Перша львівська «Тарілка»: за крок до відкриття

Про успіхи, яких досягли екоактивісти за місяць ремонту і допомогу, яка ще їм знадобиться

Майже три місяці тому соціально-екологічна ініціатива «Тарілка» отримала своє перше приміщення на вул. Кульпарківська, 158. Майже місяць тому ініціатор проєкту – львів’янин Ростислав Косюра – нарешті отримав ключі від майбутнього дому «Тарілки». Тоді ж розпочалися ремонтні роботи в приміщенні, яке було не в найкращому стані: холоднеча, відсутність світла і пліснява на стелях деяких кімнат.
Займатися своєю діяльністю (збирати в закладах харчування та супермаркетах невикористану їжу та віддавати її тим потребуючим – малозабезпеченим людям, пенсіонерам та іншим незахищеним верствам населення) в таких умовах «Тарілка» не могла. Тож активісти оголосили про початок ремонту і закликали всіх небайдужих допомогти їм.
«Львівська Пошта» дізналася, що встигла зробити «Тарілка» за цей місяць, хто допомагав активістам та коли планують відкрити перший львівський банк їжі.

Все розпочалося з толоки

Вичищати авгієві стайні на Кульпарківській почали 25 січня. Зі слів Івана Павліша, співорганізатора соціально-екологічного проєкту «Тарілка», насамперед хочуть відремонтувати дві кімнати, де відбуватиметься сортування їжі та її видача. Близько десяти активістів зібралися для того, щоб підготувати вхідну залу до ремонту. Утім за чотири години вдалося зробити не лише заплановане, а й винести старі меблі та будівельне сміття з інших кімнат.
«Це просто суперкоманда, яка зробила справді фантастичну роботу. Підвал – царство суцільної темряви і склад дивних речей – перетворився на додаткові просторі та чисті квадратні метри. Дуже дякуємо кожному з них за те, що не залишили нас, як кажуть, наодинці з брудом!» – наголосили організатори.
Вже за кілька днів розпочали перший етап ремонту, з яким львівському банку їжі допомагала благодійна організація «Будуємо Україну разом» або, як їх лагідно називають активісти «Тарілки», «БУРчики». Роботи тривали два дні, впродовж яких волонтери демонтували непотрібні перегородки та забрали частину ураджених грибком поверхонь стін, вибили непотрібні двері, ще одні замурувати. Крім того, зашили одну стіну вхідної зали гіпсокартоном і підготувати кріплення для гіпсокартону в іншій кімнаті, поґрунтувати та пофарбувати стіни вхідної зали.
«З матеріалами для цих двох днів ремонту нам допоміг спонсор, який не хотів розголошувати свого імені. З гіпсокартоном та всім для його монтажу допомогли самі «БУРчики». Хочу окремо їм подякувати, вони неймовірно активні! Першого дня 20 людей готові були взятися до роботи. Та це така велика кількість людей, що ми просто не могли їх забезпечити нею. Втім багато хто з них досі приходять і кажуть, що хочуть нам допомогти», – розповідає Іван Павліш.
Однією з перших гостей ще не відремонтованої «Тарілки» стала відома українська поетеса Галина Крук. Зі слів організаторів вечора, атмосфера була незабутня: «на тлі мінвати і ґрунтовок, при світлі однієї лампочки, підвішеної на цвяшку» активісти, які допомагали з ремонтом приміщення, слухали вірші поетеси і просто спілкувалися.
«Чи не єдиною умовою допомоги волонтерів-«БУрчиків» нашому проєкту була організація культурно-освітньої програми, щоб люди відпочили після важкого дня ремонту. Довго думати не довелося: у нашій команді є журналістка-письменниця Олеся Яремчук. В її оточенні чимало літераторів. Серед них і Галина Крук», – кажуть організатори.
Зустріч відбулась у вхідній залі «Тарілки», де «БУРчики» проводили дводенний ремонт. До вечора другого дня залишилися найстійкіші, які ще дві години провели у компанії Галини Крук. «Ви не уявляєте, якою теплою була ця камерна атмосфера. Напевно, сама Галина не уявляла, що колись матиме таку двогодинну презентацію. Ми сиділи доти, поки запах фарби не всотався в нашу шкіру. Тоді ми були змушені розійтися», – ведуть далі організатори «Тарілки».

Що залишається зробити

Як зазначає Іван Павліш, загалом майже всі стіни двох основних кімнат уже пофарбовані набіло. Залишається перефарбувати стелю і замінити всі вікна та двері. «Ті вікна, що є сьогодні, в незадовільному стані. Хочемо поставити якісні металопластикові вікна і металеві двері. Треба зробити один раз якісно, щоб не довелося переробляти»,– каже він. І додає, що одна з волонтерок, Христина, зробила дуже якісне планування приміщення «Тарілки». А саме розрахувала приблизне розташування меблів, завдяки чому активісти могли визначити, де саме потрібно обшивати стіни гіпсокартоном.
«Сьогодні ми вже попередньо підготували усю документацію, потрібну для підключення електро- та водопостачання, опалення. Тому шукаємо волонтерів, які є професіоналами одної з цих справ», – зазначає співрозмовник. Зі слів чоловіка, «Тарілка» буде рада будь-якій пропозиції допомоги і до кожного охочого знайде індивідуальний підхід, аби благодійництво не заважало основній роботі. «Якщо говорити про те, коли ми зможемо закінчити ремонт, то назвати точну дату складно. Буває так, що в ході робіт знаходимо інші неполадки, які треба виправити. До прикладу, одна з наших кімнат, здавалося, була в більш-менш хорошому стані, а коли взялися за роботи у ній, виявилось, що стеля от-от впаде. Було б дуже добре, якби ми впорались із поставленим завданням до кінця місяця», – резюмує Іван Павліш.
А ще активісти розпочали збір коштів на автівку, якою доставлятимуть продукти із супермаркетів до центру, що на Кульпарківській. Для цього їм потрібно близько двох тисяч доларів (номер рахунку для благодійного внеску вказаний нижче. – «Львівська Пошта»).

GreenCompany – новий бренд «Тарілки»

«Тарілка» не лише не стоїть на місці, а з кожним днем стає досконалішою. Організатори запустили власний бренд GreenCompany. Як розповіла «Львівській Пошті» Дана Кушплер, координаторка цього проєкту, таким чином «Тарілка» вирішила заохочувати своїх теперішніх і майбутніх партнерів до подальшої роботи: сортування відходів та свідомого використання продукції.
На сторінці ініціативи у фейсбуці активісти розповідатимуть про тих підприємців, які роблять вибір на користь здорового поводження з ресурсами: віддають продукти у продовольчий банк замість того, аби викинути їх на смітник, і тих людей, які борються за чисте довкілля.
«Ми хочемо вести рейтинг екологічно найсвідоміших підприємств. Зараз обдумуємо критерії оцінки, шукаємо суддів, які відстежуватимуть і оцінюватимуть діяльність наших партнерів-підприємців. Раз на рік плануємо проводити нагородження найдостойніших з них. Одне слово, маємо дуже гарні плани і працюємо для їх утілення!» – наголошує Дана Кушплер.
Докладну інформацію можна знайти на сторінці «Тарілки» у фейсбуці
Пожертви можна зробити на такі рахунки 
(із обов’язковим зазначенням «Благодійний внесок»):
5169 3305 2009 4050
(картка-ключ до єдиного рахунку ГО «Тарілка»
 на ім’я засновника Ростислава Косюри)
UA043253210000026005053765024 UAH; 
UA773253210000026007053775476 EUR; 
UA253253210000026004053755853 PLN; 
UA293253210000026007053778086 USD; 
UA043253210000026009053743257 GBP

Бабусі та дідусі, зголошуйтеся для допомоги!

«Тарілка» за крок до відкриття першого пункту збору невикористаних продуктів у Львові та в Україні. Для безперебійного функціонування цього складного механізму організатори шукають активну літню людину – бабусю або дідуся, які погодилися б допомагати екоактивістам. Вимоги:
– Проживати неподалік або мати змогу будь-коли під’їхати до нашого приміщення на вул. Кульпарківська, 158.
– Бути комунікабельним та відкритим. Вас оточуватимуть переважно юні волонтери, тож уміння взаємодіяти, допомагати та скеровувати їх дуже вітається.
– Відповідальність (без неї ніяк).
До обов’язків бабусі чи дідуся-волонтера входитимуть прийом їжі від партнерів, зустріч гостей і дотримання порядку в центрі. Якщо ви легко з цим упораєтеся – ви точно крихтинка «Тарілки».

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7944 / 1.62MB / SQL:{query_count}