Баскетбольний скандал

Депутати планують скликати позачергову сесію Львівської міськради, бо не розуміють, де буде стадіон до Євробаскету-2015. Вони проголосували за одну ділянку, а мерія тепер планує будувати на іншій

Депутати планують скликати позачергову сесію Львівської міськради, бо не розуміють, де буде стадіон до Євробаскету-2015. Вони проголосували за одну ділянку, а мерія тепер планує будувати на іншій

Львів знову погрузнув у будівельно-земельний скандал. Цього разу каменем спотикання стала земельна ділянка для спорудження стадіону до чемпіонату Європи з баскетболу, який відбудеться у 2015 році. 

Минулого тижня на сесії міської ради депутати проголосували за ухвалу, згідно з якою виділили під будівництво земельну ділянку 2,7 га на вул. Липова Алея, 5. Однак днями міський голова Андрій Садовий заявив, що будувати арену вирішили на вул. Ряшівській.  

Виходить так, що міські депутати тепер самі не знають, за що проголосували і, де ж таки буде новий стадіон. І хоча кнопки “за” своїми руками тиснули все ж міські обранці, проте вони тепер виправдовуються, мовляв погодилися, бо Андрій Садовий просив їх терміново проголосувати напередодні звіту щодо Євробаскету-2015 у Києві. 

Подивовані такими заявами міського голови про зміну ділянки, депутати всіх фракцій тепер вимагають, щоб до понеділка, 18 лютого, їм показали поетапний план підготовки до Євробаскету-2015, зокрема, побачити інвестора, який  будуватиме стадіон і щоб їм у міській раді пояснили, де саме будуть будувати нову арену і за що ж саме вони проголосували минулого тижня. В іншому випадку обіцяють у вівторок, 19 лютого, скликати позачергову сесію. 

Без думки депутатів?

Позачергово зібратися у стінах мерії депутати мають намір, якщо у мерії не відзвітують про підготовку до Євробаскету-2015.

“Потрібна інформація всіх посадових осіб про стан підготовки міста Львова до проведення чемпіонату Європи з баскетболу у 2015 році. Відповідати мав би міський голова Львова і члени відповідальних комітетів. У Києві є структура, яка має цей стадіон будувати, а міський голова жодного разу нам про це нічого не сказав. Він часто буває на засіданнях уряду, на засіданнях національного комітету”, – заявив депутат міськради Валерій Веремчук.

Депутат зазначив, що раніше у місті будувати арену обіцяли на проспекті В. Чорновола, однак стільки часу ніхто нічого не робив, а тепер підготовка триває “галопом”.

“На минулій сесії нам був поставлений по суті ультиматум, або ми голосуємо за неконфліктне питання, яке узгоджене зі всіма сторонами, або ми зриваємо Євробаскет-2015. Чому міський голова дезінформував депутатів, поставивши під загрозу проведення цього заходу? Ніхто не радиться з депутатами  і проводяться незрозумілі маніпуляції. Ми наполягаємо на тому, щоб нам дали чіткий план того, куди ми рухаємося, який комплекс і де його будемо будувати”, – заявив депутат міськради Любомир Мельничук.

Депутати міськради звинувачують Садового в поданні неправдивої інформації про землю для будівництва комплексу для Євробаскету-2015.

“Нам свідомо підсунули графіку в проекті ухвали про те, щоб ми виділили тренувальні поля, де 700 дітей займаються футболом. Це шулерство і шахрайство. Ми не розуміємо, що відбувається. Якщо ділянка на Липовій Алеї, 5 вже не розглядається, то для чого ЛКП “Спорт ресурс” отримав першу ухвалу для будівництва комплексу до Євробаскету-2015?”, –  каже депутат міськради Володимир Гірняк.

“Це швидше декларативна ухвала, якою передбачено, що у цьому місці (Липова Алея, 5, – “Пошта”) буде виділена ділянка під ті, чи інші цілі. Це не означає, що ділянка пропала, а не чисті на руку ділки побудують там котеджі. Такого не буде. Це була лише перша ухвала. Ми по цьому питанні були в прокурора і розглядається питання про прокурорське реагування на прийняту ухвалу. Якщо воно буде, то ми цю ухвалу скасуємо просто у сесійному залі”, – певен Володимир Гірняк.

Тепер депутати хочуть ще й покарати чиновників, які готували ухвалу. 

Арена буде на Ряшівській

Тим часом міський голова днями вже показував місце на Ряшівській, де буде стадіон до Євробаскету-2012. І заявив, що ухвалу про виділення ділянки на Липовій Алеї, 5 скасують. 

“Нині є ділянка, яка визначається як пріоритетна для будівництва арени під Євробаскет-2015. Це ділянка прощею 5,8 га. Вона буде біля вул Ряшівської-проектованої. З іншого боку, планується будувати офісні приміщення. Є летовище, якісне транспортне сполучення, достатня кількість місць під паркінги. Цей варіант сьогодні нашими колегами з баскетбольного клубу приймається як найоптимальніший. Близько до центру міста, ділянка вільна, вона не обтяжена, нема ніяких проблем. Працювати будемо з баскетбольним клубом. У нас були дискусії щодо будівництва за адресою вул. Липова Алея, 5. Була відповідна ухвала проголосована, не визначено конкретно, де б це мало будуватись. Бо тільки детальний план території це може зробити. Там планувалось, що до проекту будуть дотичні і баскетбольний, і футбольний клуби. Зараз вирішили працювати з баскетбольним клубом. Ця ділянка з процесу вилучається, а плануємо як головну ділянку саме цю на вул. Ряшівській-проектованій”, – заявив Андрій Садовий.   

Зі слів міського голови, наступним кроком буде оформлення документів на цю ділянку, укладення відповідних угод з інвестором і будівництво, на яке буде потрібно 20 місяців. 

“Якщо говорити про Євробаскет-2015, то є така формула: є шість міст, де планується проводити єврочемпіонат, – Львів, Донецьк, Харків, Київ, Дніпропетровськ, Одеса. Перевага Львова – що ми вже маємо летовище. Ми це отримали до чемпіонату Європи з футболу. В Донецьку і в Харкові будують місцеві баскетбольні команди, а нас у Львові буде будівництво за кошти інвесторів, які безпосередньо працюють з баскетбольним клубом “Політехніка-Галичина”. Вони оглянули цю ділянку, попередньо вона їм підійшла, документи усі ми подали. Якщо буде остаточне погодження, тоді ми виносимо питання на сесію, голосуємо, думаю, зауважень не буде, бо усі зацікавлені, щоб такий комплекс був у Львові”, – розповів мер Андрій Садовий. 

У нашому місті хочуть будувати стадіон за проектом арени литовського міста Шауляй. “Ми запропонували більше  восьми ділянок для будівництва стадіону під Євробаскет-2015. Інвестор зупинився на двох ділянках, бо передбачається рівнинне місце. Хочуть використовувати вже існуючий проект, який збудований у місті Шауляй. Тому розглядалась територія навколо стадіону “Арена-Львів” та на вул. Ряшівській. Інвестори надали перевагу ділянці на вул. Ряшівській, ми направили усю інформацію, пов’язану з геологією, з технічними параметрами. Зараз розглядається це питання проектними організаціями та інвестором, і буде прийматись кінцеве рішення, де найкраще проводити будівництво”, – цитує прес-служба мерії Андрія Павліва, директора міського департаменту містобудування. 

 Наступна сесія Львівської міської ради за планом мала б відбутися  28 лютого. До неї у мерії планують підготувати  ухвалу про надання землі під  будівництво стадіону цього разу на вул. Ряшівській. Тож, як будуть розвиватися події побачимо наступного тижня, коли стане відомо, чи у мерії зможуть пояснити депутатам ситуацію, і чи останні погодяться на компроміс. 

ДО ТЕМИ

Учора, 15 лютого, голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк із робочою поїздкою перебував у Києві, де зустрічався з віце-прем’єр-міністром України Олександром Вілкулом. Обговорили проблемні питання щодо підготовки до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з баскетболу Євробаскет-2015 у Львові. Днями  відбулася робоча нарада щодо визначення місця будівництва спортивного комплексу для проведення заходу.  Під час наради директор департаменту містобудування та архітектури  Львівської міської ради Андрій Павлів  офіційно  передав директору ТзОВ “БК  “Політехніка –Галичина” Кирилу Погостінському  пакет документів для вибору місця розташування багатофункціональної спортивної арени для проведення фінального турніру чемпіонату Європи 2015 року з баскетболу. Про це інформує прес-служба ЛОДА. На розгляд інвестора передані  містобудівні обґрунтування на дві земельні ділянки: одна – між стадіоном “Арена Львів” та кільцевою дорогою, інша – в межах вул. Кульпарківська 226 – Ряшівська-проектована. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7144 / 1.64MB / SQL:{query_count}