“Замінований” Львів

Попри рейди, які працівники мерії та муніципальної дружини проводять уже понад півроку, на львівських вулицях, у парках та скверах  і далі багато собачих екскрементів 

Попри рейди, які працівники мерії та муніципальної дружини проводять уже понад півроку, на львівських вулицях, у парках та скверах  і далі багато собачих екскрементів 

Центральні алеї та парки міста вже давно служать львів’янам не лише для відпочинку, але й як туалети для їхніх чотирилапих улюбленців. Не прибрати за своїм собакою у нашому європейському місті, як ми звикли його називати, вже стало нормою. Так само як нормою стали черевики в собачому, звиняйте, лайні чи характерний запах поблизу розстеленого пледа на траві в парку. Неприємно те, що найчастіше вступають у нього діти, бо якщо доросла людина ще може оминути “міну” на своєму шляху, то малюки, бавлячись у пісочниці чи на дитячому майданчику, не завжди можуть розпізнати її. 

“У вихідні з друзями часто ходжу дивитися фільми у сквері напроти університету ім. Івана Франка. Кожен приносить якісь пледи чи каримати, сідаємо на газон. Але дедалі важче знайти чистий клаптик трави! Якщо побутове сміття чи недопалки ще можна прибрати, то з купою лайна цього не зробиш!” – нарікає Орися. Дівчина, побувавши в різних містах за кордоном, досі не може зрозуміти, чому в нас люди так зневажливо ставляться один до одного. 

Отож, “Пошта” вирішила з’ясувати, як у місті борються з цією пікантною  ситуацією. Виявляється, ще в 98-му у Львові прийняли норми утримання собак, в яких, зокрема, ішлося й про правила вигулу чотирилапих. Так, згідно з документом, власникам дозволяється виводити собак із житлових та ізольованих приміщень, територій у загальні подвір’я або на вулицю на короткому повідку і в наморднику, окрім собак дрібних порід.

Власник тварини або особа, що супроводжує її, повинні мати при собі ветеринарний паспорт улюбленця з відміткою про щеплення від сказу та засоби для прибирання екскрементів. 

Ба навіть більше, вигулювати собак можна на спеціально відведених для цього територіях, закріплених райадміністрацією. Загалом у нашому місті є 63 такі майданчики. Дізнатись про їх розміщення у своєму районі власники собак можуть на сайті  міськради. 

“Чітко прописано, де заборонено вигулювати собак. Однак якщо господар  гуляє з твариною в недозволеному місці, то зобов’язаний прибирати екскременти за нею. А якщо він цього не робить, то передбачені адміністративні покарання у вигляді штрафу”, – пояснює Анатолій Забарило, автор “Програми регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Львові на 2009 – 2014 роки”.

Фактично при кожному ЛКП є місце, де дозволений вигул собак, кажуть у ветеринарному відділі Львівської міськради. Ці місця подекуди ознаковані саморобними табличками, але здебільшого у місті розставлені знаки, де заборонений вигул тварин. Та насправді такі знаки у Львові годі знайти!  Цих спеціальних майданчиків, як свідчить досвід, або недостатньо, або власники тварин про них просто не знають. Як наслідок, львівські парки і газони “заполонили” собачі екскременти. 

У ратуші ж стверджують, що перевірки дотримання Правил вигулу собак проводять регулярно.

“Не рідше, ніж один раз на тиждень, переважно в четвер, а деколи й частіше ми з працівниками муніципальної дружини, представниками ЛКП “Лев” проводимо спільні інформаційно-ознайомчі рейди центральними вулицями міста Львова. Бувають випадки, що складаємо протоколи на порушників утримання тварин. Порушення є постійно, але мушу сказати, що ситуація вже покращилася, принаймні львів’яни почали більше любити своє місто. Тому частіше носять зі собою пакети. Можливо, це наслідки Євро-2012”, – розповів “Пошті” ветеринарний лікар міськради Олег Юзьків. 

Проте у власників собак своя думка стосовно виділених майданчиків для вигулу тварин. Приміром, Ростислав, маючи собаку Діну, каже, що хоча й місця для вигулу виділені у кожному районі, стан їх міг би бути кращим. “Потрібно той майданчик, що є , якось “облагородити”, зробити хоча б доріжки, щоб не лише собака, але й людина мала змогу нормально пройти чи присісти на лавочку”, – радить він.

Можна припустити, чому ці інформаційно-ознайомчі рейди не можуть дати бажаного результату. У Європі за такі випадки штрафують або ж змушують прибирати не лише за своїм собакою, а й  за іншими. Можливо, більший розмір штрафу та адміністративні покарання змусили б  замислитися над цим і наших співгромадян. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7145 / 1.58MB / SQL:{query_count}