Звільнити всіх!

Поки міські високопосадовці нарікають на брак кадрів, із посад звільняють знаних керівників. З’ясовувати ситуацію депутати Львівської міськради планують 13 грудня на сесії

Поки міські високопосадовці нарікають на брак кадрів, із посад звільняють знаних керівників. З’ясовувати ситуацію депутати Львівської міськради планують 13 грудня на сесії

Ще зовсім недавно у Львівській міській раді ніяк не могли знайти фахівця на посаду начальника міського управління освіти. На щастя, це вдалося зробити, хоча й через кілька місяців. У ратуші скаржаться: через низькі зарплати та стреси від понаднормової роботи зараз дуже важко знайти достойних управлінців. 

Як писала “Пошта”, лише наприкінці літа з міськради звільнилося близько 140 працівників. Однак, попри таку невеселу тенденцію, у мерії розпочали серію незрозумілих звільнень. Та колишні працівники не мовчать і відсуджують у міста гроші за, на їхню думку,  незаконні звільнення. Наприклад, зараз судиться звільнений директор Личаківського цвинтаря Ігор Гавришкевич. 

Хмари вже зібралися й над директорами парку “Знесіння” та Шевченківського гаю. Можливо, це відбувається не просто так, і справжня причина полягає у поки таємній схемі нового освоєння ласої земельки.  

Кадровий землетрус

Наразі незадоволених кадровою політикою мерії більше, ніж достатньо. “Пошта” вже писала про масові звільнення у міській раді, які тривають. Нещодавно звільнили головного інженера “Львівводоканалу” і призначили на цю посаду фахівця… із “Львівгазу”. А в міському управлінні культури за останні шість років змінилося шість керівників.

“Торік із міського бюджету за незаконні звільнення сплатили 900 тис. грн. Загалом, за рішеннями судів, за останні два роки міська рада сплатила 5 млн грн! Зараз наші виконавчі органи нарікають на те, що немає коштів на канцтовари чи премії, натомість місто витрачає величезні гроші”, – наголошує депутат міської ради Володимир Гірняк. 

Нещодавно дісталося й тепер вже колишньому директору Личаківського цвинтаря Ігорю Гавришкевичу, якого звільнили за  начебто поганий догляд пам’яток. А невдовзі безробітними можуть стати й директор парку “Знесіння” Олександр Завадович та Іван Косачевич, який керує Музеєм народної архітектури і побуту. Ці два керівники днями заявили про тиск на них та виступили в підтримку колеги Ігоря Гавришкевича. Останній, до речі, подав заяву до суду та запевняє, що має незаперечні докази свого незаконного звільнення. ­

Ймовірність звільнення згаданих осіб викликає особливе занепокоєння, бо ці три об’єкти, керівниками яких вони є, мають величезні цінні земельні ділянки в межах міста. Парк “Знесіння” залучений у судові земельні спори, Шевченківський гай почав розвиватися і демонструє позитивні фінансові показники, а на Личаківському цвинтарі гіпотетично можна поховати ще не одну людину. Кому вигідне усунення цих керівників, можна лише здогадуватися. Але, оскільки Олександр Завадович та Іван Косачевич є фаховими менеджерами, думаємо, комусь вони заважають саме через принциповість у питанні збереження цілісності своїх об’єктів. 

“Щодо цих трьох директорів упродовж останнього року не було жодних зауважень. У них покращилися всі показники, зокрема, фінансові. Час від часу людям треба змінювати місце роботи. Тому, кого усувають, треба запропонувати іншу посаду, або, якщо заслужив, підвищити. І депутатам, і громаді хотілося б знати, на яких підставах ухвалюють такі рішення”, – каже депутат Володимир Гірняк. 

“Що ж до Ігоря Гавришкевича, то якщо існують факти його неякісної роботи, їх треба озвучувати, а не безпідставно виганяти. Сьогодні кадрову політику Львова провадить виключно міський голова. Важко сказати, чому так відбувається, але однозначним є неправильний підхід. Людей, які у міськраді працюють давно, звільняти можна лише аргументовано”, – зазначив “Пошті” секретар міськради Василь Павлюк. Співрозмовник зазначив, що знає понад десяток осіб, яких з мерії звільнили з порушеннями… 

У мерії наполягають на своєму

На заяву директорів оперативно відреагували у міськраді. Як повідомив директор департаменту містобудування Андрій Павлів, директор парку “Знесіння” Олександр Завадович написав заяву про переведення на посаду заступника директора з наукової роботи за власним бажанням. 

“Ніхто директора парку “Знесіння” не звільняв. Його перевели на посаду заступника з наукової роботи, і це було узгоджене рішення. У нас було засідання громадських організацій. Він особисто написав заяву про те, що хоче очолити науковий напрямок роботи, яким і займався упродовж 20 років. Над багатьма напрацюваннями, і в міжнародному напрямку теж, а також над стратегією розвитку парку, автором якої є Олександр Миронович, він працюватиме й надалі”, – зазначив Андрій Павлів, директор департаменту містобудування. Про це інформує прес-служба міської ради.

За словами Андрія Павліва, претендентами на посаду нового директора є працівники Лісотехнічного університету. 

“На директора парку “Знесіння” ніякого тиску не здійснювали. Були перевірки КРУ, які завершилися добре, були листи-нарікання від громадян, проте вони не підтвердилися. Я маю позитивне враження про його роботу та не маю жодних зауважень”, – додав Андрій Павлів. А ось контракт із попереднім директором Личаківського цвинтаря, Ігорем Гавришкевичем, як пояснюють у мерії, не продовжено через недостатню увагу до збереження пам’яток історії та мистецтва, що є на території музею, занедбаний стан більшості історичних надгробків, пришвидшення їх руйнації упродовж останніх років.

“Відбувалося будівництво склепів та надгробків, які не вписуються в середовище цвинтарю, дисонують із розміщеними поряд спорудами. Погодження проектів здійснювалося персонально директором. Незважаючи на великий штат прибиральників, на території кладовища упорядковують тільки головні алеї, решта території засмічена. Невпорядкованою є і територія Марсового поля. Є скарги реставраторів, мешканців, відвідувачів”, – зазначає Лілія Онищенко, начальник міського управління охорони історичного середовища, інформує прес-служба мерії. 

Розібратися із тим, кого й за що звільняють у ратуші, депутати  обіцяють наступного четверга, 13 грудня, на сесії міської ради.

КОМЕНТАРІ
Ігор Гавришкевич, колишній директор Личаківського цвинтаря: Олександр Завадович, директор парку "Знесіння":
- Я маю розпорядження міського голови, за яким мене взяли на роботу 1997 року за безстроковою трудовою угодою, де нічого не зазначено про контракт. Натомість звільнили мене через закінчення терміну конт­ракту. Раніше мене зобов'язали його укласти. Але якщо він переукладений бодай раз, то є безстроковим! Я подав у Личаківський райсуд позов про визнання контракту недійсним. Зараз я безробітний і готую інші позови. Загалом мені не соромно за те, що я зробив, виконуючи свої обов'язки. 
- Плануються територіальні загрози для цілісності парку. Найгірше, що ми не знаємо людей, які можуть обійняти наші посади. Зараз розглядається питання створення у парку нової посадової ставки заступника з наукової роботи. Я сказав, що таку пропозицію готовий розглянути. Наразі цей процес триває.  
Іван Косачевич, директор Музею народної архітектури і побуту:
Василь Куйбіда, депутат Львівської облради, екс-міський голова Львова: 
- Офіційно мене не звільняють, проте ситуація, яка відбувається, дуже схожа на ту, що була у моїх колег. Спочатку місцеві перевірки, потім зовнішні ревізії, згодом легкі натяки кулуарного характеру про можливе звільнення, а потім реальні пропозиції написати заяву про звільнення за власним бажанням і насамкінець пресинг контролюючих органів. Вони отримують вказівку зробити все, щоб знайти будь-яке порушення. А сьогодні це не важко, бо директора можна звільнити будь за що. Наприклад, за те, що згоріла хата чи хтось із відвідувачів у музеї підвернув ногу. Дуже важко працювати в таких умовах, бо можна чекати різних провокацій. - Мені дивними видаються такі звільнення, бо я навчений цінувати людей і фахові кадри. А ці люди добре показали себе на своїх посадах. Можливо, з часу, коли я був міським головою, багато що змінилося, і я чогось не знаю. Проте в мене колись про них склалося позитивне враження як про фахівців. Тому для мене такі рішення є незрозумілими.
Валерій Веремчук, депутат Львівської міськради:   
- Сьогодні важко сказати, чи є такі кадрові ротації намірами влаштувати своїх близьких людей на роботу, а також чи матиме це, скажімо, якісь земельні наслідки. Це нездорова тенденція, бо йдеться про відомих спеціалістів, людей, які є на своїх місцях.
 

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8112 / 1.66MB / SQL:{query_count}