Несподівано і для консолідації

Секретарем Львівської міськради став депутат від партії “Громадянська позиція” Анатолій Забарило. Обранці сподіваються на налагодження діалогу між міським головою та радою

фото: Андрій Польовий (7)
Львівська міська рада готова до роботи: обрали секретаря, сформували комісії, тож згодом і за справи насущні візьмуться. Звично, що обранці нині говорять і про погані дороги, які треба буде ремонтувати наступного року, і про бюджет, який необхідно формувати вже, і про зиму, яка, як завше, “несподівано” вдарить снігопадом. Обіцяють вони вирішувати проблеми воїнів АТО і їхніх сімей, кажуть, що є чимало роботи у сфері медицини та культури. 
А ще зовсім недавно ні про що інше, окрім кулуарних перипетій, думати вони не могли – усі метушилися, пропонуючи свої кандидатури на посаду секретаря ради, і завзято боролися за комісії. 

40 голосів “за”

У вівторок, 1 грудня, під час засідання Львівської міської ради міський голова Андрій Садовий запропонував обрати секретарем ради Анатолія Забарила – депутата від партії “Громадянська позиція”. Мер запевнив: зваживши всі “за” і “проти”, він прийняв компромісне рішення. 
Депутати ж кандидатурою були дещо здивовані, та все ж сприйняли рішення позитивно. Запевняють, що міський голова справді пішов їм назустріч, бо ще напередодні засідання усі були певні, що він до останнього просуватиме людину із “Самопомочі” на цю посаду. 

“Я старався, щоби людина була рівновіддаленою від усіх партій і мала досвід роботи в органах місцевого самоврядування”, – сказав Андрій Садовий, представляючи Анатолія Забарила. 
Згодом сам Анатолій Забарило коротко розповів про себе та одразу показав свою позицію: “Якщо хочете почути програму на посаду секретаря ради, то в мене її нема. Я людина із прямою спиною, тому гнути голову не буду ні перед ким”, – сказав він. 
Зараз 40 депутатів, які проголосували за секретаря, готові брати на себе відповідальність за долю міста. Решта – така маленька опозиція
Голосувати чи ні за запропоновану мером кандидатуру, депутати радилися більше години, та все ж проголосували: “за” Анатолія Забарила – 40 депутатів, “проти” – 13, утрималося – семеро. Участь у голосуванні взяли 60 обранців. 

Як працюватиме секретар: думка експерта

“Анатолій Забарило мо­же виконувати координовану роботу, бути рівнонаближеною особою і до міського голови, і до всіх політичних фракцій. Мені здається, що така пропозиція міського голови є сигналом готовності, – зазначив “Пошті” аналітик Громадянської мережі ОПОРА у Львівській області Олександр Неберикут. – Він готовий буде і домовлятися, і працювати з фракціями, які увійдуть до більшості. Очевидно, це буде “Солідарність”, “Громадянська позиція”. І цих голосів, разом із “Самопоміччю”, буде достатньо, щоби вирішувати ключові питання більшістю. Інші фракції, вочевидь, примикатимуть. Треба розуміти, що свого часу Анатолій Забарило був представником партії “Пора”, а вона раніше  співпрацювала з міським головою. Тому треба брати до уваги, що це людина, яка наближена до Садового і рівнонаближена до інших фракцій (до тієї ж “Солідарності”, головою якої є Адамик, який раніше також був колегою по партії Анатолія Забарила). Не пішов жорстко міський голова до кінця. Подивимося… Мені здається, що це нормальна та ефективна кандидатура”. 
Я людина із прямою спиною, тому гнути голову не буду ні перед ким
Також Олександр Неберикут додав: “Є побоювання, що Андрій Садовий міг запропонувати кандидатуру, яка буде настільки лояльною, що не протистоятиме якимось можливим спробам протягувати якісь питання чи узурпувати владу. Та все ж, як на мене, пан Забарило не є конфліктним. Він у багатьох випадках ітиме на компроміси. А що стосується внутрішніх домовленостей, то він достатньо принциповий, щоби відстоювати особисту позицію і позицію своєї фракції. Це позитивна риса. Він не виноситиме конфлікти на публіку, а якщо і робитиме це, то лише у разі, коли по-іншому їх не вирішити. Він не робитиме будь-які конфлікти публічними просто для того, щоб отримати перемогу чи якісь додаткові бонуси. Він достатньо лояльний, але не настільки, щоби “Самопоміч” узурпувала якісь позиції при прийнятті рішень. Зараз є позитивні очікування від роботи депутатського корпусу у такому форматі, але все покаже час”.

Акцент на комунікацію 

Вивчає свої обов’язки і готується до плідної праці новообраний секретар ради. Він каже, що сприятиме дискусії та не допускатиме протистояння. Анатолій Забарило на посаді секретаря лише три дні, однак уже визначив першочергові завдання.
“Треба запустити роботу комісій, вони вже сформовані. На наступній сесії є багато роботи. Дуже багато назбиралося питань: треба реалізувати ухвали, які вже були готові, але з тих чи інших причин не дійшли до ради, відповідно не були прийняті, треба розпочинати бюджетний процес, розписувати функції комісій. Є дуже багато організаційних питань. Депутатам треба створити умови для того, щоб вони могли повноцінно працювати. Ми розуміємо, що всі депутати десь працюють: у раді в них громадська робота. Тому секретареві і секретаріату ради максимум треба зробити для того, щоби вони могли нормально працювати. 

Необхідно, щоби всі депутати міськради відкрили приймальні: люди мають знати графік прийому громадян, – каже “Пошті” Анатолій Забарило. – Думаю, ця рада працюватиме ефективно. Я докладу усіх зусиль для того, щоб у депутатів було найменше питань і проблем, щоб максимально налагодженою була комунікація”.
Він каже, що призначення було для нього новиною, а висловлену довіру неодмінно потрібно виправдовувати. Також секретар ради певен, що у новому скликанні достатньо фахівців, аби працювати на добробут містян і Львова. 

“Більшість фракцій підписали декларацію про об’єднання зусиль. Депутати, які прийшли у раду, хочуть працювати. Вони мають округи і хочуть показати роботу. Тому незалежно від партій і політичних поглядів треба дати змогу людям максимально проявитися як законодавцям на місцевому рівні, як громадянам, як патріотам. Функція секретаря великою мірою технічна. Я не займатимусь піаром і не бігатиму по ток-шоу – максимально ефективно виконуватиму свою роботу”, – зазначив Анатолій Забарило.


Валерій Веремчук, голова фракції “Народного контролю” у Львівській міськраді:
– Міський голова запропонував на посаду секретаря ради дещо несподівану кандидатуру. Андрій Садовий назвав її прізвище саме перед голосуванням, тому було так багато дискусій і розмов… Депутати (я говорю зараз не про представників “Самопомочі”) однозначно змусили міського голову зважати на нашу позицію. Андрій Садовий ще донедавна не уявляв собі жодної іншої кандидатури на цій посаді, окрім члена партії “Самопоміч”. Вважаю, що вдалося досягнути головної цілі. Прикро, що цю кандидатуру запропонували в останню хвилину, не погоджували її з депутатами. Хоча, коли від кожної фракції називали прізвища кандидатів на цю посаду, прізвище Анатолія Забарила звучало. Сподіваємося, що пан Анатолій скеровуватиме свою роботу на консолідацію ради. Важливо, щоби вона вже почала працювати. Більше місяця минуло відтоді, як відбулися вибори, а реальної роботи ще нема…
Петро Адамик, голова фракції БПП “Солідарність” у Львівській міськраді:
– Ми вважаємо, що міський голова пішов нам назустріч. І дивно, що голосування не було таким консолідованим. Знаємо Анатолія – він був депутатом позаминулої каденції, а ми – членами однієї фракції. Думаю, його розуму, досвіду і такту вистачить для того, щоби побудувати правильний місток діалогу між міським головою та радою і навпаки. Певен, що ця особа є дуже доброю кандидатурою для ради і для громади. Звичайно, партія “Солідарність” також мала своїх кандидатів на цю посаду, ми були готові їх запропонувати, але… Зараз ті 40 депутатів, які проголосували за секретаря, готові брати на себе відповідальність за долю міста. Решта – така маленька опозиція. Хоча яка опозиція може бути? До кого опозиція, до громади?! Ми зараз обираємо формат, у якому працюватимемо ті роки, які нам відпущені: чи п’ять, чи два…
Маркіян Лопатчак, голова фракції “Свободи” у Львівській міській раді:
– У міськраді є найбільша фракція – “Самопомочі”. Коли керівник міста – представник цієї політсили, то секретарем ради однозначно мала б бути людина не з цієї фракції, і ми на цьому наполягали. Ми заявили, що підтримуємо консолідовану позицію всіх фракцій, які є у міськраді. Тривали консультації більше тижня, але ніхто так і не чув цієї кандидатури, яку раптом запропонував міський голова. З огляду на те, що не прислухалися до пропозиції “Свободи” (а ми наполягали, щоби це рішення було консолідованим), “Свобода” прийняла рішення не голосувати за цю кандидатуру. На жаль, не зумів міський голова консолідувати міськраду. Депутатський корпус має працювати разом, та ми побачили, що з 64 депутатів лишень 40 проголосували “за”. Усі сподівалися, що це буде одностайне голосування. Про такі ключові посади у міськраді, як секретар чи голови комісій, треба заздалегідь говорити, щоби можна було порадитись у фракції, прийняти якесь виважене рішення. Позиція, що за дві хвилини до голосування озвучується кандидатура, потім береться перерва на годину і рішення приймають у такий спосіб, неправильна.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7845 / 1.65MB / SQL:{query_count}