Або без газу, або без опалення…

Якщо найближчим часом питання з лімітами газу для “Львівтеплоенерго” не вирішать, львів’ян чекає “похолодання” в квартирах…

Якщо найближчим часом питання з лімітами газу для “Львівтеплоенерго” не вирішать, львів’ян чекає “похолодання” в квартирах…

Ще 30 жовтня “Нафтогаз” надіслав “Львівгазу” лист з вимогою терміново привести споживання природного газу теплопостачальними організаціями до рівня підтверджених лімітів. Це означає, що якщо найближчим часом питання лімітів газу для тепловиків не буде врегульовано з боку міської влади, то газовики будуть змушені вдатися до відключення окремих котелень, щоб уникнути припинення газопостачання до тих споживачів, які справно платять за надані послуги. Тому аби львів’яни не залишились без газу їм можуть відключити тепло в батареях. 

У “Львівтеплоенерго” кажуть, що мати 100% рівень розрахунку з газовиками не дозволяють різниці у тарифах на блакитне паливо. Проте Львів на 80% заплатив за спожитий газ. Це один із найкращих показників по Україні. Однак навіть після цього ми не отримуємо ліміти газу. У решти міст України аналогічна ситуація, – інформує прес-служба Львівської міської ради.

Як наголошують у “Львівтеплоенерго” невчасні та не стовідсоткові розрахунки споживачів вносять свою частку у збільшенні заборгованості перед газопостачальним підприємством. Однак найгостріше відчувається різниця в тарифах на природний газ, яку має компенсовувати держава. 

Саме через відсутність цих компенсацій тепловики не можуть домовитись із “Нафтогазом” про стабільне надання лімітів природного палива. Це у свою чергу ставить під загрозу надійне теплопостачання львів’ян.  

Та наразі чиновники не можуть навести лад у своїй господарці, майже двадцять будинків досі і не отримували тепло в помешкання. Заручниками холоду залишаються мешканці 17 багатоповерхівок, власники яких мають великі борги. 

Так, на 1 листопада борг цих об’єктів за теплопостачання перед “Львівтеп­лоенерго” становить два мільйони гривень. Загалом споживачі заборгували підприємству 96 млн грн, із них населення має заплатити майже вісімдесят мільйонів, а десять із половиною –  бюджетні установи. Злісними неплатниками є будинки на балансі радіотехнічного інституту, Львівавтокомплектації, Нафтогазбуду, “Агрокультури” та інші міжвідомчі багатоповерхівки. 

Як пояснили “Пошті” в “Львівтеплоенерго”, ще перед опалювальним сезоном вони проводили наради з боржниками, де їх закликали погасити заборгованості за теплопостачання. З 63 будників, які не мали тепла на початок опалювального сезону, нині залишилось сімнадцять.

“Ми йшли назустріч усім боржникам, і якщо власник робив хоча б мінімальні кроки в напрямку погашення заборгованості (чи частково заплатив, чи надіслав гарантійні листи, що погасить), то ми опалення йому подавали. Нині чекаємо реакції від решти неплатників. Адже споживачам, які не здійснюють оплати за теплопостачання та накопичують заборгованість, відповідно до умов договору є законні підстави опалення не подавати”, – розповіла Ганна Пищула, прес-секретар “Львівтеплоенерго”. 

Зі слів тепловиків, вони точно не знають, чи борг мають самі мешканці тих будинків, чи не платить їхній власник, бо угоду про теплопостачання укладають з балансоутримувачем, а не безпосередньо з споживачами. Однак, якщо мешканці справно платять власнику свого будинку, то мають законне право вимагати від нього подачі тепла.

ДО ТЕМИ

Навіть попри звіти влади, що  Львів на 100 % готовий до опалювального сезону, “Львівтеплоенерго” далі ремонтує тепломережі. Так у середу, 31 жовтня,  роботи виконувались на вулицях Науковій і Скрипника. Тому більш ніж до сотні будинків подачу опалення та гарячої води там було припинено. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7202 / 1.57MB / SQL:{query_count}