Обіцянки-цяцянки, або коли рятуватимуть музей Пінзеля

Поки область та місто не можуть вирішити, хто буде ремонтувати дах храму кларисок на площі Митній, з нього падають карнизи

Поки область та місто не можуть вирішити, хто буде ремонтувати дах храму кларисок на площі Митній, з нього падають карнизи

Уже не перший рік тривають розмови навколо ремонту будівлі, де розміщений музей скульптур видатного українського митця Йоана-Георга Пінзеля. В приміщенні протікає дах, а нещодавно ще почали обвалюватись й карнизи. А віз і далі там, і роботи ніхто й не починав…

Наразі, нагадаємо, скульп­тури Пінзеля виставлені у Луврі, де їм нічого не загрожує. Та вже наприкінці лютого вони мають повернутись на Батьківщину в приміщення, де протікає дах та “цвітуть” стіни! 

Ба більше, Музей сакральної барокової скульптури розташований у пам’ятці архітектури ХVІІ ст., в інтер’єрі якої збереглися фрески Станіслава Строїнського, що містять сцени з життя святих монашого ордену бернардинок-кларисок. Та, якщо негайно не розпочати реставраційні роботи – ці фрески можуть пропасти назавжди. 

У мерії ще торік на початку грудня обіцяли, що гроші на ремонт даху будуть, але вже середина січня – а ситуація, здається, загострюється ще більше! 

“У мерії нам обіцяли – до нового року зроблять хоча б тимчасове перекриття даху. Та наразі – нічого. І нам не пояснюють, чому не зробили обіцяного. А карнизи треба негайно укріпляти. Я знову подала в міську раду лист із проханням зреагувати якомога швидше – бо фрагменти карнизів падають, а це є небезпека для людей, які стоять на зупинці”, – розповіла “Пошті” гендиректор Львівської національної галереї мистецтв Лариса Разінкова. 

У мерії пояснюють – пропозицію про тимчасове перекриття відхилила область. “Місто пропонувало збудувати хоча б тимчасове перекриття, але область цю пропозицію не прийняла. Вони сказали, що самі будуть цим займатися через управління надзвичайних ситуацій. Ми радо на це погодилися. А як там далі ситуація – я не знаю”, – пояснила Лілія Онищенко, керівник міського управління охорони історичного середовища.

На жаль, коментарів у згаданому обласному управлінні “Пошті” отримати не вдалося – вчора посадовці не мали часу для журналістів.

Зі слів Лілії Онищенко, питання, хто ж таки профінансує ремонт даху – досі не вирішене. “Щодо фінансування ми маємо декілька “потенційних” джерел, але чи щось з цього вийде? Під час останньої наради, яку проводив музей,  управління збереження культурної спадщини області пообіцяло: візьмуться за це фінансування із держбюджету. Тому маємо надію, що все: і проектну документацію й  самі роботи профінансує держава. Адже з міського бюджету такий великий об’єм робіт виконати просто нема змоги”, – каже чиновниця.

Та наразі роботи ніхто й не розпочинав і так виглядає, що ще в скорім часі й не почнуть.

“Із дахом найбільша проблема тому, що потрібно міняти всі конструкції. Якщо б цю заміну не треба було здійснювати – саме перекриття вдалося б зробити дуже швидко. Не можу сказати, скільки часу на це піде, тим паче, що поки бюджет робіт не прийнятий. Маємо лише лист від “Укрзахідпроектреставрації”, що на проектну документацію потрібно 199 тис. грн, а це щось занадто велика сума, якщо врахувати, що сам проект був розроблений ще в 2008-му, а його доведеться лише коригувати”, – додає начальник міського управління охорони історичного середовища.

Та часу чекати з неба погоди – музейники не мають,  бо вже наприкінці зими з Лувру повернуть скульптури Пінзеля. Тому так виглядає, що вони приїдуть не в музей на площі Митній, а в одне з 16-ти приміщень галереї мистецтв. 

“Якщо приміщення до цього часу буде не відремонтоване, то доведеться розміщувати їх в інших музеях. Можливо, навіть й в картинній галереї. Але ми надіємося, що як пообіцяли, то таки почнуть щось робити”, – каже Лариса Разінкова. 

Зі слів керівника галереї, в акті огляду стану збереження пам’ятки культурної спадщини, музею Пінзеля, який вона нещодавно отримала, запевняють: реставрація відбудеться у першому кварталі 2013 року. “Обіцяють відремонтувати архітектурні елементи дахів та завершити дзвіницю. А ще планують влаштувати захисне накриття аварійної ділянки тротуару від імовірного падіння карнизу. Та поки це лише слова. Надіюся, що все не завершиться тільки балачками”, – каже пані Лариса. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7825 / 1.58MB / SQL:{query_count}