Що то за “Кіт Ґаватовича”?

На вихідні львів’ян і гостей міста запрошують до Парку культури на театральний фестиваль просто неба

Цими вихідними у Львові вперше відбудеться театральний фестиваль під відкритим небом “Кіт Ґаватовича”. Захід об’єднає відомих діячів театру та кіно зі всієї України. 3 та 4 вересня львів’яни зможуть насолодитися новим форматом театрального дійства, поспілкуватися із діячами театру та відчути себе акторами.
“Нашим головним завданням є руйнування стіни між діячами мистецтва та їхніми глядачами. Важливо, щоб вони отримали місце для спілкування, і мистецтво перестало існувати тільки для митців, – зазначає організатор фестивалю “Кіт Ґаватовича” Єва Якубовська, – винесення театрів за межі звичних приміщень дозволить по-новому побачити як публіку, так і колективи. Відкриє їх один для одного. Ми намагалися об’єднати у межах цих двох днів максимальну кількість популярних та знакових віх театрального світу”.   
Програма двохденного фестивалю надзвичайно насичена та поділена на три блоки – освітній, практичний та показовий. Освітня частина передбачає сніданок із зіркою, як кіноіндустрії, так і театрального мистецтва, а також цікаві дискусії. На гостей фестивалю чекають зустрічі із Миколою Березою, Юрієм Хвостенком, Ростиславом Держипільським, Майєю Гарбузюк та ін. Організатори обіцяють розкрити таємниці закулісся театральних виступів. Про тонкощі імпровізаційного театру розповість засновник першої в Україні Імпро групи SerYozno Ярема Турчин. А арт-директорка Першої сцени сучасної драматургії “Драма.UA” Вікторія Швидко прочитає лекцію про театральний менеджмент. 
У практичній частині фестивалю можна буде долучитися до майстер-класів арт-діячів. Серед таких – театральні навчання “Спів і голос” від художнього керівника центру “Слово і голос” Наталії Половинки, заняття з пластики від харківських акторів. 
Протягом двох днів заплановано показати аж вісім постановок , як від відомих, так і від молодих та неформатних колективів. Хедлайнером суботи стане Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса із неоднозначною виставою “Йоганна, жінка Хусова” (за текстом Лесі Українки).  В неділю особливу увагу радимо звернути на театральне дійство харківського колективу “Прекрасні квіти” – перформанс “Кімнатне шоу”. Ці актори стали першими в Україні, хто грає в стилі “фанк-футуризму” (безсловесний театр). Окрім цього, під час фестивалю глядачам запропонують перформанс від театру “Склад 2’0” за виставою “Приморська пустка” ( за текстом С.Жадана). Насолодитися не лише сучасним мистецтвом, а й згадати про “вічне” допоможе Олег Стефан та його курс із виставою “Великий льох” Т.Шевченка.
Ідея створення фестивалю в форматі театру під відкритим небом зародилася ще рік тому, коли організатор, Єва Якубовська, займалася проведенням майстер-класів з театрального мистецтва для дітей бійців АТО у Самборі.
Почалося все із маловідомого українського письменника, театрального діяча XVII ст. Якуба Ґаватовича. Саме він є автором перших українських інтермедій “Продав кота в мішку” та “Найкращий сон”. За словами Єви Якубовської, існують історичні свідчення про постановку творів Якуба Ґаватовича під відкритим небом. Організатори вирішили обіграти назву фестивалю, створивши сумбур із прізвища письменника та його найвідомішої інтермедії – “Кіт Ґаватовича”. І тепер пропонують запхати львів’ян у мішок театрального мистецтва. Також назва “Кіт Ґаватовича” символізує повернення до своєї нерозкритої та непопуляризованої історії.
Наступного року організатори планують запросити ще більше відомих акторів театру та кіно, щоб показати, що немає межі між глядачем та сценою. Але вам варто пересвідчитись у цьому самостійно – 3 та 4 вересня у Парку культури. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7787 / 1.56MB / SQL:{query_count}