На роботу – трьома маршрутками

Відсьогодні приміські автобуси змінили кінцеву зупинку

фото: Олег Огородник (2)
Місцева влада Львова знову взялась упорядковувати кінцеві зупинки для приміських маршруток, які заїжджають у місто. Цього разу мова про автобуси пустомитівського та городоцького напрямків. Їх кінцеву відсьогодні, 1 жовтня, переносять на АС-3, що на вул. Петлюри, 11. Люди, які щодня добираються до Львова на роботу чи навчання, спантеличені, вони бідкаються, що тепер матимуть зупинку “хтозна-де”. 
Адже заплативши чимало за проїзд до обласного центру, їм відтепер доведеться добиратися ще двома або навіть трьома міськими маршрутками до місця роботи чи навчання. Водночас у міської влади Львова свої проблеми: у місті постійні корки, щодня трапляються аварії, а на вулицях катастрофічно багато транспорту.

Нові зупинки старих маршрутів 

Як писала “Пошта”, ще в січні депутати Львівської облради проголосували за те, щоб приміські та міжміські автобусні маршрути доїжджали лише до кінцевих автостанцій у межах Львова. Згідно з рішенням депутатів, усі приміські маршрутки мали мати зупинки на шістьох станціях: маршрутки бібрського напрямку – на АС-5 (вул. Луганська, 2),  яворівського – на АС-4 (вул. Т. Шевченка, 105), маршрутки золочівського та перемишлянського напрямків – на вул. Личаківській, 162 – 182,  жовківського, буського та радехівського напрямків – на автовокзалі “Північний” (вул. Б. Хмельницького, 225), маршрутки пустомитівського напрямку – на приміському залізничному вокзалі (вул. Городоцька, 112), а на автовокзалі “Двірцевий” (пл. Двірцева, 1) – всі автобуси, які приїздять до Львова з городоцького, мостиського, самбірського, старосамбірського, турківського, миколаївського, стрийського, сколівського напрямків, та з курортних містечок – Трускавця, Моршина, Східниці, Шкла, Немирова. 
Відсьогодні кінцева маршруток пустомитівського та городоцького напрямків – АС №3, що на вул. Петлюри, 11
Але так було раніше, і зауважимо, що облрада не має повноважень визначати кінцеві зупинки приміських маршруток. Також очевидно, що у Львівській облдержадміністрації інше бачення щодо впорядкування кінцевих зупинок приміських маршрутів: із 1 червня відкрили нову австостанцію АС “Західна”, що на вул. Городоцькій, 359, де облаштували зупинку для маршруток городоцького, мостиського, самбірського, старосамбірського та турківського напрямків. А ось відсьогодні, 1 жовтня, змін зазнають маршрутки пустомитівського та городоцького напрямків, кінцева яких відтепер буде на АС №3, що на вул. Петлюри, 11.
Ірина Гримак, заступник голови Львівської обл­держадміністрації, розповіла “Пошті”, що нічого нового у цьому немає, бо відтепер водії приміських маршруток будуть їздити не так, як вважають за потрібне, а за маршрутом, який прописано у дозвільних документах.
“Те, що відбувалося в останні роки з приміським транспортом у нашому місті називалося свавіллям – кожен їздив як хотів. Ми й раніше інформували, що плануємо упорядкувати пасажирські перевезення на території Львівської області. Щоб розуміти, є міжміські, приміські і ближні приміські маршрути. Якщо не помиляюся, маємо близько 30 приміських маршрутів, ближчих до міста. Кожен такий маршрут повинен курсувати з відповідної автостанції для того, щоб забезпечити якість надання послуг для пасажира і відповідно гарантувати йому безпеку. Тому ми приводимо до порядку усі діючі маршрути у нашому місті, які мають дозвільні документи”, – каже Ірина Гримак.

 Замість приміського вокзалу – АС №3

Від 1 жовтня на автостанцію №3, що на вул. Петлюри, 11, заїжджатиме значно більше приміських маршруток, зокрема, як зазначали вище, це усі автобуси городоцького та пустомитівського напрямків. Водночас пасажири цих маршруток обурені, чому саме зараз розпочали переносити кінцеву зупинку їхнього транспорту, яким вони щодня користуються. 
“Приміські маршрутки №133, 169, 108, 115, 103, які курсували вулицею Стрийською, Володимира Великого, Кульпарківською, Антоновича – їхню кінцеву зупинку переносять на АС №3. Це абсурд! Я проживаю у Солонці, моя маршрутка курсує до 20.00, додому добратись ввечері і так не просто, а тут ще й переносять кінцеву. Тепер нам на роботу чи додому їздити двома-трьома маршрутками?”, – пише одна з пасажирок на Facebook-сторінці спільноти ГО “Варта-1”. 
Пасажири приміського маршруту №187, який теж тепер має кінцеву зупинку на АС №3, кажуть “Пошті”, що дії місцевої влади не зовсім обдумані, бо не розуміють, чому люди зі села, яке розташоване всього за 17 км від Львова, мають добиратися двома-трьома маршрутками на роботу чи навчання…
“Після того, як наша маршрутка буде зупинятися на АС №3, мені, як студенту, доведеться щонайменше на півгодини довше добиратись до навчального закладу, витрачати більше коштів на проїзд. Не розумію для чого це робити…”, – каже “Пошті” Остап.
Тепер декому на роботу чи додому їздити двома-трьома маршрутками
А ось перевізник маршруту №187 пан Роман, зазначив у розмові з “Поштою”, що як би люди не нарікали, вимоги облдержадміністрації вони змушені виконувати. “Маємо рішення ЛОДА про перенесення кінцевої зупинки маршруту №187 із приміського вокзалу на АС №3. Рішення є, і його потрібно дотримуватись. Ми уже дали згоду. Важко сказати, чи на добре ці зміни. Очевидно, що для пасажирів будуть незручності, й для перевізника подекуди теж. У змінах завжди є свої “плюси” і “мінуси” – наразі незрозуміло чого більше… З понеділка побачимо, коли уже буде новий графік наших маршруток, коли буде погоджено нову схему руху”, – зазначає пан Роман. 
З його слів, ціни на проїзд для пасажирів не зміняться. Також це підтвердила “Пошті” й Ірина Гримак. “Сьогодні про збільшення чи зменшення ціни на проїзд у громадському транспорті не йде мова. Залишається мінімальний тариф – чотири гривні, як на ближніх приміських маршрутках, так і на міських. На інших міжміських і дальших приміських маршрутах, ціна встановлюється перевізником”, – зазначає Ірина Гримак. 

Доживемо до понеділка

Пасажири маршруту №187 пригадують, що за часів СРСР автостанція №3 і справді була кінцевою зупинкою для більшості маршрутів городоцього та пустомитівського напрямків. Та кажуть, що сьогодні “там немає ніяких умов для пасажирів – ввечері цією територією вештаються наркомани, немає лавочок і темно”. 
“На жаль, у Львові немає жодної автостанції європейського зразка, яка була б облаштована усім відповідним. Та на сьогоднішній день міськрадою нам надано перелік автостанцій у Львові, які мають сертифікацію і акредитацію, в тому числі є і автостанція №3”, – зауважує Ірина Гримак. 
З її слів, після того, як на АС №3 збільшиться кількість транспорту, це не позначиться на міських маршрутках, адже “при будь-яких змінах у русі транспорту, надалі враховують пасажиропотік, який припаде на міські маршрутки. Тому львівський міський транспорт у змозі забезпечити усім пасажирам, які приїжджають у Львів, безперешкодний доїзд у потрібне місце”. 
У Львові немає жодної автостанції європейського зразка, яка була б облаштована усім необхідним
Касир автостанції №3 пані Марія, каже “Пошті”, що справді із 1 жовтня тут побільшає транспорту, наприклад, маршруток із Борщович, Городка, Ставчан… Та на питання “Чи вистачить усім місця?”, каже, що “дізнаємося з понеділка”.    
До слова, АС “Західна”, яку відкрили ще 1 червня для того, щоб “розвантажити Приміський вокзал”, водії і досі оминають. Розгублені й пасажири, адже вони точно не знають, де тепер кінцева їхніх маршруток. “Щодня добираюсь із Самбора до Львова на роботу і досі не знаю, де мені чекати маршрутки. Їздять як хочуть, графіку немає... Достатньо того, що ціни за проїзд і так високі, а тут ще й годі додому потрапити”, – нарікає у Facebook-сторінці спільноти ГО “Варта-1” Ірина.  
Утім, чиновники запевняють в протилежному. “Як мене інформують працівники облдержадміністрації та в управлінні безпеки транспорту у Львівській області, на сьогоднішній день АС “Західна” працює у звичному режимі і транспорт, який здійснює пасажирські перевезення у цьому напрямку, перебирається туди, скажімо, у наростаючій кількості. Тобто перевізники виконують свої зобов’язання, які вказані у договорах”, – запевнила “Пошту” Ірина Гримак.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7504 / 1.62MB / SQL:{query_count}