Безкоштовний проїзд у транспорті: як отримати учнівський квиток?

“Дитина навчається у 9 класі в одній із львівських шкіл. Час до часу вона користується громадським транспортом, їдучи на уроки чи повертаючись зі школи додому. Відомо, що проїзд для школярів по місту безкоштовний, проте інколи у водіїв маршруток виникає сумнів чи справді дитина навчається у школі і вимагають за проїзд кошти. В електротранспорті в контролерів теж інколи виникає це питання. Уточніть, будь ласка, як отримати учнівський квиток і в яких саме маршрутках безкоштовний проїзд для школярів?” Ірина Гак, м. Львів

Михайло Ерстенюк,
директор ліцею №8:
– Із вересня усі львівські учні та з обласних шкіл мають повне право безкоштовно їздити в громадському транспорті міста! Відповідно до ухвали, яку прийняли в міській раді ще у травні 2018-го. Відтак школярі можуть безкоштовно їздити у трамваях і тролейбусах у будь-який час і в будь-який день тижня впродовж усього року, в автобусах – у всі дні, окрім літніх канікул.
Аби не платити за проїзд, школяр повинен мати при собі учнівський квиток або інший документ, який посвідчує статус школяра. Щоб отримати учнівський квиток, спочатку потрібно самому придбати спеціальний бланк-книжечку, який продають у магазинах канцтоварів (орієнтовно за 10-20 грн), і принести його до школи для заповнення. Як правило, учнівський квиток у твердій обкладинці, вони різного кольору і практично однакового змісту всередині.
Процедура оформлення займе перерву-дві. Секретар вклеює фото учня, вписує дані дитини, назву навчального закладу і термін дії учнівського квитка. Далі директор або класний керівник повинен поставити підпис, печатку і віддати документ учневі для користування. Отримати учнівський квиток можуть учні з першого по одинадцятий клас. Щороку термін дії документа потрібно продовжувати у навчальному закладі. Наявність такого посвідчення обов’язкова!
Зазначу, що право на пільговий проїзд мають лише учні загальноосвітніх шкіл, а не училищ. Пільги діють лише в міському транспорті, оскільки тризначні маршрути не підпорядковуються Львівській міській раді.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7793 / 1.55MB / SQL:{query_count}