Крок до модернізації

Депутати затвердили програму модернізації міської каналізації та виділили гроші на купівлю машини для її промивки

Депутати затвердили програму модернізації міської каналізації та виділили гроші на купівлю машини для її промивки

На четверговій сесії міські депутати затвердили комплексну програму модернізації каналізаційного господарства Львова на 2012 – 2015 роки. На думку посадовців вона дозволить покращити екологічний стан у місті.

“Програма є документом, який має бути взятий до виконання. І відповідно відразу мало б бути фінансування. Вона розрахована на чотири роки. Вартість програми трошки більша мільярда гривень. Це має бути як державне фінансування, так і міський бюджет та інші гроші”, – розповів “Пошті” головний інженер управління інженерного господарства міської ради Андрій Мончак. 

Зі слів посадовця, ця програма передбачає декілька найважливіших аспектів: розроблення проекту примусового вентилювання каналізаційних колекторів та посилення контролю над скидом стоків. Що ж до технічних дій, то найголовніше, що має бути зроблено – реконструкція каналізаційних колекторів великого діаметру та відновлення очисних споруд міста, а ще каналізування неканалізованих районів. 

Ба більше, депутати нарешті погодили виділення з природоохоронного фонду міського бюджету Львова грошей на придбання спеціалізованої машини для очистки каналізаційних мереж. 

“Ця машина може бути закуплена після проведення тендерних процедур. Як тільки ухвалу сесії підпише міський голова, можна буде оголошувати конкурс і до середини грудня можна сподіватися, що машину закуплять”, – розповів “Пошті” головний технолог “Львівводоканалу” Микола Одуха.  

Як пояснив комунальник, ця машина є багатофункціональним комплексом. “Автомобіль включає в себе мулотяг, який може накопичувати 14 кубів мулу, для прочистки каналізації. Також вона може здійснювати гідродинамічну промивку каналізаційних колекторів за допомогою системи гідронасосу із спеціальними шлангами та різноманітними насадками. Довжина цього шлангу 150 метрів, – каже головний технолог “Львівводоканалу”. –  У цієї машини є ще один пристрій – самохідна установка, яка з середини може проходити по колекторах і визначати ступінь забруднення чи зношеності колектора там, де не може пройти людина”.

Щоправда, машина буде іноземного виробництва, бо в Україні таку техніку не випускають. А коштуватиме такий “чудо-автомобіль” більше 6 млн грн, однак у водоканалі сподіваються, що вторгують дешевше!  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7811 / 1.55MB / SQL:{query_count}