Зимові вакації: де і за скільки?

“Пошта” з’ясувала, як відпочиватимуть львів’яни під час новорічно-різдвяних свят, куди подорожуватимуть та чи подорожчали мандрівки цього року

 От і довгоочікувані зимові свята. Львів’яни допрацьовують останні дні старого року і планують вихідні, а їх буде чимало. У період з 1 по 10 січня 2016 року українці працюватимуть лише три дні. Для святкування Нового року та Різдва працюючі українці із графіком п’ятиденного робочого тижня матимуть аж сім вихідних днів: із 1 по 3 і з 7 по 10 січня. 
8 січня, за рекомендацією Кабміну, також буде вихідним днем із відпрацюванням у суботу, 16 січня. У передсвяткові дні 31 грудня і 6 січня уряд рекомендує робочий час скоротити на годину. Тож гайда відпочивати! 
“Ми з нетерпінням чекаємо цих свят. Це гарна нагода побути з родиною, соромно, але на це завжди бракує часу. А також ми плануємо поїздку в гори, бодай на кілька днів. Вчитимемо дітей на лижах кататись. Ми все ще вагаємось, обираємо між нашим гірськолижним курортом і курортом у Словаччині”, – розповідає “Пошті” львів’янка Марія. 
А от Ольга уже знає, куди поїде. Вона обрала екскурсійний тур кількома містами. “Я уже майже на сумках. На новий рік їду у екскурсійний тур, буду у Будапешті, у Венеції, Вероні. Довго чекала такої нагоди. Торік святкування нового року було якимось сумним, тоді ж бо я й вирішила що наступного неодмінно влаштую щось для себе”, – каже львів’янка.   
Українці матимуть сім вихідних: із 1 по 3 і з 7 по 10 січня
“Ми їдемо у Карпати. На Верховину, можливо у Яремче, десь будемо на лижах кататись, десь на санчатах. Ми щороку своїм автом Карпатами їздимо, торік дивились на зимові водоспади. Це неймовірна краса, а у свята ще й незабутній колорит”, – каже Остап.    
Тож хто куди, комусь до смаку гори, санки, комусь домашній затишок, хтось прагне взимку сонця й моря, а хтось нових вражень у Європі. 
Та все ж у турфірмах кажуть, що українці за кордон стали подорожувати менше. Усе через зростання курсу долара і євро. Ця валюта стрімко зросла ще торік. 
Тоді вартість турпоїздок за кордон зросла вдвічі. Цього року нічого кардинально не змінилось, вартість у євро залишається тією ж. 

Популярний закордон

Менеджер однієї із львівських турфірм Людмила розповіла “Пошті”, що у час зимових вакацій популярними є гірськолижні курорти. “Найпопулярнішими напрямками є гірськолижні курорти, це здебільшого Словаччина. Вони цікаві близьким розташуванням, гарним співвідношенням ціни та якості. У Словаччину можна їхати своїм авто, апартаменти коштуватимуть від 15 євро за добу, групові тури коштують від 120 євро”, – зазначає “Пошті” Людмила. 

фото:blog.karpaty.ua
На новий рік львів’яни часто обирають екскурсійні тури, зокрема до Праги, Будапешту, також їдуть до Швейцарії. “Такі тури організовуємо на час від трьох до шести днів. Поїздка до Будапешту автобусом, разом із ночівлею та  супроводом обійдеться щонайменше 120 євро за одну особу. Така ж поїздка до Праги коштуватиме від 140 євро. А у Швейцарію можна поїхати що найменше за 225 євро”, – каже Людмила. 
А ще взимку завжди актуальним є відпочинок на морі! “Є окрема категорія туристів, які завжди їдуть відпочивати взимку на море. Тому вони Єгипту, зважаючи на ціни цього року, не зраджують. У порівнянні з минулим роком ціни на відпочинок у Єгипті змінились, вони стали значно нижчими, це через події у світі. У цю пору відпочинок у чотиризірковому готелі із послугою все включено для двох осіб на 14 днів коштуватиме від 340 євро”, – каже Людмила. 

Свята з рідним колоритом

Не втрачають популярності і рідні Карпати. Популярним напрямком є Закарпаття, а саме місця Косине та Берегове, які славляться своїми термальними водами. Тур у ті краї на Різдво на чотири дні коштуватиме майже дві тисячі гривень. У вартість включено і доїзд, харчування й ночівлю. Ночувати туристам часто пропонують в угорських садибах, де господарі й частують туристів вечерею. Такий же тур на Новий рік буде дорожчий, щонайменше на гривень 300. 
Для запеклих лижників на blog.karpaty.ua публікували ціни на витяги на більшість карпатських гірськолижних курортах. 
На Буковелі один витяг у всі дні коштуватиме 75 грн, а з 2 до 6 січня 95 грн. 
Абонемент на 3 дні коштуватиме 1785 грн, з 2 до 6 січня 2320 грн. 
На Драгобраті підйом коштуватиме 20 грн. Десять витягів 150 гривень. На Пилипці витяг коштує 50-60 грн. А у Славське на Тростян у будні абонемент на цілий день коштуватиме 280 грн, а у святкові дні 330 грн. 
Відпочинком аж ніяк не можна назвати зловживання алкоголем, переїдання –  це радше перевантаження
Натомість історик та екскурсовод Ігор Лильо каже, що і взимку, і влітку місцин для відпочинку у нас чимало. Справа лиш у тім, що робити, коли їдеш у такі туристичні місця. 
“Треба вирішити, що ти хочеш там робити – чи горілку пити, чи щось дивитися. Як не парадоксально, але взимку пересуватися нашими дорогами значно легше, тому, що сніг засипає ями на дорогах. Як на мене, абсолютно актуальною є Тустань – це чудесна місцина. Треба брати до уваги і Драгобрат, і Славське. А ще цікаве видовище повсякчас представляє водопад у Яремчі, він не замерзає. Також цікавими для відпочинку є місця у районі Бібр­ки”, – розповідає “Пошті” Ігор Лильо. 
Він додає, що Карпати взимку, якщо є сніг, прекрасні. 

фото: vsitury.com.ua
“Ми маємо такі фантастичні місця, як Дземброня, які ще відносно дикі. Коли туди потрапляєш чи то літом, чи зимою, природа справляє колосальне враження. Якщо говорити про зимові мандрівки, то люди часто питають про гуцульську коляду – до речі, у Верховині є цікаві місця. Єдине, в чім проблема із різдвяним циклом, люди, які їдуть зі сходу, уявляють собі Різдво як бразильський карнавал. Вони начебто не знають, що це сімейне свято, – каже Ігор Лильо. – Відтак нам доводиться часто інформувати людей, як себе потрібно вести. До прикладу, у нас були такі випадки, коли люди, потрапляючи на Святу вечерю, нарікали, бо не знали, що це пісна вечеря. Вони собі думають, що це “рождєствінский стол”, і там можна буде кабана смаженого їсти. Та коли ти їм показуєш, як це за правилами має бути, у багатьох людей виникає не те щоб розчарування, а таке собі непорозуміння”.
Зі слів співрозмовника, часто буває, коли люди намагаються зліпити Святого Миколая з Дідом Морозом. “Це доволі поширене явище. Нещодавно, стоячи на зупинці громадського транспорту, довідався, що один із готелів Львова, не найменший, пропонує новорічну забаву із “Дєдом Морозом”. Це для мене є дуже чітким сигналом. Розуміємо, що світ комерціалізований. Він глобальний, але треба чітко розуміти, що люди їдуть у ту чи іншу місцину за оригінальними речами. Хтось хоче Діда Мороза – то хай собі його додому і замовить – для цього не обов’язково їхати на Західну Україну. 
Психолог наголошує: найкращий відпочинок – це зміна виду діяльності
Львів’яни нарікають, що на свята до нас їдуть туристи, гості. “Багато років мова йшла про те, що треба щось робити з містом, бо їдуть люди і нам соромно, як виглядають наші дороги. Так-от, опосередковано, місто позитивно змінюється, в тому числі й під впливом загальної думки. Коли ця думка тисне на владу, є безпосередні прибутки на туризмі, і тоді є так звана додана вартість, яку дуже важко порахувати. Та вона у багатьох випадках значно цікавіша, ніж прямі фінансові інвестиції. Львів’яни хай не нарікають”, – додає історик.

А ви вмієте відпочивати?

Як запевнила “Пошту” Лариса Дідковська, доцент кафедри психології Львівського національного університету ім. І. Франка, відпочинок є повноцінною і обов’язковою частиною нормального функціонування людини. “Якщо є фаза мобілізації активності: фізичної, інтелектуальної, емоційної, комунікативної, то потім має бути фаза демобілізації всіх цих зусиль і напруги, бо вичерпання повинні бути компенсовані, а сили відновлені. Найкращий відпочинок – це зміна виду діяльності. Та питання в тім, чи вміємо ми відпочивати, – каже психолог. – Відпочинком аж ніяк не можна назвати зловживання алкоголем, переїдання, це швидше перевантаження. Для когось ресурсним буде відпочинок у горах на лижах чи на санках, а хтось набирається сил, лежачи перед телевізором. Це залежить від того, як людина працює. Якщо трудова активність інтелектуальна, тоді відпочинком буде фізична активність, якщо ж людина важко працює фізично, тоді відпочинком може бути розслаблення, спокій у домашньому затишку. Не варто одні фізичні навантаження замінювати на інші”.

фото: blagoslovennya.org
Відпочинок українців і, до прикладу, французів чи німців різний. Лариса Дідковська каже, що українці не надто добре вміють відпочивати. Здебільшого ми вільний час використовуємо радше для того, щоб зробити ще щось, і аж ніяк не для того, аби перепочити.  “Якось так повелось, що для європейців відпочинок – це відпочинок. А для нас це нагода зробити ще щось. Саме так у радянські часи користувались “офіційними” вихідними. Для більшості релігійних людей такі офіційні свята – це був час, коли можна було зробити ще щось, що необхідно було зробити. Було так, що те, що пропонувала держава як відпочинок, не толерувалося людьми, а те, як люди хотіли відпочивати, не толерувала держава”, – зазначає психолог.

Робочі дні перед святами: що потрібно встигнути цього року

Щоб відпочинок удався, а повернення до офісу не викликало негативних емоцій, потрібно завершити почате й підготуватися до післясвяткових буднів, йдеться у повідомленні експертів Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.
Кінець року – саме час підбити підсумки, навести лад у робочих питаннях і в голові, скласти план на майбутній рік. Щоб усе встигнути і нічого не забути, дотримуйтесь кількох простих правил.
• Постарайтесь завершити всі можливі справи до Нового року. Як правило, в листопаді-грудні роботи значно більше. Але якщо залишити її на потім, обсяг невиконаного буде зростати за принципом снігової кулі. Варто пам’ятати, що після свят працездатність падає, а отже, впоратися із завданнями буде ще складніше. 
• Сплануйте місяць і рік. Чим ясніше ви розумієте, що і в якій послідовності доведеться робити, тим ефективніше й швидше впораєтеся зі справами. Складіть принаймні приблизний план на рік. Також добре сплануйте січень. 
• Складіть перелік важливих справ у перші дні після свят. Це дозволить вам швидше включитися в роботу. Для наочності можна використати матрицю справ Ейзенгауера. Напишіть перелік задач, а потім розбийте їх на чотири групи: важливі й термінові; важливі, але не термінові; неважливі, але термінові; неважливі й нетермінові.
• Зв’яжіться з клієнтами і партнерами по бізнесу. Якщо працюєте з клієнтами, є сенс зателефонувати їм або написати. Подякуйте за приємну співпрацю цього року, окресліть план подальшої взаємодії та обов’язково привітайте зі святами.
• Заздалегідь проінформуйте колег, якщо берете додаткові дні відпочинку. Часто офісні співробітники беруть додаткову відпустку між святами. Якщо плануєте відпочивати в робочі дні, підготуйте до цього колег і клієнтів. 
• Не плануйте надто багато ділових зустрічей і переговорів. Зустрічайтеся лише з тими клієнтами і партнерами по бізнесу, справи, яких не можна відкласти на більш пізній час. 
• Наведіть лад на робочому столі. Зробіть своє робоче місце більш комфортним, а кабінет затишним.
• Мотивуйте себе. Підбийте підсумки року, що минає. Пригадайте, які проекти ви реалізували, чому навчилися, з ким познайомилися. Важливо усвідомити, що за рік ви чимало зробили і виросли над собою. Це надихне вас на нові ідеї та проекти. Сформулюйте найамбіційніші цілі на наступний рік. Досягнення принаймні половини з них буде величезним кроком уперед.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7708 / 1.67MB / SQL:{query_count}