У пошуках винних

Держказначейство боргує Львову понад 10 млн грн! Посадовці певні, що службу треба штрафувати, а експерти переконують, що від неї нічого не залежить

 

Держказначейство боргує Львову понад 10 млн грн! Посадовці певні, що службу треба штрафувати, а експерти переконують, що від неї нічого не залежить

У Львівській міськраді не припиняють нарікати на роботу Державної казначейської служби. Мовляв, через блокування нею рахунків, неможливо  виплатити зарплату робітникам, а також профінансувати ямкові ремонти доріг та освітлення міста. 
Як писала “Пошта”, якщо гроші казначейство не перерахує, працівники комунальних підприємств налаштовані рішуче – планують пікетувати Головне управління державної казначейської служби у Львівській області. 

Потрібен “спонсор”?

Казначейська служба станом на 24 квітня не виконала платіжних доручень розпорядників та одержувачів коштів міського бюджету Львова на суму 10 млн 500 тис. грн. Про це учора “Пошті” розповів Олег Іщук, директор департаменту фінансової політики Львівської міськради.
З його слів, розпорядники коштів не отримують понад 9 млн грн до бюджету розвитку, 108 тис. грн – до дорожнього фонду, 260 тис. грн – природоохоронного фонду. Також казначейство не перерахувало 905 тис. грн до загального фонду. 
Олег Іщук певен, що вирішити проблему з боргами можна лише змінивши законодавство. “До Бюджетного кодексу мають внести зміни, згідно яких казначейство нестиме відповідальність за протерміновані платежі. Іншого шляху вирішення цієї проблеми не бачу. Казначейство повинно платити штрафи за прострочення платежів”, – каже Олег Іщук.
З його слів, кошти призначені для Львівської міськради, держава забирає на інші цілі. “Люди, які працюють в казначействі не винні. Винна держава!”, – додає він. 
Водночас Любомир Буняк, колишній міський голова Львова, вважає: найлегше – перекласти вину і проблему на когось. Співрозмовник дивується: навіщо починати роботи, якщо немає грошей! “Нехай міські посадовці розрахуються за минулорічні борги, перш ніж влазити в нові. Львівській міськраді потрібен “спонсор”. Він дає гроші, а вони – ремонтують і, схоже, беруть відкати… Це такий новий метод роботи!”, – зазначив учора “Пошті” Любомир Буняк. 

Казначейство нам не підпорядковується 

Дивує й те, що міський голова Львова Андрій Садовий “заполонив” інформаційний простір постійними наріканнями на роботу казначейства. Послухаєш мера, і можна зробити висновок, що у всіх наших бідах винна лише казначейська служба. Одним словом , якби не те казначейство, було би у Львові все добре! І дороги полатані і борги ліквідовані... 
Проте проблеми цієї служби пов’язані з певними бюджетними процесами, зокрема з його наповненням. Знаючи, що в країні не найкраща економічна ситуація, Андрій Іванович міг передбачити цю проблему і не розпочинати ті роботи, за які не буде змоги заплатити.
Щоправда казначейство й раніше затримувало кошти, але “блокувати рахунки міськради почало з 15 вересня 2012-го”. Про це учора “Пошті” зазначив Олег Синютка, перший заступник міського голови Львова. 
“Зі середини вересня минулого року, держказначейство не проводило ніяких платежів, крім захищених статтей. Тому минулого року були великі заборгованості перед підрядниками, недороблені роботи і борги по виплаті зарплат”, – пояснює він. 
На запитання “Пошти”, чи можна вплинути на роботу цієї структури, Олег Синютка відповів: “Казначейство нам не підпорядковується! Але робимо все можливе, щоб кошти нам перерахували. Зокрема, звертаємося в центральні органи влади, спілкуємося з керівництвом управління й на місцевому рівні, але нам пояснили, що немає фінансового ресурсу...”, – каже співрозмовник.

Без коментарів…

 Коментувати ситуацію в управлінні державної казначейської служби області “Пошті” відмовилися. Зокрема начальник відомства Петро Могиляк зараз перебуває у відпустці, а два його заступники – Мирослав Зварич і Богдан Хомічак спілкуватися з виданням відмовилися. Мовляв, вся необхідна інформація є на сайті Державної казначейської служби. Можливо, їх коментар нарешті б прояснив, хто ж винен у ситуації, що склалася.
У свою чергу “Пошта” надіслала управлінню державної казначейської служби області інформаційний запит і тепер чекаємо на відповідь. 


Віктор Шемчук,, губернатор Львівщини:
– Львівське казначейство може розподілити і проплатити лише ті кошти, які в нього є. Якщо в нього немає відповідних фінансів, то тут їм ніхто допомогти не зможе. Якщо це проблеми міста, то, можливо, є певні нюанси, про які відверто не може говорити міська влада. Казначейство не є комерційною установою, якщо воно має кошти, то проплачує їх автоматично. Це розподільча організація, яка розподіляє кошти, які їй надходять. Така проблема виникає через певні фінансові труднощі, зокрема недобір коштів у Держбюджеті. Думаю, що проблема тимчасова і її вирішать. Тому не варто драматизувати, тут немає чогось фатального… А ось справжні проблеми можуть виникати наприкінці року, коли в Держбюджеті й справді не вистачатиме коштів.
Зеновій Бермес, голова Асоціації роботодавців Львівщини:
– Нарікання на роботу казначейства є тоді, коли ускладнюється ситуація з наповненням бюджету. Невиплата коштів місту за виконання тих чи інших робіт свідчить про те, що нині важко наповнити дохідну частину Держбюджету. Проте міські чиновники, нарікаючи на казначейство, повинні картати й себе! Адже декілька років поспіль у нашому місті відбувається спад економічної активності. Кількість підприємств не зростає, кількість робочих місць – зменшується. А саме це дає гроші центральному і місцевому бюджетам. Зменшення кількості бізнесу призводить до погіршення ситуації. Це розплата за політику, яку проводить центральна влада і львівська мерія! Ми можемо й далі нарікати, але треба розуміти, що в Україні назріла потреба системних економічних реформ. Тільки вони зможуть покращити ситуацію. Це не є разова акція, яка за місяць закінчиться. Мова йде про створення стабільного економічного клімату для підприємництва. Його створення триває від року до трьох.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7217 / 1.6MB / SQL:{query_count}