Уніфікувати кольорову гаму транспорту Львова

Зелений у поєднанні з помаранчевим та білим – саме у такі кольори розфарбують громадський транспорт міста. Наразі обговорюють деталі візерунків

фото: alex-shutyuk.livejournal.com (4)
Істина в деталях. Переможець конкурсу на оформлення громадського транспорту Львова переробив свій проект, зважаючи на всі зауваження містян.
В оновленому варіанті з’явились сині та жовті кольори, їх пропонують для оформлення автобусів. Про це у своєму блозі alex-shutyuk.livejournal.com розповів дизайнер, представник департаменту розвитку міськради Олександр Шутюк.
Уніфікований транспорт курсує містами Європи. В Україні він їздить у Вінниці, Одесі та Харкові
“Найчастіше львів’яни зауважували, що пропоноване розфарбування громадського транспорту має забагато білого кольору та надто малі зелені і помаранчеві зони. Мешканці звертали увагу на технічну складність нанесення косих смуг y районі вікон і складність компонування на новому транспорті з великою площею вікон. Отже, автори доопрацювали свій варіант із урахуванням yсіх цих зауважень”, – йдеться у повідомленні. 

Два варіанти для автобусів

Тож з-поміж незначних відмінностей тепер для автобусів та маршруток пропонують два варіанти. Перший передбачає таку саму кольорову гаму, як і для електротранспорту, доопрацьовану з урахуванням побажань львів’ян. 
Крім того, дизайнер запропонував другий варіант – синьо-жовто-біле розфарбування.

У своєму блозі Олександр Шутюк закликає львів’ян визначити найкращий варіант дизайну громадського транспорту шляхом голосування.
“Загалом на голосуванні новий варіант набрав більше голосів. Та ми все ще будемо обговорювати. Не стоїть завдання максимально швидко зробити щось, а потім думати, що не так. Особисто мені новий варіант більше імпонує – він більш логічно виглядає на новому транспорті. А в першу чергу потрібно зважати на те, як ця кольорова гама і візерунок виглядатимуть на новому транспорті. Мені ще навіть нині телефонують люди і питають, чи можуть вони запропонувати свої варіанти. Я кажу, що якщо хочуть щось робити, нехай пробують, якщо буде хороший варіант, його можна буде розглянути. Але зараз ми працюємо над тим варіантом, що маємо”, – розповів “Пошті” Олександр Шутюк.

Думали і вибрали достойний варіант

Львовом їздить найрізноманітніший транспорт – маршрутки, трамваї і тролейбуси не лише різного виробника та різного року випуску, а ще й пофарбовані у барвисті кольори, обліплені рекламою. 
Як писала “Пошта”, ще у травні Львівська міськрада оголосила конкурс дизайнерів для розмальовування трамваїв і автобусів. 
Уніфікований транспорт уже курсує містами Європи. В Україні він вже їздить у Вінниці, Одесі та Харкові. Тому Львову як культурній столиці України теж личило б уніфікувати свій транспорт, зробити його більш естетичним і впізнаваним.
Майже півроку тривав конкурс ідей на зовнішнє оформлення громадського транспорту. Спершу до участі залучали всіх охочих, потім – професійних дизайнерів. 
Майже півроку тривав конкурс ідей на зовнішнє оформлення громадського транспорту
Прогнози скептиків справдились, ідей було небагато. Хтось пропонував пофарбувати громадський транспорт міста у яскраво-червоний колір із білими смужками вздовж вагонів, хтось – у яскраво-зелений, чи “кавовий”. Інші пропонували створити спеціальні трафарети з панорамою Львова. 
Врешті-решт із-поміж різних варіантів у міськ­раді все ж вибрали достойний.  Автор варіанта-пере­можця – львівський дизайнер, який запропонував поєднати зелений, помаранчевий та білий. За задумом автора, контрастні помаранчевий та зелений поєднуватимуться у вигляді стрілок. 

Як йдеться в поясненні до пропозиції, стрілки додають динамічності та підкреслюють напрямок руху транспорту, аби навіть людина з поганим зором могла зрозуміти, куди рухається транспорт. Автор також пропонує пофарбувати передні двері у зелений колір, аби легко було орієнтуватись, куди йти, щоб купити квиток. Решта дверей мають бути оранжевого кольору. 

Фарбування за планом 

Коли ж у місті все ж оберуть остаточний варіант зовнішнього оформлення, громадський транспорт одномоментно не перефарбовуватимуть. Робитимуть це під час планових ремонтних робіт. “Порахували приблизний кошторис на фарбування трамвая. Вісім тисяч гривень коштуватиме сама фарба і ґрунтування без врахування роботи. Таку ціну запропонувала українська фірма. Австрійська фарба коштуватиме майже триста євро на один трамвай. Та фарбуватимуть трамваї, коли вони будуть на капітальному ремонті, тобто з них все одно здиратимуть стару фарбу”, – зазначив Олександр Шутюк. До речі, реклама, яка неабияк дратує містян, із громадського транспорту навряд чи зникне. “Щодо реклами, то є рішення обмежити її площу на транспорті, щоб вона не заходила на вікна, на перед і корму, тобто була лише на бортах”, – резюмує співрозмовник.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7554 / 1.58MB / SQL:{query_count}