Маршрутки будуть як на долоні

Вже в листопаді у міських автобусах встановлять засоби контролю за рухом – системи GPS

Вже в листопаді у міських автобусах встановлять засоби контролю за рухом – системи GPS

Нерідко буває, що вранці чи ввечері чекаєш маршрутку, а у твоєму напрямку не їде жодна. Тепер, як обіцяють в міському управління транспорту, такого не буде. Адже вже з 1 листопада всі перевізники міста Львова мають встановити на свої транспортні засоби системи GPS-навігаторів. А це означає, що кожну зупинку, кожен відрізок руху автобуса будуть відслідковувати диспетчери через інтернет. Тому водії більше не зможуть простоювати на кінцевих зупинках годину чи припиняти рух маршрутом швидше, ніж це зазначено в їхньому графіку.  

Все за договором…

“Відповідно до Договору про організацію перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, ми повідомили перевізників про умови системи контролю за рухом транспортних засобів. Зокрема про те, що всі маршрутки у кількості, визначеній Договором, повинні бути обладнані пристроями супутникової навігації”, – зазначили у міському управлінні транспорту та зв’язку, інформує прес-служба міської ради. 

Як наслідок, тепер транспортники міськради будуть мати доступ до візуального моніторингу транспортних засобів, інформації про державні реєстраційні номери транспортних засобів, які працюють на маршрутах, контактні дані водія, який керує транспортним засобом (прізвище, ім’я, по батькові, номер мобільного телефону) та контактні дані диспетчера підприємства.

Окрім того, міські чиновники тепер матимуть змогу формувати схеми та графіки руху маршруток. Всі свої спостереження за роботою окремої транспортної одиниці впродовж певного періоду в управлінні транспорту будуть формувати в оперативні звіти роботи перевізника. Сюди включатимуть всі відхилення від графіків руху, кількість виконаних рейсів однією маршруткою та інше.

Три із п’яти виконують умови

Нині вже три із п’яти перевізників уклали договори про облаштування пристроями GPS своїх транспортних засобів. Як інформує прес-служба міської ради, у 30 автобусах АТП №1 вже встановлені ці новинки. А 12 жовтня всі автобуси  фірми “Успіх БМ”, яка досі немає належно оформленого договору на перевезення, оскільки наразі триває конкурс на ці маршрути, також встановлять у себе на 90-та автобусах засоби контролю за рухом. Якщо все визначено, для чого ж тоді конкурс? 

Є ще одна фірма – “АТП-14630”, яка також вже закупила пристрої навігації і найближчим часом буде їх встановлювати.  

“Встановлення GPS-наві­гаторів було прописане в дозволі на перевезення. У понеділок ми підписали угоду на закупівлю 14 таких пристроїв. Наше АТП співпрацюватиме з фірмою-виробником із Кривого Рогу, що має патент на цей пристрій. Навігатори закуповуємо за власні гроші, міська рада на це нічого не виділяє. Один GPS без ПДВ коштує дві тисячі  гривень,  плюс 250 грн за встановлення та 80 грн щомісячної абонплати”, – розповів “Пошті” заступник голови правління з перевезень “АТП-14630” Тарас Тислюкевич.

Нереальні вимоги

Перевізник скаржиться, що управління транспорту надіслало лист із вимогою до 1 листопада обладнати всі маршрутки такими пристроями, а це нереально. 

“Встановити GPS на всі транспортні засоби свого парку до 1 листопада ми фізично не встигнемо. Добре, що хоч угода з фірмою-постачальником лояльна, бо маємо безвідсоткове розтермінування всієї суми на два роки. Тобто за декілька приладів платитимемо 1 тис. грн на місяць, – каже Тарас Тислюкевич. – Зате тепер кожен перевізник зможе бачити свої маршрутки, а диспетчери будуть відслідковувати власні автобуси, відстежувати затори та всі ДТП”.

Як працюватиме система

Кожен із перевізників буде мати свій пароль і логін, тобто доступ до власної бази даних. Натомість в управлінні транспорту розташується свій центр управління, де відстежуватимуть загальну картину. 

“Наші диспетчери пройдуть навчання. Досі вони були не в змозі належно слідкувати за рухом наших автобусів, лише цілодобово чергували, відповідали на звернення пасажирів та контролювали ситуацію в телефонному режимі”, – пояснює “Пошті” Тарас Тислюкевич.

Сюрприз для водіїв

Перевізник не бачить мінусів у цьому нововведенні і певен, що це покращить роботу транспорту в місті. Однак, за його словами, витрат на встановлення GPS-навігаторів вартість проїзду в транспорті не покриє.

Щодо реакції водіїв, яких безпосередньо стосується ця новація, то поки заперечень чи невдоволень не було.

“Наші водії поки не знають про цю новацію. Вважаю, для них це буде “приємною” несподіванкою. Адже, тепер всякі маневри з їхнього боку стануть неможливими, бо вони будуть як на долоні. А за порушення правил стягуватимуться штрафи”, – каже Тарас Тислюкевич.  

ДО ТЕМИ

Новації поки лише впроваджуються, тому перевізники всіляко порушують свої зобов’язання, поки це ще можливо. Так, до управління транспорту міської ради впродовж останніх днів надходили численні скарги жителів на відсутність належної кількості транспортних засобів на автобусних маршрутах №11 та №35. Управління транспорту та зв’язку попередило перевізника про можливе розірвання договору, – інформує прес-служба ратуші. “Відповідно до договору, укладе­ного між департаментом житлово­го господарства та інфраструктури і ТзОВ “Міра і К”, перевізник зобов’язаний виконувати перевезення пасажирів транспортними засобами на маршруті за затвердженим розкладом руху з регулярністю не нижчою ніж  95% 

запланованих рейсів. В іншому випадку ми будемо змушені ініціювати розірвання договору”, – розповів начальник управління транспорту та зв’язку Микола Жук.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7327 / 1.6MB / SQL:{query_count}