Ласа паркова земелька

Скандал навколо ймовірного будівництва у Снопківському парку набирає обертів. А в мерії запевняють: хвилюватися немає причин

Скандал навколо ймовірного будівництва у Снопківському парку набирає обертів. А в мерії запевняють: хвилюватися немає причин

Земельний скандал щодо можливого будівництва елітного житла у Снопківському парку Львова збільшує кількість обертів. Як уже писала “Пошта”, мешканці вул. Кримської стурбовані рішенням виконкому Львівської міськради № 737 від 26.10.2012 р. “Про розроблення детального плану території району забудови на вулиці Кримській”. 

Захисники парку говорять, що рішення виконкому про розроблення детального плану території забудови, яке ухвалили напередодні виборів, дозволяє забудувати частину території Снопківського парку. Навіть більше, про таку можливість заговорив і директор Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович, який заявив, що в цей план увійшов увесь їхній “Дендропарк Бенедикта Дибовського”.

Громадськість б’є на сполох

Громадські активісти певні: згадане рішення виконкому зменшує зовнішню межу Снопківського парку, що межує з вул. Кримською. “Є підозра, що  зменшення площі парку робиться задля того, аби на цій території, яка ще нині є частиною парку, здійснити масштабну елітну забудову”. – запевняє захисник парку Богдан Хруставчук.

“Цю підозру підтвердило рішення виконкому  міськ­ради № 737 від 26.10.2012 р. щодо розроблення детального плану території району забудови на вул. Кримській, зокрема і Снопківського парку. Схема розміщення детального плану забудови території району на вул. Кримській розширюється аж на територію Снопківського парку і вимірюється гектарами, що в майбутньому можуть виділятися під забудову. Змінено межі парку, встановлені ще у 1981 році”, – зазначає він. 

За словами Богдана Хру­ставчука, парк може втра­тити до 4 га. На захист цієї зеленої зони активісти зібрали вже 100 підписів мешканців району. 

Тимчасом, хвилюються і працівники дитячого еколого-натуралістичного центру, які на цій території у 2010-му створили об’єкт природно-заповідного фонду для рослин. “Там зібрані рослини, висаджені ще сто років тому засновником біологічного факультету Бенедиктом Дибовським. Лише одна дендрологічна колекція цієї території налічує понад 113 видів дерев і кущів. Це невелика територія (64 сотки), але вона підлягає забудові. Таким чином влада зазіхає не на один об’єкт, а на два: природно-заповідний фонд і сам парк”, – каже Ігор Антахович, директор Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру. Він вже звернувся з відповідними листами в обласне управління екології.

Мерія радить… не хвилюватися

Водночас у міськраді кажуть, що про долю парку можна не хвилюватися, бо це всього лише рішення, яким виконком погодив розроблення детального плану території району забудови на вул. Кримській.

“Це рішення не має жодних юридичних наслідків для власників нерухомості на вул. Кримській і власників земельних ділянок. За своєю суттю, це є деталізація генплану Львова. Інститут “Містопроект” розробив певну ділянку території і стосовно неї було ухвалено рішення про надання дозволу на розробку плану забудови території”, – пояснює Гелена Пайонкевич, начальник юридичного управління міськради. 

За її словами, наявністьдетального плану забудови вул. Кримської не означає, що хтось  зможе там будь-що будувати. Вона говорить, що фірма, яка розробляла план меж, має нерухомість на території парку. “Можливо, у перспективі буде закріплена земельна ділянка”, – каже Гелена Пайонкевич. Вона наголосила, що без розробки детальних планів жоден власник нерухомого майна на вулиці Кримській не зможе ні закріпити за собою земельну ділянку, ні змінити її призначення, ні здійснити забудову. 

У мерії розповідають, що замовником розробки цього плану є управління архітектури Львівської міськради, яке зобов’язане погодити детальний план території з усіма власниками нерухомого майна, фактичними та юридичними користувачами земельних ділянок.

“Після цього – громадські слухання, погодження виконкомом мерії. Лише після цього рішення має бути затверджене сесією міськради. А вже особи, які захочуть забудовувати, мають окремими рішеннями виносити питання про відведення земельних ділянок під будівництво”, – каже Гелена Пайонкевич.

Тимчасом, мешканці району і громадські активісти разом із міським дитячим еколого-натуралістичним центром вимагають від міського голови Львова Андрія Садового та депутатів міськ­ради переглянути та скасувати згадане  рішення виконкому, зробити паспортизацію Снопківського парку із розширенням його території та долученням земель, які, на їхню думку,  незаконно вилучили з парку.

“А про яке будівництво ви говорите? Я категорично проти забудови парків, які є громадським місцем для відпочинку. Мені шкода, що є бізнесмени, які нехтують усіма цивілізаційними правилами. Позиція міста – стояти на захисті прав громадян”, – так абстрактно прокоментував ситуацію учора “Пошті” міський голова Львова Андрій Садовий. 

КОМЕНТАРІ

Віра Лясковська, член депутатської комісії природокористування, охорони довкілля та благоустрою Львівської міськради: 

Володимир Гірняк, член депутатської комісії з питань землекористування Львівської міськради: 

- На рішення виконкому має бути протест прокурора, до якого звернулася велика кількість мешканців. Взагалі це рішення Андрій Садовий не підписував. Але, звичайно, він і всі чиновники знали, що це за зона. Виконком не мав права ухвалювати таке рішення. Якщо його не анулюють, то справа піде до суду.
е раз підтвердити межі парку, затверджені ще у 80-х роках, щоб ні в кого не виникало жодних питань. Парк може втратити мінімум 5 га. На наступну сесію будемо виносити питання про скасування рішення виконкому, щоб чиновники не мали спокуси порушувати закон. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7428 / 1.61MB / SQL:{query_count}