До Києва – з нового терміналу

Відтепер всі рейси зі Львова обслуговує сучасний аеровокзал. Загалом з аеропорту можна дістатись у 23 напрямки світу 

Відтепер всі рейси зі Львова обслуговує сучасний аеровокзал. Загалом з аеропорту можна дістатись у 23 напрямки світу  

Відучора, Міжнародний аеропорт “Львів” ім. Данила Галицького розпочав обслуговування внутрішніх рейсів вже з нового терміналу. Нарешті пасажири, які літають у межах держави, мають шанс відчути себе як в Європі, – за рівнем сервісу та комфорту. 
Загалом нині Львів має авіасполучення з 23 містами світу, а рейси обслуговує
18 компаній. “За сім місяців цього року аеропорт “Львів” прийняв більше 300 тис. пасажирів. У день здійснюємо близько 40 операцій зліт-посадок”, – розповів “Пошті” генеральний директор Міжнародного аеропорту “Львів” Роман Гонтарев. До слова: сьогодні літаки дальнього сполучення, які Львів приймав під час Євро-2012, до нас не літають.
 

Летимо за кордон  

Отож, сьогодні з міста Лева авіапасажири можуть дістатися до Москви та   Варшави, Відня та Венеції. Найпопулярнішими ж напрямками є Туреччина, Польща та Італія. Саме туди авіакомпанії збільшують частотність рейсів. “Нині в Стамбул зі Львова літає лише один авіаперевізник. Але вже з середини жовтня, до нас заходить ще й інший перевізник, який також буде виконувати рейси за цим напрямком.  Авіакомпанія є бюджетною, т.зв. low-cost  перевізником”, – розповідає Роман Гонтарев. 
Якщо бажаєте подорожувати на великі відстані, але прямих рейсів зі Львова немає, не обов’язково летіти через Київ. Є ціла низка інших пропозицій. Так, багато авіакомпаній, які працюють у Львові, це мережеві авіакомпанії зі своїми “хабами” (вузловий центр – “Пошта”) у містах Європи, відповідно відразу зі Львова можна потрапити і на інший континент.
Тішить те, що у Львові стає більше низько бюджетних рейсів. Так, нині low-cost пропозиції є до Венеції, Дортмунда, Вроцлава та Кракова.  
Останнім часом усе більше заробітчан пересіли з автобусів на літаки. Зокрема, нині зі Львова можна долетіти до Риму, Неаполя та Венеції (зокрема, у це італійське місто є низько бюджетний рейс). До речі, невдовзі low-cost пропозиція буде й до Мілану – рейс виконуватиметься з кінця жовтня чотири рази на тиждень.

Внутрішніх рейсів бракує 

Щодо повітряного сполучення до столиці, то нині на рейсах працюють три компанії – “Міжнародні авіалінії України”, “Аеро­світ” та “ЮТеір Україна”.
Натомість нині до інших міст України не долетиш  – відсутнє авіасполучення. Лише влітку українським авіаперевізником виконувались рейси до м. Сімферополь.
“Нині ведемо переговори і готові впроваджувати авіаперельоти до Донецька чи Харкова, якщо це буде користуватися попитом. Компанії, з якими зараз про це домовляємось, досліджують ринок, розроб­ляють свої тарифи. Можливо, незабаром з’являться такі рейси. Наразі невідомо, чи це будуть квитки у вільному продажі, чи це буде туристичний пакет. Хочемо випробувати цей рейс на новорічні свята, якщо користуватиметься попитом, то можуть й залишити. Наразі ще рано про щось конкретне говорити, бо питання перебуває на рівні домовленостей”, – каже гендиректор міжнародного аеропорту “Львів” імені Данила Галицького.

На фініші…

Приміщення старого аеропорту вже не працюватиме за своїм призначенням. Як писала “Пошта”, там планують облаштувати бізнес-центр. Зокрема, частину приміщення хочуть використовувати як термінал для бізнес-авіації. Однак, нині ще немає інвестора, який цей проект зможе реалізувати.
Щодо нового терміналу, то залишилося лише декілька фінальних штрихів. “Більшість робіт уже завершено. Ось зараз закінчили встановлювати перегородки, щоб розмежувати міжнародну та внутрішню зони. Кафе, як і  планували, працюють. Намагаємося продумати все для людей із обмеженими можливостями. Зараз маємо амбулаторний ліфт, але працюємо над закупівлею додаткового обладнання, зокрема візків для транспортування цієї категорії осіб із літака в приміщення аеропорту”, – зазначає Роман Гонтарев.

Євростандарти в сервісі

Новий комфортний термінал, звісно, перевершує свого попередника. Все в ньому відповідає європейським стандартам якості – від персоналу і до інтер’єру. 
“Пошта” опитала пасажирів, як вони оцінюють комфорт обслуговування. Більшість із них задоволені як рівнем обслуговування, так і самим виглядом споруди. У кожного з них є порада, як покращити умови. Так, Ігор, який дуже часто користується послугами аеропорту, не вдоволений роботою митників. “Ось минулого разу трішки запізнився на реєстрацію, а митників уже не було. В мене був квиток, до відправлення залишалось ще десь хвилин 50, я й не знав, що тут митники так швидко йдуть”, – каже пасажир.
Були зауваження і до екстер’єру. Так, Микола Герасимович незадоволений високими бордюрами. “Я постійно зіштовхуюся з тою проблемою – їхніми високими бордюрами. Власним транспортом під самий вхід не під’їдеш, тому доводиться постійно піднімати тяжку сумку, щоб перейти через дорогу і вийти на тротуар. В Європі всюди бордюри похилі, а тут чомусь їх зробили занадто високими, хоча будували вже не за Союзу. Чому вони про таке не подумали? Не уявляю як тут мали б їздити люди з обмеженими можливостями”, – скаржиться пан Микола.
Є ще деякі недовершеності в самому терміналі. Скажімо, пані Галина звернула нашу увагу на те, що на табло над стійкою для реєстрації не висвічується, куди саме вона проводиться.
Кажуть пасажири й про потребу покращення доїзду до аеропорту. “Єдине, що дуже незручно – це транспортне сполучення. Сюди їде  лише одна маршрутка і тролейбус, але не в потрібному напрямку, тому завжди доводиться брати таксі”, – каже Катерина.

Про безпеку та традиційні формальності 

Безпека в аеропорту на першому місці. Тому на її забезпечення працює весь численний персонал аеропорту та різні супутні служби.
“У нас є декілька рівнів авіабезпеки. Коли є дзвінки про замінування – це вже останній. Завжди оперативно реагуємо на подібні речі. Одразу повідомляємо всі залучені у цьому процесі органи – СБУ, міліцію і вибухотехніків. Нещодавно був випадок з дідусем, який так хвилювався за свій майбутній рейс, що декілька разів нам телефонував, мовляв йому хтось повідомив, що літак заміновано. Ми мусили все ретельно перевірити”, – каже Роман Гонтарев.
Для багатьох українців авіатранспорт є зовсім не знайомим і тому в них часто виникають проблеми. “Пошта” вирішила ознайомити читачів, як без проблем пройти всі етапи посадки на літак.
Людина, яка купила квитки і приїхала в аеропорт, повинна спочатку пройти реєстрацію. Після пред’явлення квитка, співробітник авіакомпанії оформляє багаж і видає посадочний талон з вказівкою місця в салоні літака. Тут також перевірятимуть вашу візу, адже відповідальність за її наявність несуть авіаперевізники. Реєстрація розпочинається за дві години до вильоту, а  завершується на міжнародні рейси за 1 годину до відправлення літака, на внутрішні рейси – за 45 хвилин, тому слід розрахувати свій час…
Наступним етапом є контроль на авіабезпеку. Це огляд тих речей, що людина бере із собою в салон літака. Тут вас перевірятимуть на наявність рідин та заборонених предметів. До слова: є цілий перелік речей, які не можна перевозити в ручній поклажі. Згідно з українськими вимогами авіабезпеки, не є обов’язковим роззуватись, як це є в США. Але це може бути зроблено, якщо виникне підозра, що у взутті є щось заборонене.
Далі пасажир проходитиме митний контроль. Тут його запитають чи везе він зі собою щось заборонене, зокрема, валюту, зброю, незадекларовані цінності. Якщо все добре, він може спокійно прямувати зеленим коридором на паспортний контроль. 

Яким має бути багаж?

Що ж брати зі собою в літак? З цим питанням зустрічається кожен подорожуючий цим видом транспорту. Найперше багаж поділяється на власне багаж та ручну поклажу. 
“Вага багажу, що можна брати зі собою залежить від авіаперевізника. У кожного є свої правила. Частіше за все дозволяється перевозити безоплатно в багажі 20 кг в одній сумці. Однак, трапляється й інша цифра. Тому, коли людина купує квиток вона обов’язково має поцікавитися, які правила перевезення багажу у цій авіакомпанії”, – каже гендиректор львівського аеропорту.
Тому для уникнення непорозумінь перед вильотом уточніть у вашого авіаперевізника кількість дозволеного для перевезення багажу та вартість понаднормової ваги. Зверніть увагу, що маса одного місця багажу не може перевищувати 32 кг. Не рекомендується включати в зареєстрований багаж, ламкі, крихкі речі і речі, які б’ються або швидко псуються, гроші, ключі, коштовності та вироби з дорогоцінних металів і срібла, натуральне хутро, електронне обладнання, ділові та особисті документи, медичні препарати, обладнання, фотокартки, антикваріат.

Що можна брати в ручний багаж?

Брати зі собою в ручний багаж заборонено колючі та ріжучі предмети. Тому про манікюрний набір в салоні літака можна забути. Його краще одразу залишити в багажі, щоб потім не розпрощатись із ним на пункті контролю на авіабезпеку. Однак окрім цього є ще ціла низка предметів, які не можна перевозити в салоні літака. Тому аби не викидати улюблені речі просто в аеропотру, про ручний багаж варто подумати ще вдома. Здебільшого авіакомпанії мають стандарний набір передметів, які заборонено перевозити на борту літака, однак у кожної можуть бути свої особливості. Тому під час замовлення чи покупки квитків варто уточнити параметри ручної поклажі та заборонені речі для перевезення. 
Місце для ручного багажу одне на пасажира. Найчастіше норми конкретні: довжина не більше 56 см, висота 45 см, ширина – 25 см. Максимальна вага ручного багажу залежить від правил компанії, але переважно – це від 3 до 15 кілограмів. Варто пам’ятати, бюджетні авіакомпанії особливо строго ставляться до перевірки ваги та розміру ручного багажу. 
Рідини і гелі, можна перевозити лише в ємностях, що не перевищують 100 мл. Якщо у вас кілька баночок-тюбиків, то їх усіх треба зберігати в одній прозорій пластиковій упаковці. Це може бути сумка для косметики з блискавкою, загальною ємністю не більше ніж 1 літр. Дозволяється також брати на борт літака рідини, куплені на території  аеропорту в магазинах Duty Free. У такому випадку магазинна упаковка товару повинна бути неушкодженою. Сам товар у Duty Free продавець зобов’язаний запакувати в спеціальний дволітровий пакет. Крім того, обов’язково  зберігайте чек про покупку – його наявність можуть перевірити під час контролю, особливо при пересадці в іншому аеропорту.
Загалом ви можете брати в ручний багаж ноутбук, мобільний телефон, МР3-плеєр, об’ємні електроприлади. Крім усіх перерахованих предметів, а також технічних пристроїв, спокійно беріть з собою в ручний багаж пальто, плед або шаль, бо на висоті може бути прохолодно. Якщо подорожуєте з дітьми, вам дозволяється взяти дитячу переносну колиску або візок. Також у ручний багаж, окрім усього іншого, можете взяти дамську сумочку або, наприклад, невелику сумку для портативного комп’ютера. Щоб не нудьгувати під час польоту, можете взяти додатково в ручний багаж друковані видання. Дозволяється на борт літака пронести зі собою фотоапарат та квіти. А також, якщо у вас травма, як доповнення до ручного багажу без проблем беріть милиці або інші потрібні ортопедичні пристрої. Медикаменти, а також рідке дитяче харчування можете брати з собою в ручний багаж, навіть не запакувавши у спеціальні пластикові пакети. Категорично заборонено брати в ручний багаж: вогнепальну зброю, колючі та ріжучі предмети. Також тварин, газові балончики, отруйні речовини.

Веземо улюбленців…

Якщо ви бажаєте перевезти тварину в салоні чи відсіку літака, вам необхідно заздалегідь повідомити про це вашого авіаперевізника. Перевезення тварин регулюється вимогами державних органів країни вивозу, ввозу та транзиту. Для здійснення перевезення пасажир зобов’язаний забезпечити наявність документів: дозвіл на вивіз, ввезення або транзит тварини для відповідної країни, дійсну медичну довідку, свідоцтво про вакцинацію та інші документи, що вимагаються спеціалізованими службами по дотриманню санітарних та карантинних правил у країнах вивозу, ввозу або транзиту. Слід мати на увазі, що за улюбленця потрібно буде доплачувати авіаперевізнику. Авіакомпанії можуть перевозити тварин на борту літака або в спеціально обладнаному багажнику літака, в залежності від розмірів улюбленця. 
0872a_700x467.jpg
 
0872d_700x467.jpg
Схема руху транспорту на території аеропорту 
0872e_700x467.jpg
Черга на реєстрацію в новому терміналі 
0872q_700x467.jpg
Єдина 48 маршрутка, що їздить в цьому напрямку
 
0872r_700x467.jpg
Місце, де можна перекусити в аеропорті
 
0872s_700x467.jpg
Новий термінал у повній готовності
 
0872w_700x467.jpg
Вихід в місто
 
0872_700x467.jpg 
Перелік заборонених речей до перевезення на борту літака 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7730 / 1.71MB / SQL:{query_count}