Хто розводить стрілки?

Керівництво залізниці та міська влада почергово вмикають одне одному червоний семафор

Керівництво залізниці та міська влада почергово вмикають одне одному червоний семафор

kolia.jpg

Посадовці Львівської ОДА обіцяють, що до Євро - 2012 привокзальна частина Львова зміниться до невпізнання. Зокрема, у планах реконструкція головного залізничного двірця, а також будівництво нового приміського вокзалу, комплексу для обслуговування vip-вагонів, залізничного музею та супутньої інфраструктури - двох готелів, паркінгів та кінотеатру. Львівська залізниця вважає ці ідеї цікавими, втім грошей на їх реалізацію немає.

За словами Степана Лукашика, начальника головного управління містобудування, архітектури та просторового розвитку Львівської ОДА, зараз обласна влада веде переговори з групою італійських компаній, які зацікавлені у роботі над львівськими вокзалами. Однак шлях від ідеї до реалізації традиційно пролягає через ... кошти, а їх наразі нема і невідомо чи будуть. Приблизний кошторис проекту становить 800 млн грн. На державний бюджет надій фактично немає, залізниця таких грошей також не має. Єдина перспектива - ресурси інвесторів. За словами пана Лукашика, італійські компанії зацікавлені їх дати в обмін на можливість побудувати поблизу вокзалу об'єкти, які даватимуть прибуток. Та наразі все перебуває на стадії розмов. Найближчим часом ці амбітні плани розглядатимуть у міністерстві.

Свої ідеї щодо зміни залізниці має і міська влада Львова. Посадовці мріють про колію європейського зразка (1435 мм), яку прокладуть до Львова. Щоправда, при цьому ратушанці "забули" порадитися із залізничниками. За попередніми приблизними оцінками, євроколія коштуватиме 400 млн євро. Проте ані технічно-економічного обґрунтування, ані коштів на євроколію немає. За словами Остапа Процика, начальника управління інформаційної політики та зовнішніх відносин ЛМР, міська влада також сподівається на інвесторів. При цьому інвестору мають намір запропонувати повертати свої гроші за рахунок концесії та розбудови інфраструктури на залізничних станціях. Однак залізничники категорично проти.

"Ініціатива будівництва євроколії не наша, коштів на неї ми не маємо і не підтримуємо цієї ідеї. Зараз ми вкладаємо гроші в реконструкцію існуючої колії і на час Євро - 2012 будемо готові гідно прийняти гостей," - запевнила "Пошту" Лілія Криницька, керівник прес-центру Львівської залізниці.

Фахівці "Львівської залізниці" переконані, що ідея бу­дівництва колії європейського зразка до Львова не лише недоцільна, але й економічно невигідна. Ба більше, за словами залізничників, схема, яку пропонує міська рада неможлива з позиції українського законодавства, оскільки віддавати в концесію майно залізниці не можна. Тому ідея європейської колії для Львова радше схожа на фата моргану.

Незважаючи на протести залізничників, міські посадовці активно обговорюють та лобію­ють свої їдеї на державному рівні. Зокрема, за словами Остапа Процика, Міністерство транспорту і зв'язку вже погодилось, що не заперечуватиме проти будівництва колії, але грошей на це не дасть. А, можливо, в Міністерстві просто вирішили, що інших джерел фінансування львів'яни не знайдуть і тема вичерпається? Виглядає на те, що попри гучні заяви посадовці наразі лиш роздають обі­цянки, не особливо зважаючи на реальність їх виконання.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9469 / 1.56MB / SQL:{query_count}