Як змінився Львів за 2017 рік?

Над чим працювали і що вдалося зробити за цей рік депутатам фракції “Самопоміч” у міській раді

Завершується 2017 рік – і фракція політичної партії “Об’єднання “Самопоміч” у Львівській міській раді підбиває підсумки своєї роботи. Міський голова Львова Андрій Садовий та команда “Самопоміч” у 2015-ому представили програму “Львів-2020” – покроковий план змін міста. Відстежити динаміку виконання передвиборчих обіцянок можна на порталі lviv2020.com. Що ж із запланованого вдалося зробити у 2017 році?
“У цьому році ми мали дуже хороші проекти. Депутат міськради нашої фракції Ольга Посипанко рік тому розробила програму підтримки Брюховичів, Вин­ників і Рудного, і зараз ця програма почала діяти. Маленькі громади отримали вигоди, комфорт: десь провели водопостачання, почали будувати каналізаційну мережу, десь освітлили вулиці, десь побудували майданчики. На наступний рік уже є готова проектна документація на створення ЦНАПів. Це вагомий  внесок, – каже Андрій Шевців, керівник міської організації “Самопомочі”, депутат міськради. – Великі здобутки мають комісії, зокрема, гуманітарної, де керують наші депутати. У нас активні Олена Пасевич і Оксана Рубай у плані підтримки воїнів АТО і їхніх родин. Функціонує Центр надання послуг учасникам бойових дій і їхнім родинам (вул. Пекарська). Тут надають консультації щодо квартирного обліку, можна подати заявки на матеріальну допомогу, на земельні ділянки, працює психолог”. Програма підтримки воїнів АТО передбачає підтримку родин – дітей у школі, забезпечення харчування, заняття спортом, оплату комунальних послуг. “Виплачуємо воїнам по 100 тисяч грн. Це такий стартовий капітал, з яким вони можуть починати якийсь бізнес чи придбати земельну ділянку. Місто також дає гроші на ремонт квартир, особливо людям з інвалідністю. Вже здано в експлуатацію будинок для сімей героїв”, – розповідає Олена Пасевич.

Сучасні стандарти медицини

Львів готовий до втілення реформи медицини, зокрема первинної ланки. Цього року  відкрито нові амбулаторії сімейної медицини у мікрорайоні Новий Львів та у Личаківському районі. Капітально відремонтована амбулаторія у мікрорайоні Рясне-1 на вул. Шевченка, 366. Оновлюється і технічне забезпечення медзакладів. Місто закупило цифрові рентген-апарати для 2-го поліклінічного відділення 6-ої міської поліклініки (м. Винники), лікарні швидкої меддопомоги та 2-ої, 4-ої, 5-ої міських поліклінік.
За позабюджетні кошти міська дитяча лікарня отримала низку спеціалізованого обладнання для операційної нейрохірургічного відділення, УЗД-сканер експертного класу, обладнання для лікувальної гіпотермії новонароджених. За кошти міста придбано фізіотерапевтичне обладнання на суму 242,7 тис. грн. Відкрито дитячі поліклінічні відділення на Левандівці на вул. Повітряній, 99 та у центрі міста на вул. Раппопорта, 6. Капітально відремонтоване дитяче поліклінічне відділення на вул. Стрийській, 61. 
“Медичні заклади міста поступово стають сучасними і комфортними для пацієнтів. Наприклад, електронна реєстратура вже стала нормою для більшості львів’ян. У поліклінічних відділеннях 1-ої міської клінічної лікарні ім. Князя Лева, у 2-ій, 3-ій, 4-ій, 5-ій та 6-ій міських поліклініках уже запрацював проект “Електронна реєстратура”, – каже Андрій Дворакевич, депутат Львівської міськради (фракція “Самопоміч”). – У жіночій консультації 4-ої міської поліклініки запроваджено електронну медичну картку пацієнта. На її створення місто дало понад 500 тис. грн, і таку картку уже запроваджують у жіночих консультаціях 3-ої та 6-ої міських поліклінік”.  

Освіта – пріоритет розвитку міста

Триває розвиток інтерактивних класів – придбано 98 мультибордів та ще 9 буде закуплено до кінця року. Кабінети фізики поповнилися новим обладнанням. Відкрито 9 оновлених мультифункційних лабораторій, відремонтовано 7 кабінетів трудового навчання. 
Львівські школярі – активні учасники олімпіад. Цього року для участі зареєструвалися понад 8 тисяч учнів, 50 стали переможцями. Їх нагороджено сертифікатами і цінними призами (планшетами, універсальними портативними батареями, мобільними телефонами, навчанням у ІТ-компаніях), стипендією ІТ-кластеру у розмірі 10 тис. грн. Одна з міських шкіл отримала подарунок – комп’ютерний клас. Кращі 30 учнів отримали від міста по 10 тис. грн за хороші результати у навчанні.
“Інвестиції в освіту дають помітний результат – Львів посів перше місце в Україні за рівнем знань випускників. 27 осіб отримали 200 балів та 4 осіб – 400 балів. Усі абітурієнти, які здобули 200 та 400 балів, отримали грошову винагороду від міста по 2 та 4 тис. грн”, – каже Тетяна Іванів, депутат міськради (фракція “Самопоміч”).
Місто активно працює над збільшенням кількості місць у дитячих садках. Відновлена робота садочків на вул. Рильського, 9, вул. Вол. Великого, 125-а, вул. Зубрівській, 9 та вул. Новознесенській, 42. У місті запрацювала приватна школа та 2 приватні садочки. Для мешканців працює прозора система електронної реєстрації в садок: на 2017 рік зареєстровано 3600 дітей, 2018 рік – 6391 дитина, 2019 рік – 2890 дітей. У ДНЗ цього року зараховано 7200 дітей.

Оновлення транспорту 

“Звичайно, є труднощі – можна багато нарікати на сферу транспорту. Але розуміємо, що трамвайний і автобусний парк у 90-их роках був утричі більший, ніж сьогодні. Ми вже купили велику кількість автобусів, у 2018 році знову будемо купувати трамваї, автобуси, електробуси і тролейбуси. Треба трохи перетерпіти, а потім будемо мати більше комунального комфорту”, – каже Андрій Шевців.  У 2017-ому автопарк комунального перевіз­ника АТП-1 поповнився новими низькопідлоговими автобусами – підприємство отримало 55 автобусів ПАТ “Концерн-Електрон”. 
Зі слів депутата міськради Ігоря Корончевського, Львів бере участь у проекті, що передбачає оновлення рухомого складу трамваїв та автобусів, реконструкцію трамвайних колій на суму до 40 млн євро кредитних коштів від ЄБРР. Тож уже у 2018-ому  місто планує закупити 100 великих автобусів”.

Чисте місто із сучасними дорогами

Попри опір державної влади Львів упевнено прямує до своєї мети – будівництва першого сучасного сміттєпереробного заводу. Підписано Угоду про наміри кредитного фінансування, за умовами якого від ЄБРР місто отримає 25 млн євро кредитних коштів та 10 млн євро грантових для будівництва сміттєпереробного заводу. Львів став першим українським містом, яке долучилося до ініціативи Zero waste. Ключовий акцент ініціативи – на роздільному сортуванні, повторному використанні та вторинній переробці. Амбітною ціллю є знизити рівень відходів на 30%.
Відремонтовано понад 300 тис. кв. м доріг. Розпочато капремонт вулиці Личаківської (від вул. Мечникова до вул. Пасічна). Проведено капітальний ремонт дороги на вул. Чернівецькій, вул. Митрополита Андрея, вул. Богданівській, вул. Пулюя – Трускавецька, вул. Зимновідська – Станційна та ін. Проводилися завершальні роботи на новозбудованому шляхопроводі на вул. Городоцька, 166. Міст не лише реконструювали, а й розширили проїжджу частину до чотирьох смуг на ділянці від хлібзаводу до вул. Сяйво. “Місто змінило принципи проектування вулиць, ми все більше наближаємося до сучасних західних стандартів. Чого лише варта вулиця Садова, яка тепер комфортна для усіх учасників руху. Тут навіть нанесена спеціальна розмітка для велосипедів, яка дозволяє поворот ліворуч. До слова, у Львові побудовано орієнтовно 100 км велодоріжок та встановлено 24 станції муніципального велопрокату NextBike. У цій системі зареєстровано понад 10 тисяч користувачів”, – каже Олег Шмід, депутат міськради.

Акцент на культуру 

Щодо сфери культури, то депутат від “Самопомочі” Юлія Хомчин уболіває за децентралізацію міської культури, максимальне створення хороших умов, розвитку для міських комунальних установ. “Це і кінотеатр “Супутник” на Левандівці, і Палац імені Гната Хоткевича, кіноцентр на Вол. Великого, медіатеки тощо. Кінотеатр імені Довженка у 2018 році запрацює по-новому, він стане великим культурним центром на Сихові, – зазначає Андрій Шевців. –  Це також заслуга Юлі, вона це все підштовхує. Юля за допомогою своїх колег, експертів розробила стратегію розвитку культури, яка має запрацювати у 2018 році. Отримали нове дихання міські театри, зокрема Перший театр, театр імені Леся Курбаса, “Воскресіння”. 

Зберегти історію і створити сучасність

Завершився проект “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини м. Львова” (GIZ). У його рамках відреставровано більш як 1000 історичних вікон, 200 вхідних брам, 82 балкони, 4 сходові майданчики та 16 внутрішніх дворів. Відреставрували вхідну браму до каплиці Боїмів. Мова і про перевтілення площі Митної у затишний громадський простір, де реконструювали старий фонтан. Разом із реконструкцією площі завершили комплекс робіт із реставрації музею скульптури Йогана Пінзеля. Завершено реставрацію та відкрито Вірменський дворик з колоною св. Христофора, а у Вірменській катедрі завершили реставрацію стінопису. 
Не припиняються роботи з облаштування хідників та внутрішньобудинкових дворів. Найбільше двориків у місті облаштовано у Шевченківському районі. Встановлено 85 зупинок громадського транспорту за новим європейським зразком. Замінено та встановлено 284 опори освітлення, 776 світильників. Цього року проведено капітальні ремонти та створено 11 громадських зон, висаджено 5,5 тис. зелених насаджень. Проведено роботи з реконструкції трьох парків Львова на суму понад 12 млн гривень. 
“Продовжуємо опікуватися житловим фондом. Відремонтовано понад 300 дахів, майже 70 балконів. За кредитні кошти здійснили  повну термомодернізацію 3 будинків ОСББ, які скористались програмами відшкодування коштів з міського та державного бюджетів. У 9 будинках ОСББ провели капітальні ремонтні роботи”, – каже Любов Давидович, депутат міськради.
Це лише частина від усіх позитивних змін і досягнень у 2017-ому у Львові. У місті відкриваються нові спортивні майданчики, вдосконалюються і відкриваються нові секції, заохочують і відзначають кращих спортсменів та тренерів. А ще Львів став першим українським містом, яке приєдналося до Міжнародної хартії відкритих даних, і став лідером у рейтингу прозорості міст України, згідно з даними Transparency International Україна. До 2027 року Львів має стати містом гідного життя, базованого на довірі, чесності, взаємоповазі та взаємодії, що веде до добробуту, самореалізації та суспільного блага через розвиток креативності – творення нових ідей і знань та їх впровадження.
• офіційно

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7971 / 1.64MB / SQL:{query_count}