Парки впорядковують перед зимою

Цього місяця комунальники активно працюють над санітарним обрізуванням дерев і вже готуються зрізати хворі каштани та аварійну липу на площі Ринок

Цього місяця комунальники активно працюють над санітарним обрізуванням дерев і вже готуються зрізати хворі каштани та аварійну липу на площі Ринок

В усіх львівських парках тривають осінні роботи. Комунальники обрізають сухі гілки та викорчовують хворі дерева. Також заплановане висаджування молодих дерев.

“Ми вже обрізали близько 150-ти дерев у парку “Зне­сіння” та півсотні у парку Франка. Нині роботи ще тривають у Левандівському та Замарстинівському парках, а нещодавно завершили обрізування в парку “Піскові озера”. Окрім того, розрізаємо повалені під час буревіїв дерева та чистимо дерева над лініями електропередач”, – розповів “Пошті” директор ЛКП “Зелений Львів” Богдан Москвяк.  

Кошти для обрізування дерев надійшли з природоохоронного фонду міського бюджету. На весь рік виділили 1 млн 200 тис. грн для роботи у всіх парках міста, – інформує прес-служба міськради.

Обрізане гілля комуна­ль­­ники утилізують. “Зріз­ки де­рев ми вивозимо до себе на вул. Замарстинівську, там їх дрібнимо на тріски, якими потім опалюватимемо наші теплиці. Стосовно листя, то його компостуємо там же, на Замарстинівській. Ці компости використовуємо для удобрювання рослин. Ще плануємо висадити в парку “Знесіння” трохи саджанців”, – каже Володимир Чишинський, головний інженер ЛКП “Зелений Львів”. 

За словами комунальника, над обрізуванням працює бригада з восьми людей. Дерева обрізуватимуть і на площі Ринок. Там також викорчують насадження каштанів біля входу в ратушу та аварійну липу, – інформує прес-служба міськради.

“Роботи зі зрізання та викорчовування аварійних дерев на площі Ринок триватимуть майже тиждень. Плануємо розпочати їх орієнтовно через тиждень”, – зазначив Андрій Галушка.

Під час круглого столу, який проводився раніше, представники ботанічного саду, громадських організацій, проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова” GIZ, ЛКП “Зелений Львів” ухвалили рішення: хворі та аварійні дерева на площі Ринок потрібно зрізати.

Як повідомляють у міському управлінні екології та благоустрою, з часом їх замінять новими. Станеться це навесні або ж восени наступного року, адже висаджування потребує оновлення ґрунту та підготовки ям, які, найімовірніше, є зараженими від хворих дерев.

 

 

ДО ТЕМИ

Спалювати листя – небезпечно!

У мерії просять львів’ян відповідально ставитися до екології міста. Восени власники приватних садиб часто спалюють листя зі своїх подвір’їв. Проте це є правопорушенням, оскільки на території міста категорично заборонено спалювання різноманітні відходи. Дим від горіння сухої трави і листя є дуже шкідливим, бо містить отруйні речовини, такі як сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів. А потрапляння у вогонь пластикового сміття робить дим особливо токсичним. За таке правопорушення передбачаються штрафи у розмірі від 340 до 1 360 грн для громадян та від 850 до 1 700 грн для посадових осіб, – інформує прес-служба мерії. Якщо мешканці стали свідками спалювання сміття чи інших відходів на території міста, вони можуть повідомити про це, звернувшись до КП “Адміністративно-технічне управління” за тел.: 244-31-73 або на зателефонувавши на “гарячу лінію” міста (15-80). 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7105 / 1.57MB / SQL:{query_count}