Евакуатори: повернення!

У Львові знову почали забирати неправильно припарковані авто

У Львові знову почали забирати неправильно припарковані авто

Учора, 10 січня, у Львові знову мали почати працювати евакуатори, які забиратимуть автомобілі, припарковані у недозволених місцях. Нагадаємо, що вперше в місті вони з’явилися ще в липні минулого року, однак, за рішенням суду, їхню діяльність визнали незаконною. Тому вони могли лише переміщати автомобілі порушників, а не евакуйовувати їх на штрафмайданчик. 

 “Автомобілі, як це було раніше, забиратимуть на арештмайданчик, що на вул. Городоцькій, 185. Власник зможе забрати евакуйоване авто, показавши паспорт, а також відшкодувавши витрати на переміщення транспортного засобу (279 грн)”, – зазначив Василь Поліщук, заступник начальника “Львівелектротрансу”.

Припарковані у недозволених місцях машини створюють незручності насамперед для руху громадського транспорту та заважають пішоходам.  “Припарковані машини заважають роботі комунальних служб, особливо в зимовий період, коли працює снігоприбиральна техніка. Дуже багато автівок паркують на хідниках, у межах пішохідної зони на вулицях  Коперника, Дорошенка, Староєврейській, площі Данила Галицького, проспекті Свободи, площі Ринок”, – розповіла Ірина Маруняк, голова Галицької районної адміністрації.

Фахівці кажуть, що затори у центрі міста виникають через паркування машин з порушенням правил.

“У центрі міста майже 60% пропускної здатності вулично-дорожньої мережі втрачено через надмірну “запаркованість”. Авто паркують скрізь: на хідниках, на трамвайних коліях, під знаками. Машини, припарковані так, треба забирати, адже проїзна частина має бути вільною, а громадський транспорт мусить мати перевагу. Тому всім містам України загалом і Львову зокрема евакуатори потрібні. Хоча є дорожні знаки, маркування, водії не дотримуються правил”, – зазначає Юрій Ройко, заступник завідувача кафедри транспортних технологій Національного університету “Львівська політехніка”, інформує прес-служба міськради. Неправильно припарковані автомобілі дуже часто стають причиною затримки у русі й електротранспорту, який аж ніяк не зможе об’їхати авто на колії. За тиждень у місті стаються два-три випадки, коли через неправильно припаркований автомобіль по півгодини не курсує електротранспорт.

Виконком міськради надав право ухвалювати рішення щодо переміщення авто уповноваженим особам міської ради і працівникам низки комунальних підприємств. Однак Галицький районний суд Львова погодив позови прокуратури Львова та однієї з громадських організацій щодо скасування цього рішення мерії. Адже, згідно з чинним законодавством, тимчасове вилучення автомобілів повинно здійснюватися лише працівниками Державтоінспекції, – інформує прес-служба прокуратури міста. Отож, зазначені положення рішення виконкому міськради визнано незаконними та скасовано. Ба більше, за постановою прокуратури Львова, Львівська об’єднана фінансова інспекція перевіряє законність використання й отримання ЛКП “Львівелектротранс” грошей від громадян за евакуацію транспортних засобів. 

А в мерії юристи переконані: евакуатори працюють законно. Як розповів заступник начальника юридичного управління Львівської міської ради Мирослав Гавриляк, рішення виконавчого комітету щодо роботи евакуаторів є чинним. 

“Дійсно, 9 січня Галицький районний суд міста частково скасував рішення виконкому про переміщення транспортних засобів у місті Львові, а саме пункти, у яких йдеться про посадових осіб, що ухвалюють рішення про евакуацію. Суд визнав можливим ухвалювати таке рішення лише працівниками ДАІ. Натомість виконком з цим не погоджується, тому будемо подавати апеляційну скаргу як тільки отримаємо текст рішення суду. Проте поки воно не набрало чинності, тому порядок переміщення транспортних засобів залишається незмінним”, – зазначив заступник начальника юридичного управління міськради Мирослав Гавриляк.

На момент здачі номера “Пошті” не вдалося з’ясувати: неправильно припарковані авто евакуйовують на штрафмайданчик чи й надалі переміщають на інші місця.

Загалом ситуація, що склалася із евакуаторами в місті, дуже нагадує каламбур. У переміщенні незаконно припаркованих автівок має бути зацікавлено багато структур, адже незручно як пішоходам, так й іншим водіям. Натомість видається, що у якогось впливового пана забрали авто на штрафмайданчик, от евакуатори і виявилися поза законом…  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7223 / 1.58MB / SQL:{query_count}