількох напрямках.
«Нині активно ремонтуємо дорогу Т-14-15 Мостиська – Самбір – Борислав на ділянці Самбір – Борислав (протяжність 31 кілометр). Нині там вже влаштовано нижній шар асфальтобетонного дорожнього покриття з попереднім посиленням основи. Також тривають роботи на нульовому кілометрі траси Східниця – Пісочна, на так званому перевалі між Східницею і Бориславом. Там прокладають основу і вирівнюючий шар асфальту. За амбітним планом планується відновити 39 кілометрів дорожнього покриття», – каже «Львівській Пошті» Олег Береза, в.о. начальника Служби автомобільних доріг Львівської області.
Цього тижня планують розпочати влаштування додаткової смуги руху на автомобільній дорозі М-06 Київ – Чоп на ділянці між населеними пунктами Зубра – Пасіки Зубрицькі. Тобто продовжується розширення кільцевої дороги міста Львова.
Нині тривають тендерні процедури щодо дороги Р-15, яка веде до Волинської області. Цього року буде відремонтовано зазначену дорогу на ділянці Червоноград – Жовква протяжністю 23 км. Також цього року буде завершено поточний середній ремонт на автомобільній дорозі, яка з’єднує Львівську область з Івано-Франківською – Н-09 Мукачево – Рахів – Богородчани – Івано-Франківськ – Рогатин – Бібрка – Львів, поблизу населених пунктів Давидів та Нові Стрілища.
«Щодо цих ділянок, то було проблематично з тендерами, заявники робили помилки. Ще один важливий тендер мав відкритись на будівництво 3,8 кілометра об’їзної дороги міста Трускавець із влаштуванням двох кільцевих транспортних розв’язок в обхід карстових проваль. Крім цього, оголошено закупівлю послуг на капітальний ремонт дороги Н-13 Львів – Самбір –Ужгород на ділянці Городок – Повітно. Також підготовлено тендерну документацію на оголошення закупівлі послуг із реконструкції дороги на ділянці Жовква – Кам’янка-Бузька», – веде далі співрозмовник.
Із його слів, у найближчих планах, якщо будуть хороші погодні умови, облаштування верхнього шару на ділянці дороги Т-14-25 від Миколаєва до Городка. Дорога стане другим великим кільцем навколо Львова, що дозволить розвантажити наявну об’їзну дорогу та вуличну мережу міста Львів. Також цього тижня верхній шар асфальту мали би прокладати на ділянці дороги Н-13 від Великого Любіня до села Ставчани (нижче – докладніше про об’їзд). 
Загалом, як писала «Львівська Пошта» у матеріалі «Велике будівництво»: карантин ремонтам не завада» (№30 (2247) від 15.04. 2020 р.), поточний та середній ремонт у 2020 році чекає на п’ять доріг у області загальною протяжністю 57,5 км. Мовиться про траси М-06 Київ – Чоп; Н-13 Львів – Самбір – Ужгород; Р-15 Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква; Н-09 Мукачево – Рахів – Богородчани – Івано-Франківськ – Рогатин – Бібрка – Львів. Також триватимуть роботи із розширення кільцевої автомобільної дороги Львова.
Реконструкцію та будівництво нових доріг заплановано на трасах Т-14-03 Грушів – Немирів (у обхід Грушева); північна об’їзна Львова; будівництво транспортної розв’язки у двох рівнях на перетині доріг М-06 Київ – Чоп та М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка (через м. Вінниця) між населеними пунктами Угерсько та Добряни; будівництво шляхопроводу через залізницю з підходами на автодорозі державного значення М-06 Київ – Чоп (поблизу Пасік-Зубрицьких).

Прикордонні дороги

Дороги, які ведуть до пунктів перетину на україно-польському кордоні теж планують ремонтувати. Ремонт автошляхів за кошти польського кредиту проведуть на дорогах Т-14-20 Яворів – Грушів, Т-14-04 Червоноград – Рава-Руська, Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий, Т-14-03 Грушів – Немирів, Т-14-01 КПП «Смільниця» – Старий Самбір. Загалом у межах проєкту «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні» заплановано відремонтувати 131 км доріг.
«Старт ремонтно-будівельних робіт в рамках цього проєкту розпочнеться на автомобільній дорозі Т-14-20 Яворів – Грушів. Подано документи на дозвіл початку будівництва. Оголошено тендер на ділянку Мостиська – Краковець, очікуємо на переможця. Щодо ділянки Смільниця – Старий Самбір формується проєктна документація на експертизу. В липні хочемо подати як на проєкт документи щодо ділянки Т-14-04 Червоноград – Рава-Руська. Так само в липні подаємо документи на отримання експертного висновку щодо дороги Т-14-18», – зазначив Олег Береза.
Та, з його слів, зараз дуже важливо, щоб Верховна Рада прийняла зміни до законодавства: «Ці зміни дозволять без мита та податків ввозити польським компаніям, які виграли тендер на ремонт цих ділянок, свою техніку та продукт на нашу територію. Це була умова польського кредиту, що 60% від вартості контрактів мають бути техніка та інші речі польськими. І оскільки по цих контрактах забороняється сплачувати за кредитні кошти податки, ми повинні врегулювати це на законодавчому рівні. Цей законопроєкт пройшов практично усі комітети у Раді. Зараз його подали на розгляд у комітет, який займається митними та податковими справами».
Заплановано, що в 2020-ому ремонт прикордонних доріг таки почнуть.

Перекрито трасу Н-13: як об’їхати?

З 16 червня рух усіх транспортних засобів дорогою Н-13 Львів – Самбір – Ужгород між Ставчанами та Крижовою заборонено. Причина обмежень – влаштування верхнього шару асфальтобетонного дорожнього покриття, інформує пресслужба Служби автомобільних доріг у Львівській області. Об’їхати ділянку можна дорогою М-11 Львів – Шегині/ Т-14-25 Миколаїв – Городок – Жовква – Кам’янка – Бузька – Бібрка згідно погодженої схеми. Також об’їзд дороги можна здійснити автошляхом Т-14-16 Львів – Пустомити – Меденичі/ Т-14-25 Миколаїв – Городок – Жовква – Кам’янка-Бузька – Бібрка. Зазначену ділянку перекривають почергово. Спочатку роботи триватимуть на ділянці від с. Ставчани до с. Великий Любінь. Після чого продовжать роботи на ділянці від Великого Любіня до Крижової.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8165 / 1.6MB / SQL:{query_count}