Потяги: хто має право на безкоштовний проїзд?

“Мої діти нечасто користуються залізничним транспортом. Учора була потреба приміським потягом добратись за місто із дітьми (у мене їх троє). Відомо, що діти з багатодітних сімей мають право на безкоштовний проїзд у приміських потягах. Та нам відмовили в цьому праві, зазначивши, що приміський потяг – регіональний швидкісний. Поясніть, будь ласка,чи можуть діти з багатодітних сімей безкоштовно їздити в потягах, і хто ще, окрім них, має таке право?” Марія Чорній, м. Львів

Андрій Везденко,
керівник прес-центру Регіональної філії “Львівська залізниця”:  
“Діти віком від шести до 14 років під час поїздки в потягах усіх категорій повинні оплачувати 75% вартості проїзного квитка. Якщо вони з багатодітної сім’ї, то обмежень, зокрема в приміських потягах, немає! Діти віком до шести років, які не займають окремого місця, мають право на безоплатний проїзд без проїзного квитка впродовж року без обмеження. Діти до 14 років допускаються до перевезення в пасажирських поїздах тільки в супроводі дорослих. Діти віком до 16 років при посадці в потяг повинні пред’явити документи, що посвідчують вік дитини (свідоцтво про народження, нотаріально завірена копія свідоцтва, паспорт одного з батьків, у якому є запис про дитину, паспорт громадянина України або закордонний паспорт). У разі проїзду територією України в поїздах формування інозалізниць знижка вартості проїзду надається дітям віком від п’яти до 10 років.
У потягах внутрішнього (міжнародного) сполучення право пільгового проїзду ще мають: Герої Радянського Союзу; особи, нагороджені орденами Слави трьох ступенів; особи з інвалідністю Великої Вітчизняної війни І, ІІ груп; супровідник особи з інвалідністю Великої Вітчизняної війни І групи (не більш ніж один); особи з інвалідністю Великої Вітчизняної війни ІІІ групи та прирівняні до них особи; учасники Великої Вітчизняної війни та особи, прирівняні за пільгами до них; батьки і дружини військовослужбовців, які загинули внаслідок поранення, одержаного під час захисту СРСР або при виконанні інших обов’язків військової служби чи внаслідок захворювання; особи з інвалідністю; діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю І групи або дітей з інвалідністю (не більш ніж одна особа); особи з інвалідністю внаслідок війни І, ІІ груп; особи з інвалідністю внаслідок війни ІІ, ІІІ груп із числа учасників бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилось 85 років і більше; учасники бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилось 85 років і більше; особи з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи; супровідники осіб з інвалідністю внаслідок війни І групи (не більш ніж один) та супровідники учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІ, ІІІ груп з числа учасників бойових дій у період Другої світової війни віком 85 років і більше, яким встановлена І група інвалідності; учасники бойових дій; батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби; діти віком від шести до 14 років; студенти закладів вищої освіти та учні професійно-технічних навчальних закладів.
Щоправда, в поїздах внутрішнього (міжнародного) сполучення є обмеження щодо кількості пільгових поїздок: наприклад, учасники бойових дій можуть безкоштовно користуватися проїздом в залізничному транспорті один раз на два роки або один раз на рік із 50-відсотковою знижкою вартості проїзду. Подробиці щодо кількості поїздок можна знайти на сайті “Львівської залізниці”.
У потягах приміського сполучення право безкоштовного проїзду мають: особи з інвалідністю Великої Вітчизняної війни І, ІІ, ІІІ груп та особи, які до них прирівняні; супровідник особи з інвалідністю Великої Вітчизняної війни І групи та особи, прирівняної до особи-інваліда (не більш ніж один); учасники Великої Вітчизняної війни, бойових операцій щодо захисту СРСР з числа військовослужбовців, які проходили службу у військових частинах, штабах та установах, що входили до складу діючої армії; особи з інвалідністю внаслідок війни І, ІІ, ІІІ груп та особи, прирівняні за пільгами до них; супровідники осіб з інвалідністю внаслідок війни І групи (не більш ніж один) та супровідники учасників бойових дій у період Другої світової війни віком 85 років і більше, яким встановлена І група інвалідності; учасники бойових дій; батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби; особи з інвалідністю; діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю І групи або дітей з інвалідністю (не більш ніж одна особа); особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї категорії 1 та учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2; неповнолітні діти, які належать до потерпілих від Чорнобильської катастрофи; діти віком від шести до 14 років; діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, що виховуються або навчаються у навчально-виховних, навчальних закладах або інтернатних закладах; діти з багатодітних сімей; пенсіонери за віком; ветерани військової служби; ветерани органів внутрішніх справ; ветерани податкової міліції; ветерани Державної пожежної охорони; ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України; ветерани служби цивільного захисту, ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України; студенти закладів вищої освіти та учні професійно-технічних навчальних закладів.
У приміських потягах пільговики не мають обмежень щодо кількості поїздок. Хіба що (як зазначено вище) діти віком від шести до 14 років частково їдуть безкоштовно з 25-відсотковою знижкою, а студенти – із 50-відсотковою знижкою”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7632 / 1.59MB / SQL:{query_count}