Львівські реставрації-2016

“Пошта” з’ясувала, які пам’ятки в середмісті відновлюватимуть цього року

фото: Олег Огородник (2)
У міській раді обіцяють цього року завершити реставрації, які розпочали ще торік, а також неодмінно почати відновлювальні роботи ще на кількох об’єктах. Аби надати історичним будівлям міста лоску, з міського бюджету виділили всього 40 млн грн. Очільниця управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко розповіла “Пошті”, що тих кош­тів недостатньо і що для проведення робіт на деяких об’єктах необхідне дофінансування з державного бюджету. 
“Цього року передусім закінчуватимемо роботи, розпочаті ще торік. Мова про реставрацію фасаду будинку на площі Ринок, 18 – там залишилося відновити перший поверх. Також реставруватимемо балкони на площі Соборній, 7, дах Музею Пінзеля (його ремонт розпочали торік, але цього року закінчимо). Плануємо відновити фасад музею, відремонтувати зовнішній бік будинку на Краківській, 34 та упорядкувати дворик, що позаду Вірменської церкви (де колона святого Христофора). Замінимо також каналізування і мощення. Ще плануємо закінчити консервацію синагоги “Золота Роза” і території перед нею”, – розповіла Лілія Онищенко.
Щодо нових робіт чиновниця розповіла, що планують відреставрувати вітраж у Преображенській церкві (вул. Краківська, 21). “Його зніматимуть цілком, відреставрують і встановлять на місце. Також відновлюватимемо скульптурну групу на будівлі Музею етнографії –  “Свободу” – і фасад будинку на Руській, 20. Там уже проводять відновлення металу, встановлюють вхідну браму. Реставруватимемо мур костелу Лазаря, надалі ремонтуватимемо балкони. Плануємо відновити і дах костелу єзуїтів, – розповідає Лілія Онищенко. – Загалом на ці роботи передбачено 40 мільйонів гривень. Звичайно, сподіваємось і на дофінансування, бо є об’єкти, на які маємо закладені суми, яких точно не вистачить (наприклад, на фасад Музею Пінзеля). За кошторисом потрібно три з половиною мільйони, а в нас є тільки півтора. Тому надіємося на дофінансування з держбюджету”.

Найскладніші відновлювальні роботи в місті –  дахи. “Дах будинку на площі Міцкевича, 6 і 7 – у вигляді  купола. Він дуже складний. Ми поки навіть не маємо проектно-кошторисної документації. На лікарні на вулиці Раппопорта також дах-купол. Є проектно-кошторисна документація, та це дуже складний об’єкт. Намагатимемось їх реалізувати. Не знаю, як це вдасться, бо людей мало, а роботи багато”, – каже Лілія Онищенко. 
Вона додає, що для таких масштабних реставрацій у місті замало фахівців. “Бракує супроводу. В управлінні історичного середовища нема достатньої кількості людей. Супровід – це робота з проектантами, з експертизою, з дозволами. Це складно. А фірм, які можуть виконувати такі роботи, у нас небагато. Вони не дуже хочуть працювати з бюджетом, бо це завжди затримка фінансування, обов’язкові перевірки з претензіями”, – додає чиновниця. 
Нагадаємо, що у Львові цього року заплановано продовжити реконструкцію та реставраційно-ремонтні роботи ратуші, інформує прес-служба ЛМР. “Цього року плануємо завершити реставраційно-ремонтні роботи нижньої частини вежі”, – зазначив в.о. начальника управління капітального будівництва ЛМР Петро Мурава. Торік були завершені реставраційно-ремонтні роботи верхньої частини фасаду вежі, опоряджувальні роботи, а також  розпочато відновлення нижньої частини вежі ратуші.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7533 / 1.56MB / SQL:{query_count}