“Усі хочуть мати… місце щасливих людей”

Рік без Кузьми. У пам’ять про музиканта в місті Лева облаштують площу. Ідея є, над проектуванням працюють, а влітку візьмуться до робіт

У Львові пам’ять видатного музиканта Андрія Кузьменка вирішили вшанувати по-особливому: не пам’ятником, не каменем, не гранітною чи мармуровою плитою, а облаштувавши місце щасливих людей, як у його пісні… Це має бути арт-простір для творчості і відпочинку. 
Ще торік у грудні журі підбило підсумки бліц-конкурсу на проект облаштування інтерактивного громадського простору “Місце щасливих людей” на пл. Гасина, що поблизу бібліотеки імені В. Стефаника. Переможцем стала дніпропетровська студія дизайну Decorkuznetsov. Проект передбачає створення інтерактивного громадського простору з функціями імпровізованої сцени, груп лавок, зони схилу із сидіннями, паркуванням велосипедів, арт-об’єктом “Нерв”, арт-об’єктами з дерева та металу, різнопланового освітлення, інформує прес-служба ЛМР. 

фото: прес-служба ЛМР (2)
“Пульс, ритм, нерв, рух, боротьба, звукові та голосові вібрації – це образи, які ми використовуємо в нашому проекті. Діяльність Кузьми була багатогранною. Ми намагалися виразити на невеликій ділянці землі в образах його творчість і силу впливу”, – так свій проект описали автори.

Плани мерії

Нині проект активно обговорюють, проте широкій громадськості його досі офіційно не представляли. “Ця площа розбита, невпорядкована. У будь-якому разі місто збиралося це середовище ревіталізувати. Ту частину, яку присвятять творчості Андрія Кузьменка, фінансуватимуть коштом меценатів Фонду Кузьми Скрябіна. Сама ідея громадського простору є пам’яттю музикантові. Там будуть деякі елементи, які свідчитимуть про це… Не хочеться розкривати деталей проекту до його офіційного оприлюднення. Ми не змінюємо назви площі”, – розповідає “Пошті” головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.
Батьки видатного музиканта також брали участь у відборі проектів, і вони мали певні зауваження та бачення. Здебільшого наполягали, щоби площа набула мистецького значення. 
“Батьки музиканта були членами журі. Вони пропонували, аби на площі була змога проводити концерти і молодіжні фестивалі, щоби людям було приємно там збиратися. Ще одне побажання – аби були десь і цитати з пісень Андрія Кузьменка”, – додав голов­ний архітектор міста. 

Думка батьків

Ольга Кузьменко, мати Андрія, неохоче розповідає про проект. Каже: “Ні про яке вшанування ні в кого не запитували”, і площа їй не одразу сподобалася. Та все ж згодом проект її зацікавив. 
“Площа Гасена як місце, облаштувавши яке, віддамо шану Андрієві, мені не надто до вподоби. Там і кабак якийсь був, і парковка у два ряди. Та мене переконали. Знаєте, я казала, що нічого не хочу, але таки прийняли рішення облаштовувати саме це місце. Було шість проектів. Один таки вибрали. Не скажу, що це конкретний проект до втілення. Це всього лише напрямок, у якому працюватимемо. Ми вже настільки охололи… Мене в цьому проекті захопило те, що амфітеатром поставимо сходи, зробимо імпровізовану сцену, – зазначила 1 лютого “Пошті” Ольга Кузьменко. – Там люди сидітимуть, діти гратимуться. Потім я подумала, що можна було б зробити куби з написами, із цитатами з його пісень чи виступів. Можливо, варто було б зробити якісь точки, де була б змога  підключитись і слухати музику. На жаль, наразі у втіленні проекту не бачу жодних зрушень. Та всі хочуть мати… місце щасливих людей”.

“Місце щасливих людей” – таку назву проекту придумали, і вона пішла цілою Україною. Вдасться чи не вдасться – побачимо. 
До облаштування площі, найімовірніше, візьмуться влітку. Потрібен час на робоче проектування, згодом обговорюватимуть фінансування.
Торік 2 лютого близько 8.20 Андрій Кузьменко загинув у автокатастрофі на Дніпропетровщині. Із ним загинула ціла епоха Кузьми – соліста й ідейника гурту “Скрябін”. Рік по тому чи не всією країною пригадуватимуть, співатимуть, плакатимуть і віддаватимуть шану видатному музикантові.


Сьогодні, 2 лютого, у Львові відбудеться автопробіг, приурочений до роковин загибелі Андрія Кузьменка. Активісти поїдуть від стадіону “Арена Львів” до пам’ятника Шевченкові, у центрі міста, аби там заспівати пісень відомого виконавця. На 19.00  запланована Всеукраїнська акція “Кузьма Скрябін: Рік Самотності”. А напередодні Дня всіх закоханих у Львові співатимуть пісень “Скрябіна” “Під Арсеналом” (вулиця Підвальна, 5) – 13 лютого там відбудеться концерт пам’яті Кузьми.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7206 / 1.57MB / SQL:{query_count}