Літні пропозиції для бійців

Як і де отримати кваліфіковану реабілітацію, які є безкоштовні програми і тренінги та де бійці та їхні сім’ї мають можливість цікаво і корисно проводити дозвілля

фото: Олег Огородник
За п’ять років війни у нашій країні з’явилась ціла спільнота учасників бойових дій на сході України. Бійці мають чимало пільг та можуть брати участь у різних програмах, зокрема, навчальних, проте не завжди детально проінформовані про це. Ветерани АТО/ООС мають не лише комунальні й транспортні пільги, право на грошову допомогу, а й можливість пройти курс психологічної реабілітації, безкоштовно піти з побратимами в гори чи на екскурсію з сім’єю, відвідувати курси і тематичні тренінги, а також отримати кошти на оздоровлення дитини.
У Львові зараз є понад шість з половиною тисяч ветеранів
У Львові такі послуги можна отримати у Центрі надання послуг учасникам бойових дій, що на вулиці Пекарська, 41, і в районних відділах соціального захисту. Які послуги є найбільш актуальними влітку, який відпочинок пропонують бійцям зі Львова та чи можливо скористатися цими послугами, дізналась “Львівська Пошта”.

Психологічна реабілітація важлива

 
Світлана Ткачук
У Центрі учасникам бойових дій надають також психологічну підтримку. Бійці знають про це і приходять на консультації. Світлана Ткачук, директорка Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій, розповідає, що дедалі частіше ветерани самі звертаються до психолога, хоча ще кілька років тому за психологічною допомогою майже не звертались, а бійців на консультації приводили рідні.
“Сьогодні маємо психологічні програми: індивідуальні та масові. Індивідуальні – це спілкування з психологом, а серед масових є іпотерапія – психологічна реабілітація, яку проводять під час взаємодії з конями. Іпотерапія не є розвагою. Таке заняття призначає психолог, поспілкувавшись із бійцем. Також видом психологічної реабілітації можемо вважати групові походи в гори учасників бойових дій”, – додає співрозмовниця.

Походи в гори для бійців

Центр надання послуг учасникам бойових дій організовує походи в гори для учасників АТО/ООС. Тут запевняють, що комунікація бійців необхідна для реабілітації. За набором в туристичну групу потрібно стежити самостійно, а також бути готовим до фізичних навантажень і польових умов.
“Гори – це хороший психологічний відпочинок та реабілітація. Щомісяця намагаємось організовувати походи в гори для учасників і учасниць бойових дій. На жаль, в травні через погодні умови довелось скасувати похід. Наступні плануємо на липень і серпень. Цього літа підемо з Сянок на Вододільний хребет і з Осмолоди горами до Бистриці”, – розповідає Тарас Бортнічук, фахівець з соціальної роботи Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій.
З його слів, походи організовують, враховуючи той фактор, що люди, які зголошуються, бувають різними за характерами і фізичною підготовкою. Тому в походах організатори намагаються створити комфортні транспортні умови, плануючи подорож, і звертати увагу на прогноз погоди. Також набирають невелику групу: 20 людей, бо велику вести важче і небезпечніше.
“Такі походи організовуємо лише для бійців, адже коли всі йтимуть сім’ями, то реабілітації не відбудеться. А коли в гори йдуть люди з різних підрозділів, то між собою комунікують. У цих умовах ветерани розуміють, що не лише в них є проблеми, погані сни тощо, і саме в таких умовах відбувається психологічне розвантаження. Маємо розуміти: подібні заходи роблять не для того, щоб когось повеселити, а для дієвої реабілітації”, – зазначає співрозмовник.

фото: city-service.lviv.ua

Саморозвиток: курси і тренінги

Бійцям пропонують навчатися і самовдосконалюватися. Для цього в центрі організовують різноманітні безкоштовні тренінги та курси. Серед пропозицій – курси з англійської мови та тренінги з бізнес-освіти. Також учасників бойових дій інформують про нові начальні проєкти, які допомагають розпочати і розвинути власну справу.
 
 Тарас Бортнічук
“Вчитися потрібно постійно, ми для учасників АТО/ООС стараємось організувати цікаві тренінги, знайти волонтерів, які б вели курси, проте попит зараз невеликий. На тренінг із 20-ти зареєстрованих може прийти чотири людини. На курси з англійської, які веде носій мови, записуються багато бійців, але ходить менше десяти. Інформування, набір та реєстрація регулярно відбуваються на нашій сторінці у фейсбуці”, – інформує Тарас Бортнічук.
Він каже, що в центрі розуміють: багато залежить від запитів ветеранів, а зараз є запит на бізнес в інтернеті, самозайнятість і наступний тренінг, який відбудеться в четвер, 6 червня, буде стосуватись саме цієї теми.
У Центрі зазначають, що у вересні кількість курсів і тренінгів збільшиться, адже тоді завершиться сезон відпусток і надійде більше запитів.
Докладнішу інформацію можна отримати у Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій за адресою: вул. Пекарська, 41 з 9.00 до 18.00.
Тел.: (032) 254-61-16; (067) 962-83-25; (063) 434-65-46.
Електронна пошта: centr.ubd@gmail.com.
Анонси та реєстрація на заходи для бійців відбувається на сторінці Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій у Facebook.

Учасники АТО/ООС про послуги навчання і дозвілля

Вже не перший рік учасники бойових дій звертаються до міського соціального захисту і Центру надання послуг учасникам бойових дій за різними послугами, зокрема й такими, що стосуються оздоровлення, відпочинку і навчання. Які враження у бійців від наданих послуг та які проблеми у них виникли під час подачі заяви та отримання послуг?
“За послугами я звертався і в міський соцзахист, і в Центр надання послуг учасникам бойових дій. Загалом в обох структурах комунікація була простою і зрозумілою, але в соцзахисті потрібно набратися терпіння через традиційно великі черги. У соціальному захисті розповіли, що я можу скористатися безкоштовними водійськими курсами та курсами англійської, якими дуже задоволений”, – розповів учасник АТО Дмитро Дробина.
Недоліком соцзахисту, на його думку, є довга бюрократична процедура, яку треба пройти, щоб отримати певну послугу. Проте боєць зазначає, що ставлення до учасників АТО/ООС тут непогане. Кілька разів на рік Дмитрові телефонують, аби запитати, як його справи і чи потрібна якась допомога.
Гори – це хороший психологічний відпочинок та реабілітація. Походи плануємо  на липень і серпень
“У Центрі надання послуг учасникам бойових дій мені колись надали безкоштовну юридичну консультацію. Деякі мої друзі-побратими користувались послугами психолога центру й залишились задоволеними. Часто бачу у фейсбуці на їхній сторінці різні цікаві пропозиції щодо тренінгів, курсів, заходів і реабілітації – усе це дуже корисно”, – підсумував Дмитро Дробина.
“З 2015-го я звертався до соціального захисту і Центру надання послуг учасникам бойових дій у Львові здебільшого з питань дороговартісного лікування і оздоровлення. Центр мені допоміг купити дорогі ліки. Та тут проблема не у двох вищезгаданих структурах, а здебільшого в медичних установах, де доводиться проводити багато часу на обстеженнях, аби отримати рецепт на дорогі ліки чи скерування в санаторій”, – розповідає учасник АТО Ярослав Ядвіжак.
У соціальному захисті, зі слів бійця, є інша проблема: ця структура – лише виконавчий орган, де приймають заяви від учасників бойових дій і чекають на державне фінансування. Ярослава скерували в санаторій, проте черга перед ним була дуже великою, а фінансування не надходило. “Можливість поїхати в санаторій ніби і є, проте шанси скористатися нею невеликі”, – каже співрозмовник. Він підозрює, що тут “присутня корупційна складова”, бо на оздоровлення “їдуть зовсім не ті люди, які були в черзі”.

Отримати кошти на оздоровлення дитини

У Львівському Центрі надання послуг учасникам бойових дій щоліта діє програма оздоровлення дітей учасників АТО/ООС, яка щороку охоплює різні пільгові категорії дітей. Подавшись на цю програму, сім’я учасника бойових дій отримує кошти для оздоровлення дітей: від 2 до 5 тис. грн.
У Центрі зазначають, що у вересні кількість курсів і тренінгів збільшиться, адже тоді завершиться сезон відпусток
“Цього року охоплюємо категорії дітей загиблих і померлих учасників бойових дій і Героїв Майдану, дітей з інвалідністю та дітей, чиї батьки отримали інвалідність на війні. Також претендувати на оздоровлення можуть багатодітні сім’ї та діти, чиї батьки зараз перебувають у зоні проведення бойових дій. Кошти, які отримає дитина, – це допомога в подоланні стресу через відпочинок, оздоровлення чи придбання якоїсь речі для дитини, яку сім’я дозволити не в змозі”, – розповіла “Львівській Пошті” Світлана Ткачук, директорка Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій.
Щоб скористатися послугою, потрібно бути в одній із категорій, що є цього року в центрі, з собою потрібно мати пакет документів, про який вас проінформують телефоном або в Центрі надання послуг учасникам бойових дій. Зі слів Світлани Ткачук, минулого року сім’ї бійців активно користувалися цією програмою, а на початку цього року, в січні і лютому, до центру надходили запити щодо допомоги на оздоровлення влітку 2019-го. Співрозмовниця додає: подавати заяви на таку допомогу можна до кінця вересня.
“У Львові зараз маємо понад шість з половиною тисяч ветеранів, багато з них активні, працевлаштовані, забезпечують сім’ї і не потребують допомоги із оздоровлення дітей, проте коли виникає потреба дороговартісного лікування, то його надають, не дивлячись на фінансовий стан сім’ї”, – зазначає директор центру.

Навчання та гранти

– Тренінг “Найефективніші інструменти для бізнесу в Facebook, Instagram, YouTube та ефективне управління ними з метою максимізації прибутку”
Коли: 06.06.19 (четвер) о 14.00.
Де: м. Львів, вул. Пекарська, 41, Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій.
Знаннями буде ділитися Сергій Гутюк.
Бізнес: власник та керівник SMM-студії комплексного просування у соцмережах (Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn), особисто реалізував 80 проектів, згенерував 350 тис. потенційних клієнтів (лідів).
Навчальна діяльність: автор 26 навчальних програм із просування і маркетингу в соцмережах, Як бізнес-тренер: 10 тис. учасників, 15 років, спеціалізація – продажі та маркетинг у соцмережах.
Професійна діяльність: 8 років керував проектами з розвитку персоналу в банківській сфері, 3 роки – підприємницька творча діяльність: SMM-студія, навчання професії SMM.
Реєстрація обов’язкова за посиланням: https://forms.gle/Dky39TdBHDAp8YWM8.

– Тренінг “Правове регулювання торгівлі через інтернет”
Коли: 10.06.19 (понеділок) о 14.00.
Де: м. Львів, вул. Пекарська, 41.
Знаннями буде ділитися Олексій Яновський. 
Підприємець із 1993 року. У 1998-ому став адвокатом, а у 2003 році заснував компанію “Західна консалтингова група”, яка згодом стала холдингом професійних послуг. 
Реєстрація обов’язкова за посиланням: https://forms.gle/xx2uNTrJQPLRFZcq6.

– Гранти на професійну освіту для ветеранів
Запрошуємо ветеранів/ок з Київської, Львівської та Дніпропетровської областей взяти участь в проекті “Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на Сході України та їхніх сімей” від IOM Ukraine та Європейського Союзу!
Протягом наступних 13-ти місяців ветерани/ки зможуть відвідати 2-денні тренінги, на яких розповідатимуть, як перетворити військовий досвід на перевагу та використати у цивільній професії. Пройшовши тренінги, учасники/ці зможуть подати заявку на отримання індивідуальних грантів розміром до 400 євро для проходження професійних курсів із підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації в навчальних закладах України.
Для участі заповніть, будь ласка, анкету.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7479 / 1.68MB / SQL:{query_count}